کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ راهکار که با مثبت اندیشی به استقبال پیری بروید

تفکر مثبت یا مثبت اندیشی فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد از جمله کاهش استرس، بهبود ایمنی و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی. اما آیا می‌دانستید که داشتن نگاه مثبت می‌تواند به شما کمک کند که عمر طولانی‌تری داشته باشید؟ در این نوشتار آن‌چه را تحقیقات درباره خوش بینی و پیری می‌گویند، در اختیارتان خواهیم گذاشت. همچنین در مورد این‌که چطور می‌توانید با مثبت اندیشی به استقبال پیری بروید صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید!

راهکار که با مثبت اندیشی به استقبال پیری بروید

۱. چند سال به زندگی‌تان اضافه کنید

مطالعات نشان می‌دهند که درک شما از بالا رفتن سن و زندگی‌تان به طور کلی، بر طول عمر شما تأثیر می‌گذارد. یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که تفکر مثبت می‌تواند منجر به افزایش طول عمر  بین ۱۱ تا ۱۵٪ شود و احتمال عمر کردن تا 85 سالگی و بالاتر را افزایش بدهد. این تأثیر پس از کنترل سایر عوامل مانند سن، جنسیت، درآمد، افسردگی و اوضاع روحی روانی همچنان باقی ماند.

۲. دید مثبتی نسبت به پیری و بالا رفتن سن داشته باشید

تحقیقات در مورد این موضوع نشان داده‌اند آدم‌هایی که در دوران جوانی چشم‌انداز مثبت‌تری نسبت به بالا رفتن سن و پیری دارند، به جای این‌که از پیر شدن بترسند، شانس بیش‌تری برای داشتن زندگی طولانی دارند. دلیل چنین تاثیری این است که داشتن یک دیدگاه مثبت در مورد پیری در حالی که هنوز جوان هستید، می‌تواند چشم‌انداز مثبتی ایجاد کند و تأثیر شگرفی در امید به زندگی شما داشته باشد.

۳. مقاومت‌تان را افزایش دهید

یافته‌ها حاکی از آن است که داشتن تفکر مثبت در مورد پیری می‌تواند باعث افزایش اراده‌ی شما برای زندگی شود، شما را در برابر بیمار‌ی‌‌ها مقاوم‌تر کرده و در مورد سلامتی‌تان آگاه‌تر خواهید بود. افرادی که چشم انداز مثبت دارند همچنین احتمالاً استرس کم‌تری را تجربه می‌کنند و در نتیجه احتمال ابتلا به بیماری‌های مزمن یا اختلالات در آن‌ها کاهش می‌یابد.

۴. در حین این‌که سن‌تان بالا می‌رود، بصیرت پیدا کنید

جامعه‌ مای معمولا برای جوانی و زیبایی ارزش زیادی قائل می‌شود، در حالی که پیام‌های مرتبط با پیر شدن غالبا بر جنبه‌های منفی تأکید دارند. اما، آدم‌ها هم با بالا رفتن سن‌شان ارزشمندتر می‌شوند. تجربه، همراه با بلوغ فکری، به افراد مسن بینش بالایی می‌بخشد. آن‌ها غالباً به لحاظ روحی آگاه‌ هستند و عمق زندگی‌شان را در اولویت قرار می‌دهند. با رعایت یک سبک زندگی ساده و سالم می‌توانید سلامتی و انرژی‌تان را در طول زندگی حفظ کنید.

۵. سایر نشانگرهای پیر شدن به شیوه‌ای درست و سالم

علاوه بر تفکر مثبت، عواملی در سبک زندگی وجود دارد که می‌تواند سال‌ها به زندگی شما اضافه کند، از جمله ورزش منظم، حفظ وزن مناسب، داشتن یک رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی، عدم مصرف ​​الکل و ترک سیگار، که همگی می‌توانند به افزایش طول عمر بین  12-14 سال کمک کنند.

در حالی که مطالعات فقط به طولانی‌تر شدن عمر اشاره دارند، اغلب در مورد کیفیت زندگی که با این رفتارها بسیار بهبود می‌یابند، بحثی نمی‌کنند. اما از آن‌جایی که روانشناسی مثبت در حال کند و کاو است، افکار و احساسات مثبت فراتر از افزایش طول عمر، می‌توانند به شادی و ایجاد احساس خوشبختی در شما کمک کنند، بنابراین می‌توانید از یک زندگی پربارتر و رضایت‌بخش‌تر برخوردار شوید.

۶. چگونه می‌توانیم تفکر مثبت داشته باشیم

مثبت ماندن هم مانند مراقبه، یوگا یا هر آداب دیگری برای مراقبت از خود، نوعی تمرین است. خوشبختانه ابزارهای مورد نیاز آن رایگان هستند و می‌توانید به تنهایی و با هر سرعتی که می‌خواهید به نتیجه برسید. در این‌جا چند روش می‌بینید برای این‌که آگاهانه تفکر مثبت را در زندگی روزمره‌تان جاری کنید:

– یک دفتر روزنگار برای شکرگزاری داشته باشید

مهم نیست که چه فرمی را انتخاب کنید – لیست‌های کوتاه در گوشی تلفن‌تان یا فهرستی طولانی‌تر که در یک دفترچه نوشته می‌شود — به هر حال یک دفتر شکرگزاری می‌تواند راهی قدرتمند برای اتصال به احساسات‌تان و رفع استرس باشد. این‌که چه چیزهایی در دفترتان می‌نویسید ممکن است متفاوت باشد، اما نکته‌ی اصلی در این رابطه داشتن پایداری و ثبات قدم است. انجام این کار به صورت منظم به توسعه‌ی شیوه‌ی جدید تفکر در شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به راحتی افکار منفی را هنگام ظهور شناسایی و متوقف کنید.

– جملات تاکیدی مثبت را تکرار کنید

اگر حرفی را بارها تکرار کنید، بیش‌تر به آن اعتقاد پیدا خواهید کرد. ایده‌ی پشت جملات تاکیدی مثبت همین است، جملات مثبت به طور عمدی چندین بار تکرار می‌شوند تا به بخشی از تفکر شما تبدیل شوند، مانند “من هر روز احساس آرامش بیش‌تری می‌کنم” یا “من می‌توانم هر کاری را که برایم پیش می‌آید، انجام بدهم”. مهم است که این تأییدها ریشه در واقعیت داشته باشند. ناخودآگاه شما ممکن است عبارات دور از ذهن را مشخص کند، و شما را به حالت منفی ذهنی بازگرداند.

– مراقبه‌ی عشق و مهربانی را تمرین کنید

مطالعات نشان داده‌اند که مراقبه‌ی مهربانی می‌تواند باعث افزایش نگرش مثبت در شما شود. در حالی که این نوع مراقبه هم انواع متفاوتی دارد، اما موضوع مشترک بین همه‌ی آن‌ها تمرکز بر عبارات مثبتی است که باعث شفقت نسبت به خودتان و همچنین همدلی با دیگران می‌شود؛ عباراتی مانند “الهی خوشحال باشم” و “الهی ایمن باشی”.

– وقت خود را با کسانی سپری کنید که تفکر مثبت دارند

حتما شنیده‌اید که می‌گویند، “شخصیت تو به آدم‌هایی بستگی دارد که با آن‌ها وقت می‌گذرانی.” بنابراین معقول است که وقتی با آدم‌های خوشبین دیگر ارتباط برقرار می‌کنید، احساس نشاط، خوشحالی و مورد حمایت واقع شدن دارید. وقتی در کنار دوستان و خانواده هستید، به احساسات‌تان توجه کنید. شاید لازم باشد بین خودتان و کسانی که انرژی مثبت شما را از بین می‌برند، مرزهایی ایجاد کنید.

کلام پایانی

همواره یادتان باشد که مثبت بودن یک انتخاب است – و همیشه هم انتخاب آسانی نیست. موانع زندگی بعضی اوقات می‌توانند دیدن یک منظره‌ی آفتابی را دشوار کنند و ممکن است روزهایی داشته باشید که هیچ گونه حس مثبتی در شما وجود نداشته باشد. اما با تمرین، می‌توانید کاری کنید که کم کم افکار منفی در شما از بین برود و متوجه مزایایی که تفکر مثبت روی سلامت جسمی، روحی و عاطفی‌تان دارد، ‌بشوید!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: verywellmind

۶ راهکار که با مثبت اندیشی به استقبال پیری بروید


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی