کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ماسک سیب زمینی: طرز تهیه ۵ ماسک خانگی مفید برای پوست

سیب زمینی علاوه بر این‌که به عنوان یک منبع غذایی استفاده می‌شود، نقش مهمی نیز در مراقبت از پوست نیز ایفا می‌کند. این ماده‌ی خوراکی خوشمزه غنی از ویتامین C است، ویتامینی که برای حفظ سلامت پوست حیاتی است. بنابراین، این گیاه نشاسته‌دار برای سلامت و زیبایی پوست معجزه میکند. در ادامه با ما همراه باشید تا طرز تهیه انواع ماسک سیب زمینی برای زیبایی و سلامت پوست را بدانید.

ماسک سیب زمینی

۱. ماسک سفید کننده صورت با آب سیب زمینی

سیب‌زمینی یکی از سالم‌ترین مواد غذایی در جهان است و آب آن را می‌توان برای جنبه‌های زیبایی و سلامتی استفاده کرد. در این مقاله، ما می‌خواهیم آب سیب‌زمینی را به عنوان یکی از داروهای خانگی شگفت‌انگیز برای سفید و درخشان کردن پوست در در ۷ روز معرفی کنیم. آب سیب‌زمینی در حذف ناخالصی‌ها، مرطوب کردن پوست و از بین بردن کیسه‌ی زیر چشم و تیرگی دور آن موثر است. آب سیب‌زمینی در صورتی که به طور منظم مورد استفاده قرار بگیرد، می‌تواند نتیجه قابل‌توجهی به شما بدهد.

روش انجام این درمان:

– آب یک سیب‌زمینی را بگیرید

– با استفاده از یک توپ پنبه آن را روی پوست صورت‌تان پخش  کنید

– صبر کنید تا به طور کامل خشک شود

– در نهایت با آب ولرم آن را بشویید

– شما می‌توانید این روش درمانی ماسک سفید کننده صورت را دو بار یا سه بار در هفته تکرار کنید.

مطلب مرتبط : ماسک سفید کننده صورت فوری: ۳۶ ماسک سفیدی پوست در ۷ روز

۲. ماسک سیب زمینی و ماست برای جلوگیری از چربی اضافی پوست

در این ترکیب، آرد برنج چربی اضافی پوست را بر طرف می‌کند، خواص سفید کنندگی سیب زمینی پوست را سفید می‌کند و ماست آن را مرطوب می‌سازد.

مواد مورد نیاز

– نیم فنجان ماست
– پالپ سیب زمینی
– ۱ قاشق غذاخوری آرد برنج

طرز تهیه ماسک

الف. ۱ قاشق غذاخوری آرد برنج، پالپ سیب‌زمینی و ماست را با هم مخلوط کنید.

ب. این مخلوط را بر روی پوست بمالید و بگذارید به مدت ۲۰ دقیقه بماند.

پ. یا، می‌توانید از شیر به جای ماست استفاده کنید.

ت. آن را با آب بشویید و پوست‌تان را خشک کنید.

ث. به طور منظم به انجام این فرایند ادامه دهید.

۳. ماسک آبلیمو و سیب زمینی برای رفع لک های تیره

سیب زمینی منبعی سرشار از ویتامین C است. همچنین ماده‌ای عالی برای تغییر رنگ پوست و لکه‌های تیره محسوب می‌شود. سیب زمینی به بهبود رنگ پوست و رفع حلقه‌های تیره اطراف چشم کمک می‌کند. همچنین در رفع برنزگی ناشی از آفتاب نقش دارد زیرا یک ماسک خانگی برای پوست چرب به شمار می‌رود. برای این ماسک صورت، آب یک عدد لیمو را به رنده ۲/۱ یک سیب زمینی متوسط اضافه کنید تا به شکل یک پالپ نرم درآید. این مخلوط را روی صورت، به غیر از ناحیه چشم، بزنید. بگذارید ۲۰ دقیقه بماند سپس با آب ولرم بشویید.

مطلب مرتبط: ماسک خاک رس: ۱۰ ماسک صورت و بدن خاک رس که معجزه می‌کند

۴. ماسک آب سیب زمینی برای رفع جای جوش

آب سیب‌زمینی سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی است و به خاطر قدرت درمانی‌اش برای سلامت پوست مفید است. یک سیب‌زمین تازه بردارید و آن را به برش‌های نازک تبدیل کنید. آن‌ها را مستقیما روی ناحیه‌ی‌اسیب‌دیده‌ی پوست بگذارید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه بماند. می‌توانید پوست را با این برش‌ها ماساژ دهید. سپس صورت‌تان را با آب گرم بشویید.

۵. ماسک پوره سیب‌زمینی برای رفع آکنه و جوش

سیب زمینی غنی از ویتامین‌ها است که التهاب و قرمزی را کاهش می‌دهد. همچنین تمام چربی‌های اضافی را از منافذ پوست بیرون می‌کشد. برای درست کردن ماسک سیب زمینی، چند عدد سیب زمینی را پوست بکنید و در یک مخلوط کن آنها را با هم مخلوط کنید. آب آن را صاف کنید و با استفاده از پنبه روی صورت‌تان بمالید. بگذارید به مدت ۲۰ دقیقه باقی بماند و بعد آن را با آب گرم بشویید. این ماده هیچ عارضه‌ی جانبی ندارد، در نتیجه می‌توان هر روزه از آن برای جوش صورت یا کیستی استفاده کرد.


 ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع: allremedies

ماسک سیب زمینی: طرز تهیه ۵ ماسک خانگی مفید برای پوست


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی