کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مثبت گرایی سمی چیست و چرا باید از آن دور باشیم

یک فرد مثبت گرا در زندگی خوشحال‌تر است و سطح پایین‌تری از استرس دارد. افراد مثبت گرا همیشه جنبه مثبت هر چیزی را می‌بینند. در نتیجه، نگرانی و اضطراب آن‌ها به طور خودکار کاهش می‌یابد. مثبت گرایی هنگامی ماندگار خواهد بود که از استراتژی‌های تفکر مثبت استفاده کنید. مثبت گرایی درک احساسات‌تان است؛ پذیرش همه چیز به همان گونه که هستند؛ مثبت گرایی یعنی پیگیری هر آن‌چه باعث شادی‌تان می‌شود؛ مثبت گرایی همان هدفی است که پس از تحمل درد به دست خواهید آورد. در کنار عبارت مثبت گرایی از عبارت دیگری سخن میگوییم که شاید تا به حال نشنیده باشید و ندانید چیست: مثبت گرایی سمی! اگر به دانستن این موضوع علاقه مند هستید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مثبت گرایی سمی چیست

مثبت گرایی سمی چیست

وقتی شناختی از دشواری‌ها یا دردهای زندگی‌تان ندارید، از مثبت گرایی پر استرس دوری کنید (این دشواری‌ها و سختی‌ها گاهی اوقات ممکن است به سودتان نیز باشند). قرار نیست دائما خودتان را مجبور به پیشروی کنید؛ این کار با سرکوب کردن خود هیچ تفاوتی ندارد.

هیجان‌ها نیز بخشی از مثبت گرایی هستند. شما باید با احساسات‌تان کنار بیایید. باید آن‌ها را بپذیرید و صدای آن‌ها را بشنوید. به جای آن‌که دائما خود را به اجبار به سمت جلو حرکت دهید، به هیجان‌های‌تان اجازه دهید شما را به سمت موفقیت حرکت دهند؛ موفقیتی که کمک‌تان می‌کند خود را با تغییرات زندگی سازگار کنید.

بزرگ‌ترین سوء برداشت درباره‌ی مثبت گرایی این است که آدم‌ها برای تغییر و سازگاری با تغییرات باید پا روی احساسات‌شان بگذارند. نادیده گرفتن و دوری از آسیب‌ها، خشم‌ها، غم‌ها، ناراحتی‌ها و تمام هیجان‌هایی که ظاهرا باید ایجاد حس منفی در آدم‌ها می‌شوند، فقط به توقف رشد و نابودی نیروی درونی منجر خواهد شد. مثبت گرایی یعنی استفاده از همین هیجان‌ها برای بهبود خود و جهان اطراف‌مان؛ ولی فقط با روش خودداری از تسلیم شدن در برابر این هیجان‌ها. این هیجان‌ها قرار نیست به شما یا هویت شما تبدیل شوند.

قرار نیست همیشه سرباز و خدمتگزار هیجان‌ها و احساسات‌تان باشید. باید این هیجان‌ها را به زبان بیاورید، و سپس از آن‌ها استفاده کنید یا آن‌ها را به بهترین شکل از خود خارج کنید. این کار باعث می‌شود مثبت‌ گرایی‌تان عمیق و واقعی شود.

مثبت گرایی به معنی نقاب گذاشتن نیست؛ بلکه کاملا با نقاب مخالف است. مثبت گرایی یعنی رهایی از استراتژی‌های تفکر منفی از قبیل بی‌تابی برای رسیدن به نتیجه، طرز تفکر سیاه یا سفید، در نظر گرفتن بدترین حالت‌ها و اتفاقات و غیره. مثبت گرایی یعنی پذیرش این مسئله که توانایی و قدرت شما از آن‌چه پیش‌تر فکر می‌کردید، بیش‌تر است. و یافتن و شناسایی این توانایی و قدرت از ارزش بالایی برخوردار است.

مطلب مرتبط: ۱۰ روش موثر و سریع برای تقویت مثبت نگری در زندگی و کار

معنی اصلی مثبت گرایی سمی

مثبت گرایی سمی ممکن است به این معنی باشد که نقابی از لبخند روی صورت‌تان قرار دهید و رفتارهای خوب انجام دهید. این مثبت گرایی واقعی نیست. مثبت گرایی سالم یعنی نشان دادن توانایی‌های‌تان هنگام خستگی؛ عشق ورزیدن هنگامی که احساس از دست دادن در شما ظاهر می‌شود؛ و تلاش برای درمان خود هنگامی که روح‌تان دچار جراحت شده است. باید درک کنید که شما لایق این احساس هستید، نه آن‌که آن را از زندگی‌تان حذف کنید. هم‌چنین، باید مراقب نتایج اعمال‌تان نیز باشید؛ از این رو، باید تمام امور را تحت کنترل خود داشته باشید. نباید کارها را به حال خود رها کنید یا به سادگی از آن‌ها بگذرید. مقاومت کنید. این‌ها نشانه‌‌های بارز مثبت گرایی سالم هستند.

بنابراین، روزی خواهد رسید که به دیگران می‌گویید، “‌من شما را می‌بینم. من شما را احساس می‌کنم. من شما را درک می‌کنم،‌”‌ زیرا می‌توانید خود را در جایگاه آن‌ها قرار دهید و آن‌ها را درک کنید. مثبت گرایی یعنی توانایی درک تاریکی به اندازه‌ی درک روشنایی.

مثبت گرایی یعنی زندگی کردن مثل یک آدم عادی؛ این تمام چیزی است که به آن احتیاج دارید. مثبت گرایی فرمول و قاعده‌ای ندارد که آدم‌ها بتوانند از روی آن عمل کنند؛ هیچ کس نمی‌توان از فرمول دیگری تقلید و پیروی کند. داستان زندگی شما برای شما بسیار مهم است. شما باید در لحظه زندگی کنید. شما باید بهترین عملکرد خود را در لحظه داشته باشید. مثبت گرایی یعنی افکاری که می‌توانند شما را تا خط پایان به سلامت برسانند. مثبت گرایی یعنی تلاش شاد و پر انرژی.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع:lifehack

مثبت گرایی سمی چیست و چرا باید از آن دور باشیم


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی