کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳ قانون علمی برای بهبود خواب شبانه که واقعا موثر است

میلیون ها بزرگسال در سراسر جهان با اشکال مختلفی از مشکلات خواب دست و پنجه نرم می‌کنند، و تقریبا هیچ داروی خواب‌آوری وجود ندارد که بتواند تاثیر معجزه‌آسایی بر آدم‌های مبتلا به اختلالات خواب داشته باشد. از این رو، در این مقاله، قصد داریم به ۳ قانون علمی برای بهبود خواب شبانه اشاره کنیم که با رعایت آن‌ها در برنامه‌ی روزانه‌ی زندگی‌تان، می‌توانید خواب خوشی داشته باشید و از شر بدخوابی خلاص شوید.

قانون علمی برای بهبود خواب شبانه

۱. به آن‌چه می‌خورید و می‌نوشید، بیش‌تر دقت کنید

حتما همه‌ی شما به خوبی می‌دانید، مصرف بیش از اندازه‌ی قهوه یا نوشیدنی‌های گازدار به شدت میزان مصرف مواد غذایی و انرژی‌تان را محدود می‌کنند، و باعث مختل شدن چرخه‌ی طبیعی خواب می‌شوند. با این حال، مواد غذایی و نوشیدنی‌های سالم و خوشمزه‌ای وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را در رژیم غذایی روزانه‌تان بگنجانید تا نه تنها از خوردن آن‌ها لذت ببرید، بلکه هم‌چنین، خواب شبانه‌ی خوبی نیز داشته باشید. مواد غذایی از قبیل برنج، ماست، موز، ماهی سالمون، و ماهی تن جایگزین‌های بسیار خوبی برای داروهای خواب‌آور هستند. برای افزایش تمایل‌تان به مصرف آب می‌توانید میوه‌هایی از قبیل توت فرنگی، تمشک، کیوی، و غیره را به آب نوشیدنی‌تان اضافه کنید.

۲. در طول روز به اندازه‌ی کافی فعالیت بدنی داشته باشید

انجام فعالیت بدنی در طول روز به این معنی نیست که حتما به باشگاه بروید و ورزش‌های سنگین انجام دهید، بلکه فعالیت بدنی به اندازه‌ی کافی و نه آن‌چنان سنگین می‌تواند تاثیر شگفت‌آوری بر کیفیت خواب شبانه‌تان داشته باشد. مثلا به جای استفاده از آسانسور از پله‌ها بالا و پایین بروید، حرکات کششی انجام دهید، برخی از ملاقات‌های‌تان را به صورت پیاده‌روی برگزار کنید، در محل کار در ساعت استراحت‌تان کمی قدم بزنید؛ بی‌شمار مورد می‌توان به این فهرست اضافه کرد. به خاطر داشته باشید، همان کارهای ساده می‌توانند تاثیر قابل ملاحظه‌ای در زندگی‌تان ایجاد کنند.

۳. به تدریج ذهن‌تان را آرام کنید

با این‌که شاید این کار بسیار ساده به نظر برسد، ولی آرام کردن ذهن – به خصوص وقتی پر از استرس و نگرانی باشید – می‌تواند کار بسیار دشواری باشد! آدم‌های زیادی هستند که در تخت‌خواب‌شان به فکر فرو می‌روند – برخی از آن‌ها تمام اتفاقات روز را مجددا در ذهن‌شان مرور می‌کنند، و برخی دیگر به کارهایی که قرار است روز بعد انجام دهند، فکر می‌کنند؛ بنابراین، توصیه می‌کنیم اجازه دهید ذهن‌تان نفس بکشد و کمی استراحت کند. سعی کنید پیش از رفتن به تخت‌خواب به اتفاقات گذشته و برنامه‌های آینده‌تان فکر کنید؛ برای آن‌که این موضوعات از ذهن‌تان فراموش نشوند، پیش از خواب آن‌ها را در جایی یادداشت کنید یا به جای پر کردن ذهن‌تان از افکار و نگرانی‌ها، به حمام بروید و خودتان را به آرامش برسانید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: gloriousa

۳ قانون علمی برای بهبود خواب شبانه که واقعا موثر است


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی