کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ماهیچه ضد تنش و اضطراب در بدن شما

ماهیچه ضد تنش و اضطراب در بدن شما

در این نوشتار با ماهیچه ضد تنش و اضطراب در بدن انسان آشنا می شوید. چه‌قدر از روزتان را نشسته سپری می‌کنید؟ پشت میزتان، در ماشین؟ اگر پاسخ‌تان “بیش‌تر اوقات” است، پس ممکن است دچار درد در مفصل کشاله ران (اصطلاحا قفل شدن کشاله ران) شده‌باشید که نه تنها توانایی حرکتی تان را تحت تاثیر قرار می‌دهد بلکه واقعا سبب استرس، اضطراب و ترس بی‌مورد می‌شود.

اضطراب

در کنار ستون فقرات و لبه‌ی استخوان لگن یک ماهیچه‌ی بلند وجود دارد که که ماهیچه‌ی سوئز یا ماهیچه‌ی روح نامیده می‌شود.

ماهیچه‌ی سوئز جایی است که ما اغلب آسیب روانی و استرس را در آن ذخیره می‌کنیم و این می‌تواند مستقیما روی بسیاری از جوانب زندگی ما، از روحیه گرفته تا دیدگاه‌مان به زندگی، اثر بگذارد.

طرز فکر ناسالم و دیدگاه منفی ما به زندگی نه تنها به خودمان، بلکه به کسانی که تصمیم می‌گیرند با ما باشند نیز آسیب می‌زند. اما خوشبختانه ما می‌توانیم این ترس را، که در درون‌مان ریشه دوانده است، رها کنیم!

سوئز که تنها ماهیچه‌ی پیونددهنده‌ی ستون فقرات و پا است، همان چیزی است که ما را راست قامت نگه می‌دارد و قادر می‌سازد با بلند کردن پاهایمان راه برویم. وقتی ماهیچه‌ی سوئز عملکردی بهینه دارد، ستون فقرات ما را محکم نگه می‌دارد و از بخش فوقانی بدن حمایت می‌کند.

اضطراب

سیاستمداران، اخبار و پروپگاندا (تبلیغات) خیلی ساده ما را بازی می‌دهند و در حالت ترس قرار می‌دهند، چون یاد گرفته‌اند چگونه مغزهای خزنده‌ی ما (مغز خزنده‌ای ما از لحاظ شکل فیزیکی و نوع تصمیم‌گیری‌های که می‌کند تا حد خیلی عجیبی شبیه مغز خزندگان است.) را کنترل کنند، که مستقیما از طریق بافت پیوندی یا نیام، با ماهیچه‌ی سوئز درارتباط است.

سبک زندگی بی‌قرار که ما را از نظر جسمانی و روانی تحلیل می‌برد، مانع از آن می‌شود که بدن به‌طور طبیعی استرسی را که اندوخته‌ایم رها کند، این باعث می‌شود بدن و ذهن ما در حالت استرس و اضطراب دائم قرار بگیرد.

“سرآغاز وجود ما در مرکز بدن است. مرکز بدن تبدیل به یک خط می‌شود و سلول‌ها در خط میانی نظم می‌گیرند. آغاز شما یک خط میانی است. سپس تمام چیزهای دیگر – قلب، اندام‌ها، دست‌ها و پاها و صورت‌تان- از آن خط میانی پدیدار می‌شود. با دانستن این مفهوم می‌دانیم اعضای بدن ما مانند تکه‌های لگو کنار هم قرار نگرفته‌است. سوئز وارد ستون فقرات نمی‌شود – بیرون خط میانی رشد می‌کند.” – لیز کخ، نویسنده‌ی کتاب سوئز

اگر ماهیچه‌ی سوئز شما آرام باشد، واقعا بیش‌تر احساس ثبات و آرامش می‌کنید. هم‌چنین تحرک شما دامنه‌ی گسترده‌تری خواهدداشت، ماهیچه‌ی سوئز شاد و سالم بدن‌تان را قادر می‌سازد انرژی از دست رفته و سرزندگی سابق را بازیابد. ماهیچه‌ی روح یک منبع انرژی مهم را در بدن ما احاطه می‌کند.

وقتی سوئز انعطاف‌پذیر باشد، به انرژی اجازه می‌دهد جریان پیدا کند. اما اگر ماهیچه‌ی سوئز شما خشک و صفت است، احساس خستگی مفرط می‌کنید و اغلب در پشت، پهلو، زانو، و مچ پا احساس درد می‌کنید. احساس استرس و آشفتگی می‌کنید و قادر نخواهیدبود این تنش انباشته را رها کنید.

“چون سوئز از نزدیک در چنین واکنش‌های جسمانی و هیجانی ساده‌ای نقش دارد، اگر به‌طور مزمن خشک باشد مدام به بدن‌تان علامت می‌دهد که در خطر هستید، و نهایتا غدد فوق کلیوی را خسته و دستگاه ایمنی را ضعیف می‌کند.

وقتی یاد می‌گیرید نسبت به دنیا رویکردی عاری از این تنش مزمن داشته‌باشید، آگاهی از سوئز می‌تواند شرایطی را فراهم کند تا با حساسیت بیش‌تری با نشانه‌های امنیت و خطر در درون بدن هماهنگ شوید، و در را به روی حس آرامش درونی بگشایید.” – لیز کخ، نویسنده‌ی کتاب سوئز

اضطراب

یوگا به ایجاد آگاهی درونی و رها کردن سوئز کمک می‌کند. در ابتدا دست یافتن به حس جدید نسبت به ماهیچه‌ی سوئز می‌تواند دشوار باشد، شما باید صبور باشید، پشتکار به خرج دهید و توجه‌تان را متمرکز کنید. نخستین قدم آگاهی یافتن است.

هنگام انجام یوگا، مهم است که مطمئن شوید حرکات کششی عمیق‌تر، از قبیل حرکت کبوتر و انواع مختلف آن را انجام می‌دهید؛ این حرکات کشاله‌ی ران را باز می‌کند. انجام کشش‌های جهشی، و خم شدن به عقب نیز مفید خواهدبود. یک روش بی‌نظیر دیگر برای ایجاد کشش در سوئز، کشش با حوله، حالت استراحت سازنده و تمرینات کششی طاقباز فعال است.

“همان‌طور که جریان‌های گرانشی وزن را از طریق استخوان‌ها، بافت‌ها، و ماهیچه به زمین منتقل می‌کنند، زمین نیز عکس‌العمل نشان می‌دهد، و جریان را به پاها و ستون فقرات برمی‌گرداند، و حالت بدن، حرکت، و چهره را هماهنگ می‌کند، به حرکت در می‌آورد. این یک مکالمه‌ی بی‌وقفه بین خود، زمین و کیهان است.” – لیز کخ، نویسنده‌ی کتاب سوئز


 ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_مینا بنادکوکی

منبع:thespiritscience

ماهیچه ضد تنش و اضطراب در بدن شما


 

تمامی محتویات پزشکی و سلامت در این وب‌گاه صرفا بر مبنای ارائه‌ی اطلاعات است و هرگز نباید به عنوان برنامه‌ی تشخیصی یا درمانی خاص برای هرگونه موقعیت فردی تلقی شود. استفاده از این وب‌گاه و اطلاعات موجود در آن هرگز به مثابه‌ی ایجاد رابطه‌ی پزشک و بیمار نیست. همواره در صورت بروز هرگونه پرسش یا مشکلی در زمینه‌ی سلامت شخصی خود یا دیگران حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت روز

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی