کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ جدیدترین قانون بازاریابی شبکه های اجتماعی در ۲۰۲۰

بازاریابی در شبکه های اجتماعی به نیاز حیاتی کسب و کارهای امروز تبدیل شده است. تاثیر شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی و سئو این روزها غیرقابل‌انکار است. استفاده از ظرفیت این شبکه‌ها برای بازاریابی و برندینگ بین شرکت‌های مختلف در سراسر دنیا امری رایج است و هر کدام به شیوه‌ی خود سعی در جذب مخاطبان این شبکه‌های اجتماعی و فروش بیشتر و بهتر محصولات خود دارند. اما فراموش نکنید که هر چیزی قوانین و قواعد خاص خودش را دارد. برای موفقیت در امر بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی شما در ابتدا باید قوانینی را یاد بگیرید که زمینه‌ساز بازاریابی در این شبکه‌ها است. در این نوشتار با ۵ جدیدترین قانون بازاریابی شبکه های اجتماعی در ۲۰۲۰ آشنا می شوید.

قانون بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست

بازاریابی شبکه های اجتماعی به زبان ساده بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی است. هنگامی که یک برند زنجیره‌ای فست‌فود، یک خوراکی جدید به منوی‌اش اضافه می‌کند، معمولا بازاریابی و تبلیغات زیادی برایش انجام می‌دهد. این تلاش‌ها می‌تواند موجب انتظارات خاصی از سوی مشتریانی شود که محصول جدید را می‌خرند. گاهی اوقات، واقعیتی که وجود دارد انتظارات را رفع می‌کند، اما اغلب اوقات این‌طور نیست! کشف فرصت‌های جدید در بازاریابی دیجیتال، می‌تواند موجب انتظارات خاصی در عملکرد، واکنش مخاطبان و متغیرهای دیگر شود.

قانون بازاریابی شبکه های اجتماعی

آشنایی با نحوه‌ی بازاریابی در بستر شبکه‌های اجتماعی یکی از اقدامات ضروری برای رسیدن به موفقیت کسب و کاری در ۲۰۲۰ و سال‌های پیش رو به شمار می‌رود. بررسی دقیق آمار مربوط به هر یک از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی بهترین راه برای درک موضوعات محبوب و یافتن شبکه‌های اجتماعی مناسبی است که باید تمرکزتان را در بازاریابی روی آن‌ها بگذارید.

بر اساس برخی گزارش‌ها، در طول سه ماهه‌ی نخست ۲۰۲۰، شمار کاربران فعال فیس بوک به طور ماهانه به ۲.۶ میلیارد نفر رسیده است. با وجود این، برخی گزارش‌ها نیز نشان داده‌اند، گرایش کاربران در ایالات متحده به لینکدین به شکل روز افزون در حال افزایش است – شمار کاربران فعال لینکدین در آپریل ۲۰۲۰ به ۱۶۰ میلیون نفر رسیده است.

پلتفرمی که برای بازاریابی‌تان انتخاب می‌کنید کاملا به درک شما از مشتری ایده‌آل‌تان بستگی دارد.

۱. محتوایی خلق کنید که برای‌ مخاطبان‌تان ارزشمند باشد

مخاطبان همیشه دوست ندارند مطالب مربوط به محصولات یا خدمات شما را مطالعه کنند. آن‌ها دوست دارند اطلاعاتی را درباره‌ی روش‌هایی به دست بیاورند که شرکت‌تان برای حل مشکلات‌شان به کار می‌برد.

۲. بر خلق محتوای معتبر تمرکز کنید

آیا محتوایی که در شبکه‌های اجتماعی‌تان قرار می‌دهید، می‌تواند شهرت شرکت‌تان را به خطر بیندازد؟ آیا ممکن است به شکلی به اظهار نظرات مخاطبان پاسخ ‌دهید که آن‌ها را آزرده کند؟ شبکه‌های اجتماعی بر گفتگو تمرکز دارند؛ این گفتگوها می‌توانند میان اعضای یک گروه اتفاق بیفتند یا به صورت شخصی. محتوای شما باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که تعامل مخاطبان را به شیوه‌ای مثبت بالا ببرد.

۳. با مخاطبان همکاری و تعامل کنید

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی شما هنگام ایجاد تعامل با هر یک از مخاطبان‌تان باید اعتبار و شفافیت خود را حفظ کند. به گفتگوهایی توجه کنید که در شبکه‌های اجتماعی‌تان شکل می‌گیرند، و به این موضوع فکر کنید که شرکت شما چگونه می‌تواند به مخاطبان‌تان اطلاعات ارزشمندی ارائه کند.

۴. مخاطبان‌تان را به زور به تعامل وادار نکنید

امروزه، در فضای کسب و کاری مدرن، مخاطبان با اختیار و انتخاب خود وارد شبکه‌های اجتماعی می‌شوند و با شرکت‌های مورد نظر خود به تعامل می‌پردازند. به این ترتیب، کسب و کار‌ها نباید به هر روش ممکن (به خصوص روش‌های غیر اخلاقی) مخاطبان را به تعامل وادار کنند.

در عوض، آن‌ها باید آن‌چنان روابط عمیقی با مخاطبان ایجاد کنند که هر یک از مطالب‌‌شان بتواند تعامل بالایی میان مخاطبان ایجاد کند. این مسئله نیز ارتباط تنگاتنگی اصول بازاریابی ربایشی دارد.

۵. در ایجاد محتوای‌تان منطق و خرد به کار ببرید

با این‌که باید محتوای چند روز آینده‌تان را از پیش تهیه کنید تا بتوانید تعامل خود را با مخاطب به خوبی حفظ کنید، پلتفرم انتخابی‌تان باید به اندازه‌ی کافی انعطاف پذیر باشد تا بتوانید در شرایط مقتضی نوع و شکل محتوای‌تان را تغییر دهید.

اکنون که دیگر می‌دانید بازاریابی در دنیای امروز و آینده‌ی کسب و کاری مدرن چگونه است، از چه طریقی می‌خواهید به عنوان یک شرکت به نیازهای مخاطبان‌تان پاسخ دهید؟‌ نحوه‌ی پاسخ شما به نیازهای در حال تغییر مشتریان باید به گونه‌ای باشد که همیشه بتواند نیازهای اساسی آن‌ها را برطرف کند.

این روش به شما امکان می‌دهد کسب و کار خود را به گونه‌ای بسازید که هم انعطاف‌ پذیر و هم با ثبات باشد؛ نه این‌که فقط از روی غریزه یا هر تکنیک بازاریابی جدیدی که نظرتان را به خود جلب کند، هدایت شود. معمولا در دنیای کسب و کار به روش دوم “‌بازاریابی بی حساب و کتاب‌”‌ گفته می‌شود، و به عنوان یکی از روش‌هایی شناخته می‌شود که می‌تواند به کم رنگ شدن پیام اصلی‌تان و بی ثمر شدن تلاش‌های‌تان در فرایند برندسازی منجر شود.

در نهایت، برای آن‌که شرکت سودآوری داشته باشید، لازم است بازاریابی‌تان اصیل و مدرن، و هم‌چنین، با ثبات و انعطاف پذیر باشد. این دوگانه‌‌ها در کسب و کار تقریبا همان عواملی هستند که بازاریابی ربایشی را با یک سیستم خودکار و دقیق بازاریابی هماهنگ می‌کنند تا شرکت‌تان بتواند در دنیای کسب و کاری امروز به قدرت برسد.

هنگام تلاش برای تقویت توان بازاریابی شرکت‌تان، از خودتان بپرسید چرا باید از روش‌های نوین بازاریابی استفاده کرد؛ با پاسخ به سوال نه تنها می‌توانید وضعیت بازاریابی‌تان را از حالت بی ثبات خارج کنید، بلکه قادر خواهید بود از همان ابتدا محتوایی اصیل تولید کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع : businessinsider

۵ جدیدترین قانون بازاریابی شبکه های اجتماعی در ۲۰۲۰


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی