کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مراقب کلاهبرداری پیامکی و ایمیلی باشید

محمود واعظی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: متاسفانه برخی افراد سودجو با سوء استفاده از نام وزارت ارتباطات و ارسال پیامک به کاربران اعلام می‌نمایند که آنها در مسابقه یا قرعه کشی این وزارت برنده شدند و با دریافت رمز کارت بانکی کاربران اقدام به برداشت و خالی کردن حساب مشترک می‌کنند. لازم است دوباره” تاکید کنم؛ این گونه پیامکها هیچ ارتباطی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نداشته و صرفا” کلاهبرداری است.

3894230_908.png

وزیر ارتباطات

گفتنی است؛ به این مدل از کاهبرداری فیشینگ می‌گویند. فیشینگ راهی است که تبهکاران، اطلاعاتی نظیر کلمه کاربری، رمز عبور، شماره ۱۶ رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV۲ را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به سرقت می‌برند. شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های حراجی و درگاه‌های پرداخت آنلاین نمونه‌ای از ابزار‌های الکترونیکی ارتباطات می‌باشند.

کلاهبرداری فیشینگ از طریق ایمیل‌ها و پیامها صورت می‌پذیرد و قربانیان به صورت مستقیم اطلاعات حساس و محرمانه خود را در وب سایت‌های جعلی که در ظاهر کاملا شبیه وب سایت‌های سالم و قانونی می‌باشد وارد می‌نمایند. حقه ی فیشینگ یکی از تکنیک‌های مهندسی اجتماعی برای فریب کاربران می‌باشد که علی‌القاعده از ضعف امنیتی یک وب سایت برای انجام عملیات مجرمانه خود استفاده می‌کنند.


سایت کسب و کار بازده

مراقب کلاهبرداری پیامکی و ایمیلی باشید


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی