کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چگونه مدیتیشن پیاده روی استرس شما را از بین می برد؟

مدیتیشن یکی از تکنیک‌های عالی مدیریت استرس است زیرا فواید متنوعی را به همراه دارد. این تکنیک می‌تواند به افراد کمک کند تا فضایی ذهنی و عاطفی بین خود و عوامل استرس‌زا ایجاد کنند. مدیتیشن در عین حال می‌تواند افراد را کمک کند که ذهن و بدن خود را آرام‌ کنند. در دراز مدت، مزایای آن چند برابر می‌شود زیرا تمرین مدیتیشن می‌تواند منجر به انعطاف پذیری بیشتر ما در برابر عوامل  استرس‌زای آینده شود. گفته می‌شود، بسیاری از آدم‌ها در ابتدا تمرین مدیتیشن را کار سختی می‌بینند، و به همین دلیل قبل از شروع واقعی این تمرین فوق‌العاده، منصرف می‌شوند و آن را کنار می‌گذارند. مدیتیشن پیاده روی مزایای مراقبه را همراه با فواید ورزش برای شما فراهم می‌کند، و یادگیری و تمرین آن آسان است. به همین دلیل مدیتیشن پیاده روی یک روش عالی برای افرادی است که تازه مراقبه را شروع کرده‌اند.

چگونه مدیتیشن پیاده روی استرس شما را از بین می برد؟

اگر قسمت مراقبه آن برای‌تان دشوار بود، می‌توانید گاهی در میانه پیاده‌روی مراقبه کنید و گاهی نه، و تا جایی ادامه دهید که در حالت مدیتیشن طولانی و طولانی‌تر بمانید. در هر صورت، مزایای مدیریت استرس می‌تواند از طریق پیاده‌روی هم به خوبی حاصل شود. در این‌جا نحوه انجام مراقبه پیاده روی آورده شده‌است.

مطلب مرتبط: ۵ نکته که رنگ آمیزی ماندالا به عنوان تکنیک مدیتیشن کمک می‌کند

چگونه یک مراقبه پیاده روی انجام دهیم

* لباس و کفش راحت بپوشید و کمی زمان بدون وقفه و حواس‌پرتی را برای این کار اختصاص بدهید. در صورت تمایل می‌توانید تایمر را روی ساعت خود تنظیم کنید.

* با سرعتی که برای‌تان راحت است راه بروید. واقعاً روی احساساتی که هنگام راه رفتن در بدن تجربه می‌کنید تمرکز کنید. پیاده‌روی شما می‌تواند با هر سرعتی باشد، به شرطی که احساس راحتی داشته باشید. بسیاری از افراد سرعت پایین را ترجیح می‌دهند تا واقعاً هر چیزی را احساس کنند، اما یک پیاده روی سریع نیز می‌تواند  موثر باشد. هیچ راه اشتباهی برای انجام این تمرین وجود ندارد. هنگام راه رفتن، وزن بدن خود را در پایین پا احساس کنید. با هر گامی که برمی‌دارید دست‌های‌تان را که تاب می‌خورند حس کنید. اگر دیدید که افکاری به ذهن شما خطور می‌کنند، به آرامی آنها را رها کنید و تمرکزتان را به سمت احساساتی که هنگام راه رفتن دارید، هدایت کنید. حالا تمرکزتان را همین‌جا حفظ کنید.

* هنگام راه رفتن می‌توانید بر تنفس‌تان نیز تمرکز کنید. سعی کنید به اندازه دو قدم نفس‌تان را داخل بدهید و به اندازه دو یا سه گام بازدم را خارج کنید. بر هماهنگی تنفس و گام‌هایی که برمی‌دارید تمرکز کنید. یا با تکرار یک مانترا در سرتان هنگام راه رفتن، از تکنیک مراقبه مانترا استفاده کنید، به عنوان مثال، در هر ۴ قدم یک مانترا را تکرار کنید.

* اگر به سختی می‌توانید روی تنفس‌تان تمرکز کنید و در افکارتان فرو می‌روید، هیچ اشکالی ندارد؛ به سادگی توجه خود را به سمت تنفس‌تان برگردانید، کاری که در هر مراقبه دیگری انجام می‌دهید. اگر این کار برای‌تان سخت یا چالش‌برانگیز است، می‌توانید با گوش دادن به موسیقی بدون متن، به مراقبه خود ادامه دهید. این روش می‌تواند به شما کمک کند تا تمرکزتان را روی آنچه در حال حاضر اتفاق می‌افتد بگذارید.

* باز هم، اگر افکار مربوط به کار، پول، فلان درگیری که امروز صبح داشتید یا عوامل استرس‌زای دیگری به ذهن‌تان سرازیر شد، به خودتان تلنگری بزنید و توجه‌تان را به آرامی به سمتی که می‌خواهید معطوف کنید و به تمرین مدیتیشن پیاده روی‌تان بپردازید. انجام این کار چند بار در هفته و هر بار به مدت 30 دقیقه مطلوب است، اما اگر فقط 10 دقیقه یا حتی 5 دقیقه وقت دارید و می‌توانید به این کار اختصاص بدهید، باز هم بهتر از این است که اصلاً آن را انجام ندهید. مراقبه پیاده روی حتی به مدت کوتاه نیز می‌تواند مفید باشد.

مطلب مرتبط: آموزش مدیتیشن در خانه: ۷ گام مراقبه برای آرام کردن ذهن

نکات مهم

* امتحان کنید! گام‌های مختلف، مانترا های مختلف، سبک‌های مختلف تنفسی را امتحان کنید و ببینید چه روش و رویه‌ای برای شما بهتر است.

* بیشتر از اینکه به مدت زمانی که می‌گذرانید فکر کنید، به خود این تمرین متعهد شوید. به عنوان مثال، تمرکز بر انجام مراقبه پیاده روی خود به دفعات مشخصی در هفته و هر طول مدتی که می‌توانید، مهم‌تر است. پس از گذشت مدتی که به این کار عادت کردید، همیشه فرصت دارید که کم کم طول جلسات را افزایش بدهید.

* همچنین ممکن است بخواهید از موسیقی برای انجام این مراقبه استفاده کنید. فقط دقت کنید که نباید به معنای متن شعر و آهنگ فکر کنید، چون در این صورت دیگر در حال مراقبه نیستید. (با این حال، گوش دادن به موسیقی در کنار ورزش نیز مزایایی را برای مدیریت استرس به همراه دارد!)


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- سارا فیضی

منبع: verywellmind

چگونه مدیتیشن پیاده روی استرس شما را از بین می برد؟


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی