کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۱۸ ایرباس در ایران می‌نشینند

وزیر راه و شهرسازی با رد اخبار منتشر شده مبنی بر تعویق در نهایی شدن قرارداد خرید ۱۱۸ فروند ایرباس، تاکید کرد که این قرارداد در آینده‌ی نزدیک نهایی خواهد شد.

ایرباس در ایران

عباس آخوندی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: پیش قرارداد خرید این ناوگان از ایرباس در سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به فرانسه به امضا رسید. با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم ها، در سفر اروپایی رییس جمهوری اسلامی ایران به فرانسه، قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای ایرباس منعقد شد.

همچنین اواسط بهمن ماه گذشته شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی، از اقدامات انجام شده برای خرید هواپیماهای کوتاه برد خبر داد و اعلام کرد: مذاکرات با شرکت ایتالیایی-فرانسوی ای.تی.آر(ATR) برای خرید هواپیماهای کوتاه برد از مدت‌ها پیش از اجرای برجام با هدف توسعه عملیات پروازی فرودگاه‌های مناطق کمتر برخوردار و مسیرهای پروازی کوتاه آغاز شده بود.

براین اساس تفاهمنامه اولیه برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای کوتاه برد ATR۷۲-۶۰۰ با این شرکت منعقد شد و قرار است دو تا چهار فروند از این هواپیماها از اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی به ایران تحویل داده شود؛ ضمن اینکه قرار است در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ نیز در هر سال هشت فروند از این هواپیما‌ها به شرکت هواپیمایی هما تحویل شود.

به دنبال این تحولات، شرکت هواپیماسازی امریکایی بوئینگ نیز بعد از مجوز دولت این کشور، در حال برنامه‌ریزی برای فروش هواپیما به ایران است؛ براین اساس اعلام شده که هیاتی از این شرکت امریکایی برای مذاکره با مقام‌های مسئول در کشورمان، این هفته به تهران سفر می‌کند.

پس از ۷۰ سال سابقه صنعت هوانوردی در ایران، هم اکنون شرکت‌های هوایی ایرانی بیش از ۲۵۰ هواپیما در اختیار دارند که به دلیل نبود قطعه بیش از ۱۰۰ فروند آن از مدت‌ها پیش زمینگیر شده و متوسط عمر ۱۵۰ فروند دیگر به بیش از ۲۲ سال رسیده است.

هرچند در زمان تحریم شرکت‌های هواپیمایی ایران اقدام به خرید هواپیماهای دسته دوم می‌کردند اما تحریم سبب شده بود تا همین هواپیماهای با عمر چند ساله نیز با قیمت بالایی خریداری شود.

سایت کسب و کار بازده

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی