کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

قرارداد بین ایران و رنو نیسان منعقد شد

قرارداد بین ایران و رنو نیسان منعقد شد

پس از ده ماه تلاش و مذاکرات دوطرفه برای قرارداد بین ایران و رنو نیسان صبح جمعه بالاخره قراردادی دوطرفه میان سازمان گسترش و نوسازی ایران و رنو نیسان منعقد شد.

قرارداد بین ایران و رنو نیسان

محمدرضا نعمت‌زاده درباره جزییات این قرارداد گفت: امروز چهارچوب قراردادی را توسط سازمان گسترش و نوسازی از طرف کلیه صنایع خودرو کشور و رنو به امضا رساندیم که بعد از ده ماه کار فشرده به این جمع بندی رسیدیم.

وی این قرارداد را حاصل تلاش پسا برجام دانست و جزییات این قرارداد را این طور عنوان کرد: این قرارداد به صورت ۶۰ درصد رنو نیسان و ۴۰ درصد طرف ایرانی در دو فاز پیش‌بینی شده است. فاز اول تولید ۱۵۰ هزار خودرو در سال و فاز بعدی نیز به ۳۰۰ هزارخودرو درسال افزوده می‌شود، که با قراردادهای قبلی مانند ال ۹۰ و ساندرو به ۵۰۰ هزار دستگاه در سال خواهد رسید. در کنار این موارد، تولید موتور و گیربکس و سایر اجزا نیز صورت می‌گیرد که بخشی از آن با سرمایه‌گذاری مشترک و بقیه قطعات نیز توسط قطعه سازان ایرانی تولید خواهد شد.

وی درباره بازار این خودروها، با تاکید براینکه صادرات نیز در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: یکی از مطالعات مشترکی که انجام داده‌ایم، بازار است، بالاخره خودرو باید فروخته شود، مدل هایی که استفاده شده از آن نوع مدل هایی است که بازار خواهد داشت و درکنارش چون ۳۰ درصد تولید را بالاجبار برای صادرات درنظر گرفتیم، تنها هدف بازار ایران نیست بلکه بازار خارج را هم درنظر داریم. بعضی از مدل‌ها جنبه صادراتی دارد، همانطور که در سیاست‌های اقتصادمقاومتی، یکی از اهداف ما توسعه صادرات غیرنفتی است.

 

سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری

قرارداد بین ایران و رنو نیسان

منبع: عصر خودرو

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی