کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ نکته درباره به کارگیری قانون ۲۱/۹۰ برای موفقیت زنان

وقتی می‌گویم می‌خواهم زندگی روزانه‌ام را تغییر بدهم و رشد کنم درواقع دربارۀ رشد و تغییر زنی مدرن صحبت می‌کنم. هدف من هرچه که باشد- رسیدن به تناسب اندام یا کاهش وزن یا رفتن به باشگاه- احساس می‌کنم باید رسیدن به تناسب اندام را به بخشی از زندگی روزمره‌ام تبدیل کنم تا شاهد نتایج آن باشم. یا شاید اصلا هدفم این است که در کار نویسندگی پیشرفت کنم. مثلا دلم می‌خواهد هر روز صبح قبل از اینکه روزم را شروع کنم کمی بنویسم. می‌دانم فقط باید از خواب بیدار شوم و صبحم را شروع کنم. یا شاید هدفم این است روزانه آب بیشتری بنوشم. این‌ها نمونه‌هایی از هدف‌های رایج در بین زنان جوان کارمند هستند. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا نکات جالبی درباره دستیابی زنان به اهداف شان بخوانید و درباره به کارگیری قانون ۲۱/۹۰ برای موفقیت زنان بیشتر بدانید.

قانون ۲۱ ۹۰ برای موفقیت زنان

قانون ۲۱/۹۰ برای موفقیت زنان

آیا غیر از این است که همه‌مان می‌خواهیم کارهای کوچکی کنیم و افرادی شادتر و موفق‌تر باشیم؟

حقیقت این است که شاید قادر نیستیم بفهمیم چطور باید در انجام این کارها موفق شویم. به خودمان می‌آییم و می‌بینیم هدف را رها کرده‌ایم، از مسیر خارج شده‌ایم و به روزهای قبل خود برگشته‌ایم؛ آب کافی نمی‌نوشیم، وقت و بی‌وقت به باشگاه نمی‌رویم یا فقط جمعه‌ها بعد از اینکه تا لنگ ظهر خوابیدیم دفترچه‌ی خاطرات روزانه را باز می‌کنیم و نگاهی به آن می‌اندازیم. اخیرا با روشی به نام قانون ۹۰/۲۱ آشنا شده‌ام. این قانون ادعا می‌کند هر عادت جدید در ۲۱ روز ساخته یا ترک می‌شود و در عرض ۹۰ روز سبک‌زندگی جدیدی شکل می‌گیرد.

به نظرم قانون جالبی است. برای همین سعی کرده‌ام تناسب اندام را در برنامۀ روزانه‌ام قرار بدهم. درحال‌حاضر هفته‌ای سه روز باشگاه می‌روم اما می‌خواهم باشگاه رفتن را به فعالیتی روزانه تبدیل کنم. به نظرم این قانون غیرواقعی نیست. از نظر من باشگاه رفتن نوعی سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود. سرمایه‌گذاری روی سلامت، ذهن و وجودم. این قانون به شخصه به من انگیزه داده است اما دلم می‌خواهد بتوانم آن را به سبک زندگی‌ام تبدیل کنم.

هفته‌ای سه مرتبه به باشگاه می‌روم و هربار که به باشگاه می‌روم با تمام توان و نیرو کار می‌کنم. وقتی به دنبال علت و ریشه‌های میل به باشگاه رفتنم می‌گشتم به خودم گفتم ” می‌خواهم تناسب اندام و ورزش بخشی از سبک‌زندگی من باشد”. همان موقع بود که صدایش را در گوشم شنیدم. کلمۀ سبک‌زندگی. اگرچه باشگاه رفتن می‌تواند به عادت خوبی تبدیل شود اما هدف من ایجاد یک سبک‌زندگی سالم بود. فواید یک سبک‌زندگی سالم بسیار جذاب‌تر از فواید کاهش وزن ۱۰ کیلوگرمی است.

مطلب مرتبط: ۶ توصیه مهم برای استفاده از قانون ۲۱/۹۰ برای ترک اعتیاد

اجرای قانون ۲۱/۹۰

به استفاده از قانون ۹۰/۲۱ در زندگی‌ام فکر کردم. سعی کردم آن را در عمل اجرا کنم. به شیوه‌ای منطقی آن را به اجزاء کوچک‌تری تقسیم کردم. احساس می‌کردم با این کار به هدف نهایی‌ام نزدیک‌تر می‌شوم. هدفی که چندماه گذشته با تمام وجودم آن را طلب می‌کردم. در حقیقت برای ساختن یک عادت فقط باید ۲۱ روز خودتان را وقف آن کنید. اگر می‌توانستم به مدت ۲۱ روز مداوم و بی‌وقفه به باشگاه بروم- یعنی ۳ هفته، نه یک ماه کامل- می‌توانستم هدفم را به اجرا درآورم. بعد از ۲۱ روز خودبه‌خود میل به باشگاه رفتن در بدن من بیدار می‌شود و دیگر فرقی نمی‌کند حس وحال باشگاه رفتن را داشته باشم یا نداشته باشم یا انرژی لازم برای این کار را دارم یا ندارم. به عبارت دیگر، بعد از ۲۱ روز باشگاه رفتن به عادت تبدیل می‌شود و بعد از آن من هستم که تصمیم می‌گیرم آن را به سبک‌زندگی‌ام تبدیل کنم یا عادت ۲۱ روزه‌ام را ترک کنم.

تعیین اهداف زمان‌بندی‌شده برای خودم کاری سخت و چالشی بود. زمان چیزی قابل‌اندازه‌گیری است و برای همین معتقدم روش ۹۰/۲۱ معیاری مناسب در مسیر موفقیت عده‌ی بسیاری بوده است. دورۀ ۲۱ روزه را نشانه بگیرید. وقتی آن را با موفقیت پشت سر بگذارید، ۶۹ روز دیگر باقی می‌ماند. و پس از آن شما زندگی‌تان را تغییر داده‌اید. حالا دیگر سبک زندگی جدیدی دارید. این سبک زندگی جدید را در عرض ۹۰ روز برای خودتان ساخته‌اید نه پنج یا ده سال. این حقیقت انگیزه‌ای قوی برای شروع به من می‌دهد.

مطلب مرتبط: قانون۲۱/۹۰ چیست: ۱۱ نکته برای تبدیل عادتها به سبک زندگی جدید

فرقی نمی‌کند هدف‌تان کدام است؛ تناسب اندام؟ نوشتن؟ خوردن غذاهای سالم؟ مطالعۀ روزانه؟ نوشیدن آب کافی؟ مطمئن باشید شما هم می‌توانید سبک زندگی جدید و نه یک عادت معمولی برای خودتان خلق کنید و شاهد تغییراتی در زندگی خود باشید.

۱.عادتی که می‌خواهید داشته باشید یا ترکش کنید را شناسایی کنید

اول از همه باید تمرکزتان را روی عادتی که می‌خواهید به وجود بیاورید یا ترک کنید قرار بدهید. این کار منجر به تغییری در سبک زندگی شما می‌شود. مثلا اگر می‌خواهید عادت بد شیرینی خوردن قبل از خواب را ترک کنید، هدف کلی سبک زندگی شما می‌تواند این باشد: رعایت رژیم غذایی سالم و متعادل.

دفترچه‌ای تهیه کنید یا در قسمت یادداشت‌های گوشی تلفن همراه‌تان بنویسید” بعد از ۲۱ روز دیگر قبل از خواب شیرینی نمی‌خورم “. حالا تاریخ موردنظر را کنار این جمله بنویسید. به همین راحتی برنامه و هدفی مشخص کردید. بعد از گذشت ۲۱ روز دیگر قبل از خواب شیرینی نمی‌خورید و بعد از اتمام این دوره ۲۱ روزه دیگر دلتان نمی‌خواهد قبل از خواب شیرینی بخورید. اگر شک دارید که نمی‌توانید در برابر این وعده متعهد باقی بمانید، بهتر است زیر جمله و تاریخی که یادداشت کرده‌اید سه دلیل بنویسید. سه دلیل که به شما می‌گوید چرا می‌خواهید این هدف را عملی کنید. من سه دلیل زیر را برای هدف تناسب اندام در دفترم نوشتم:

۱.نمی‌خواهم بعد از ۱۰ دقیقه دویدن روی تردمیل نفس کم بیاورم.

۲. می‌خواهم بتوانم ۱۰ تا شنا سوئدی بزنم و احساس کنم قوی‌تر هستم.

۳. می‌خواهم به حرکات کششی مسلط باشم و عضلات سرینی‌ام را تقویت کنم.

با استفاده از این دلایل به چرایی هدف خود پاسخ می‌دهید. چرا برایتان مهم است که به هدف خود پایبند بمانید و کاری را به مدت ۲۱ روز انجام بدهید یا انجام ندهید. برای من اگر می‌توانستم هر یک از کارهای کوچک‌تر و جزئی‌تری که در بالا فهرست کرده بودم را انجام بدهم- مثلا ۱۰ دقیقه روی تردمیل می‌دویدم و نفس کم نمی‌آوردم- مطمئن می‌شدم که در مسیر تغییر قرار دارم و قادر هستم به هدف بزرگ‌ترم که سبک‌زندگی سالم‌ است دست یابم. این اهداف کوچک و دلایلی که ذکر می‌کنید- حتی اگر گامی کوچک در مسیر صحیح باشند- به شما کمک می‌کنند تا شاهد پیشرفت خود باشید.

۲. ۲۱ روز که بیش‌تر نیست! به عادت جدیدتان متعهد بمانید

من هیچ‌وقت نگفته‌ام ساختن یک عادت یا ترک عادتی دیگر قرار است کار آسان و راحتی باشد. اگر شما عادت بدی داشته باشید و بخواهید آن را ترک کنید، نخستین هفته وقتی به خودتان و به آن عادت قدیمی نه می‌گویید حال‌واحوال خوبی نخواهید داشت. اما به خاطر خودتان هم که شده به این تغییر متعهد بمانید. در چشم‌اندازی بزرگ‌تر، شما قادر هستید خودتان را مجبور کنید کاری را به مدت ۲۱ روز انجام بدهید و نتایج چشمگیری را مشاهده کنید یا عادت قدیمی‌تان را ادامه بدهید و هرگز چیزی را تغییر ندهید.

با حال‌واحوال ناخوشایند تان بجنگید. در مسیر تغییر پایدار بمانید، کم نیاورید و صبور باشید. وقتی حالتان بد می‌شود، به همان علت‌هایی که برای ایجاد این تغییر برشمرده‌اید نگاهی بیندازید، به چرایی رسیدن به آن هدف بزرگ. شما می‌توانید از عهدۀ این تغییر برآیید.

۳. نتایج خود را بررسی کنید و شعاری برای خودتان بسازید

با نزدیک شدن به پایان ۲۱ روز از شما می‌خواهم صادقانه نگاهی به نتایجی که تاکنون به‌دست آورده‌اید بیندازید. اگر دستاوردهایتان چندان چشمگیر نیستند، خیلی به خودتان سخت نگیرید اما هر تغییری که مشاهده می‌کنید را در دفتر خود یادداشت کنید. اگر هدف‌تان کنار گذاشتن مصرف کافئین است، شاید دو هفتۀ اول برایتان سخت باشد، عصبی شوید و سردرد داشته باشید اما حالا که به پایان دورۀ ۲۱ روزه‌ نزدیک می‌شوید، صبح‌ها با انرژی طبیعی و سرحال از خواب بیدار می‌شوید و میلی به نوشیدن آن یک فنجان قهوه ندارید.

چرا از شما می‌خواهم خودکارتان را بردارید و هر پیشرفتی که در این مسیر می‌بینید را در دفترتان یادداشت کنید؟ چون شما باید ببینید که همۀ تلاش‌هایتان سهمی در ایجاد این تغییرات دارد. پیشرفت هر چقدر کوچک باز هم پیشرفت است و همین ما را خوشحال می‌کند.

برا خودتان شعاری بسازید و به هنگام سختی‌ها آن را به خودتان بگویید. چون وقتی ۲۱ روزتان به پایان برسد باید به حرکت‌تان ادامه دهید و همچنان پیش برانید. تا اینجا نزدیک به یک ماه را پشت سر گذاشته‌اید. پس توقف جایز نیست.

( شعار من این است: ” تناسب‌اندام سبکی از زندگی است نه یک رژیم غذایی یا تنبیه یا هر چیزی که ریشه در خشم و انتقام داشته باشد “)

موفق باشید!

امیدوارم با خواندن این مقاله‌ی قانون ۲۱/۹۰ برای موفقیت زنان انگیزۀ کافی را به‌دست آورده باشید و به این درک رسیده باشید که اهداف شما قابل‌دستیابی هستند. من معتقدم برای رسیدن به هر چیز تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه‌ریزی کنید، متعهد و مسئول باشید و بر نتیجه‌ی پایانی تمرکز کنید. مطمئن باشید که از عهده‌اش برمی‌آیید. اگر ۲۱ روز طول بکشد تا عادت جدیدی بسازید و ۹۰ روز طول بکشد تا سبک‌زندگی جدیدی خلق کنید، تصور کنید در عرض ۳ ماه بعد کجا ایستاده‌اید؟ پس با قدرت تمام پیش بروید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – فاطمه یحیی

منبع:chateaurecovery

۵ نکته درباره به کارگیری قانون ۲۱/۹۰ برای موفقیت زنان


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی