کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ ویژگی مهم مدیر فروش موفق که نمی‌دانستید

نقش مدیر فروش را در بخش فروش نمی‌توان دست کم گرفت. مدیر باید بتواند با به کارگیری سبک‌های فروش و انواع شخصیتی بسیار متفاوت، تیم فروش را رهبری کند. او باید بتواند انگیزه بدهد و تشویق کند. مدیر فروش باید توانایی هدایت داشته باشد. او باید بتواند تیم‌اش را به سطح بعدی برساند، و فارغ از اینکه‌ آن‌ها چه کسانی هستند، بر چالش‌ها و مشکلات به طور موفقیت آمیزی پیروزشان گرداند. این کار دشواری است. هیچ کس برای مدیریت یک تیم فروش کامل و بی‌نقص نیست. ویژگی‌های برتر این مدیر فروش موفق برای موفقیت در نقش مذکور یک باید به حساب می‌آیند.

مدیر فروش موفق

ویژگی مهم مدیر فروش موفق

۱. استاد تغییرات

فروش مدام در حال تکامل  توسعه‌ است – و هیچ‌گاه ساکن و ایستا نیست. رویکردهای فروشی که برای کار در گذشته استفاده می‌شدند دیگر مرتبط و معنی‌دار نیستند. روشی که مردم خرید می‌کردند تغییر یافته است. و آینده احتمالا شاهد تغییرات بزرگی در روش فروش خواهد بود و همین طور نحوی جذب، درگیر کردن مردم و خاتمه دادن به فرایند فروش.

یکی از دشوارترین کارهایی که یک مدیر به عهده دارد آماده کردن افراد فروش برای تغییر پیوسته‌ی بازار است. آن‌ها باید برای ترک هرچیزی که می‌دانستند و سازگاری با نرم‌های جدید آماده باشند. مهارت داشتن در تغییر یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مدیر فروش موفق امروزی است. آن‌ها باید بتوانند تیم فروش را به سوی آینده‌ای موفق و روشن هدایت کنند که از طریق نشان دادن راه و سازگار کردن‌شان با تغییرات غیر قابل کنترل و پیش‌بینی نشده در اقتصاد، فناوری و امور مالی اتفاق می‌افتد.

مطلب مرتبط: روانشناسی فروش: ۸ راز بزرگ روانشناسی برای فروش بیشتر در بازاریابی

۲. اعتماد سازی

مدیر فروش باید مورد احترام افراد تیم فروش باشد تا بتواند موثر واقع شود. و این احترام فقط زمانی می‌تواند وجود داشته باشد که اعتماد باشد. مدیران فروش عالی درک می‌کنند که افراد فروش به آنچه آن‌ها می‌گویند توجه نمی‌کنند، بلکه با آنچه انجام می‌دهند قضاوت‌شان می‌کنند. به عنوان مثال، با عمل کردن به حرف‌ها، صادق بودن، و بی‌شیله پیله بودن، آدم‌های فروش اعتمادشان جلب می‌شود و به اعضای تیم احترام خواهند گذاشت.

۳. بازخورد دادن

اگر افراد فروش بازخورد منظم و کارساز دریافت نکنند، از سخت‌کوشی زیاد دست خواهند کشید. آن‌ها نمی‌خواهند شاهد آن باشند که کسی متوجه‌شان نیست. تمام کارکنان گاهگاهی به یک قدردانی کوچک نیاز دارند تا با انگیزه بمانند. درست همان اندازه که به مواجه با پیامد‌های اهداف از دست رفته نیاز دارند این امر هم برای‌شان مهم است، اگرنه کارایی‌شان کاهش خواهد یافت.

توانایی بازخورد دادن هدفمند، و ایجاد ماهرانه تعادل بین تشویق و انتقاد، یکی از ویژگی‌های عالی و اصلی هر مدیر فروش موفقی است.

۴. اشتیاق آفرینی

نیروی فروش خوشحال و متعهد کارآمدتر، موثرتر و پرکارتر خواهد بود. تلاش مدیران فروش در اشتیاق آفرینی و انگیزش افراد فروش برای موفقیت بسیار حیاتی است. بهترین مدیران درک می‌کنند که اخلاقیات برای حصول نتایج فروش مهم است. ایجاد رقابت سالم، استفاده از مشوق‌های فروش، و به وجود آوردن رقابت فروش می‌توانند اخلاقیات را تقویت کنند و به نوبه‌ی خود عملکرد فروش را نیز بهبود ببخشند.

مطلب مرتبط: ۱۰ ترفند روانشناسی فروشنده‌ ها که شما را به ولخرجی وامی‌دارند

۵. درست کردن و ارتقاء تیم فروش

موفق‌ترین مدیران فروش هرگز از تلاش کردن برای ارتقاء تیم فروش‌شان دست نمی‌کشند. آن‌ها برای توسعه‌ی مهارت‌ها و کار بر روی نقاط ضعف اعضا زمان صرف می‌کنند. آن‌ها درک می‌کنند که تمرین، مربیگری، و توسعه‌ی مداوم یک ضرورت است و تمرین فروش سرمایه‌گذاری پیوسته و همیشگی به حساب می‌آید. آن‌ها طرحی متمرکز برای توسعه، و بیرون کشیدن اعضای تیم از منطقه‌ی امن‌شان ایجاد می‌کنند و رویکردها و استراتژی‌های جدیدی به آن‌ها معرفی می‌کنند تا امتحان کنند. آن‌ها از رشد فردی نیز حمایت می‌کنند.

۶. ارتباط

هر رهبر موفق و موثری می‌داند چگونه ارتباط برقرار کند. مبادلات شفاف و صادقانه بین مدیران فروش و نمایندگان فروش می‌تواند روابط مستحکم و قابل اعتمادی به وجود بیاورید. مدیری که در ارتباط مهارت نداشته باشد قادر نخواهد بود راهنمایی یا بازخورد بدهد، تمرین بدهد، یا معلم خوبی باشد. این یکی از ویژگی‌های ضروری هر مدیر فروش موفق است.

۷. در دسترس بودن

مدیران فروش درگیر کاغذبازی‌های مرسوم هستند، و کارهای اجرایی و استراتژی‌های مختلف. اما بهترین مدیران فروش برای اعضای تیم‌شان وقت می‌گذارند و به وقت نیاز در دسترس هستند. آن ها همیشه حاضرند تا به پرسش‌ها پاسخ دهند و به نمایندگان‌شان کمک کنند بر چالش‌های بسیار سخت غلبه کنند. آن‌ها میکرومدیریت نمی‌کنند، بلکه متعهد و در دسترس بودن را هدف اصلی خود قرار می‌دهند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: salesforcesearch

۷ ویژگی مهم مدیر فروش موفق که نمی‌دانستید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی