کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

قو‌‌یترین پاسپورت های دنیا برای کدام کشور ها است؟

قو‌‌یترین پاسپورت های دنیا برای کدام کشور ها است ؟ جواب‌ها شما را شگفت‌زده می‌‌کند

این روزها چه کسی دوست ندارد یکی یا چند تا از قو‌‌یترین پاسپورت های دنیا را داشته باشد. در این نوشتار به این پرسش پاسخ داده می شود که قو‌‌یترین پاسپورت های دنیا متعلق به کدام کشورها است. بی تردید جواب ها شما را شگفت‌زده می‌‌کند.

قوی ترین پاسپورت های دنیا

اگر قصد دارید به دور دنیا سفر کنید، به آلمان( پاسپورت اتباع آلمان) بهای زیادی داده می‌شود. این به لطف تحقیقات جدیدی است که کشورهای دنیا را بر اساس میزان “آزادی سفر” اعطا شده به شهروندان‌شان رتبه‌بندی کرده است. آزادی سفر بر اساس تعداد کشورهایی که شهروندان (یک کشور) می‌­توانند به آنجا بدون نیاز به ویزا مسافرت کنند یا ویزا را هنگام ورود به آن کشور بگیرند، تعریف می­‌شود.

پاسپورت

شهروندی واقع در لندن به نام هنلی و شرکاگردآوری شده، آلمانی­‌ها با سفر بدون ویزا به ۱۷۷ کشور از ۲۱۸ کشور، قوی­‌ترین پاسپورت ­‌ها را در جهان دارند. آلمانی­‌ها این تمایز را از ۲۰۱۴ حفظ کرده­‌اند. سوئدی­‌ها بلافاصله بعد از آلمانی‌­ها، به ۱۷۶ کشور، بدون ویزا سفر می­‌کنند.

فرانسه، فنلاند، ایتالیا، اسپانیا و انگلستان به اتفاق با امکان دسترسی به ۱۷۵ کشور، در رده سوم قرار دارند. شهروندان ایالات متحده و شهروندان بلژیک، دانمارک و هلند، می­‌توانند بدون ویزا به ۱۷۴ کشور سفر کنند.

در پایین این فهرست، “بدترین پاسپورت ­‌ها در جهان” متعلق به سومالی، عراق، پاکستان و افغانستان هستند.

طبق یک گزارش پژوهشی منشره در ‌مطبوعات از سوی شرکت هنلی و شرکا، توانایی یک کشور در به‌دست آوردن معافیت ویزا، روابط دیپلماتیک با کشورهای دیگر را منعکس می­‌کند. شرایط اخذ ویزا نیز از “توافق­‌های ویزای دو طرفه، خطرات امنیتی و خطرات ناشی از نقض قوانین ویزا و مهاجرت” شکل می‌­گیرند.

این گزارش که در ۲۴ فوریه به پیوست نموداری چاپ شد، چند پیشرفت بزرگ دیگر را ذکر کرد. چهار کشور گام­‌های بلندی در این رتبه‌بندی­ برداشتند: تونگا، پالائو، کولومبیا و یک کشور جنوب شرق آسیا به نام تیمور شرقی. پرتغال که برنامه­­‌ی “ویزای طلایی” در ۲۰۱۲ را آغاز کرد، به سرمایه‌­گذارانِ خارج از کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجازه­ داد راه‌شان را برای اقامت باز کنند و اکنون ششمین پاسپورت قوی در جهان را دارد. شهروندان این کشور می‌­توانند بدون ویزا به ۱۷۲ کشور سفر ­کنند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: آنه کویتو

منبع: فوربس

قو‌‌یترین پاسپورت های دنیا برای کدام کشور ها است؟


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی