کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

محرومیت شجاعی و حاج صفی منتفی شد

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش روز یکشنبه ۲۲ مرداد از تلاش برای مدیریت مسئله به منظور پیشگیری از بروز هر مشکلی خبر داد و تلویحا موضوع محرومیت شجاعی و حاج صفی را رد کرد. خبرآنلاین به نقل از سلطانی‌فر نوشت: «منتظر هستیم اطلاعات کامل جمع آوری شود و توضیحات دو ورزشکار را بشنویم و بعد تصمیم بگیریم.»

محرومیت شجاعی و حاج صفی منتفی شد

او در عین حال، پرهیز بازیکنان ایرانی از مسابقه با ورزشکاران اسرائیلی را یک اصل بدیهی دانست: «تکلیف در خصوص رویارویی مستقیم تیمی یا فردی، روشن است.»

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در نامه‌ای رسمی از مسئولان فوتبال ایران خواسته تا در خصوص تصمیم محرومیت شجاعی و حاج صفی توضیح دهند. طبق مقررات فیفا، هرگونه دخالت سیاست در ورزش ممنوع است و تخطی از این اصل می‌تواند هزینه‌آفرین باشد؛ تا آنجا که به تعلیق فدراسیون یک کشور منجر شود.

سلطانی‌فر قبلا بازی احسان حاج‌صفی و مسعود شجاعی در برابر تیم مکابی اسرائیل را محکوم کرده است. محمدرضا داور زنی، معاون او گفته که تصمیم‌گیری فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی در باره آینده این دو لژیونر طبیعی است.

مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران و احسان حاج‌صفی بازیکن تیم ملی فوتبال ایران هر دو عضو باشگاه تیم فوتبال پانیونیوس یونان هستند. این دو در دیدار برگشت مرحله حذفی لیگ اروپا مقابل تیم مکابی اسرائیل حضور یافتند هر چند در مسابقه رفت که در اسرائیل برگزار می‌شد شرکت نکردند.

روزنامه شرق روز شنبه ۲۱ مرداد، در گزارشی نوشت که شاید مقامات وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال، مدیریت مسئله را به دوش کی‌روش بیندازند؛ یعنی سر مربی تیم ملی با عدم دعوت این دو به تیم، ماجرا را به سمتی غیرسیاسی هدایت کند: «نقش کی‌روش در داستان محرومیت شجاعی و حاج‌صفی از تیم ملی نقشی اساسی شده؛ وزارت دخالت کند، به تعلیق فوتبال ایران می‌انجامد و فدراسیون حکم دهد هم اتفاقی مشابه می‌افتد؛ پس ساده‌ترین راه این است که کی‌روش این دو بازیکن را قربانی کند.»

وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال ایران در حالی از قبول مسئولیت تهدید این دو لژیونر به محرومیت شانه خالی کرده‌اند که بدنه اجتماعی و شماری از چهره‌های سیاسی، هنرمندان و ورزشکاران شاخص از شجاعی و حاج‌صفی تقدیر کرده و به آنها روحیه داده‌اند. مهناز افشار، ترانه علیدوستی، علی کریمی، مهدی‌ مهدوی‌کیا، جواد نکونام، مصطفی تاج‌زاده و عبدالله رمضا‌ن‌زاده از جمله کسانی هستند که در توئیتر و اینستاگرام، تلاش برای محرومیت و تنبیه این دو را تقبیح کرده‌اند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

محرومیت شجاعی و حاج صفی منتفی شد


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی