کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۵ قابل احترام‌ ترین کشور جهان را بشناسید

هر ساله “موسسه اعتبار” رتبه‌بندی کشورها را بر اساس برداشتی که از آن‌ها در خارج از کشور وجود دارد منتشر می‌کند. آن‌ها هر کشور را در سه بعد وسیع می‌سنجند – اقتصاد پیشرفته، محیط جذاب، و دولت کارآمد. اقتصاد به نحوه‌ی درک مردم از محصولات، برندها، و فناوری آن کشور مربوط می‌شود. آیا نیروی کار قابل اعتماد است؟ آیا محصولات کیفیت خوبی دارند؟ محیط به هر چیزی از کیفیت رابطه دوستی بین مردم گرفته تا میزان زیبایی کشور مربوط می‌شود. و نهایتا بعد مربوطه به دولت احساس امنیت مردم را در آنجا درجه‌بندی می‌کند، این که درک آن‌ها از سیاست‌های اجتماعی و اقتصادی چیست، اخلاقمندی کشور به چه میزان است، و غیره. در اینجا فهرست ۲۵ قابل احترام‌ ترین کشور جهان به شما معرفی می‌شود.

۲۵ قابل احترام‌ ترین کشور جهان را بشناسید

۲۵. تایوان

قابل احترام‌ ترین کشور جهان

نمره: ۵۶.۲

هرچند تایوان فقط توسط ۲۲ کشور دیگر به عنوان یک کشور مستقل به حساب می‌آید (در درجه‌ی اول به خاطر دلایل سیاسی مربوط به سرزمین اصلی چین)، برخلاف نیمه‌ی بزرگ‌تر خود (کشور چین)، کشوری دارای آزادی مطبوعات، آزادی اقتصادی، و توسعه‌ی انسانی بالا به حساب آورده می‌شود.

مطلب مرتبط: ۲۵ کشور با بالاترین میانگین ضریب هوشی (آی کیو)

۲۴. جمهوری چک

قابل احترام‌ ترین کشور جهان

نمره: ۵۶.۵

به عنوان اولین کشور بلوک شرق سابق که به یک اقتصاد پیشرفته تبدیل شد، این کشور که در حال حاضر عضو اتحادیه‌ی اروپا است مسیر ترقی را به خوبی پیموده است. امروزه اقتصاد آن و سیستم‌های سیاسی‌اش به عنوان الگویی برای کشورهای دیگر که سعی در ایجاد تغییر دارند به حساب می‌آید.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین کشور برای کار و مهاجرت در ۲۰۱۸

۲۳. لهستان

قابل احترام‌ ترین کشورهای جهان

نمره: ۵۶.۸

هرچند جمهوری چک به خاطر بهار پراگ معروف شده است، این لهستان بود که پیشگام تشکیل اولین دولت پسا کمونیستی اروپا شد. از آن زمان به بعد این کشور گام‌های بزرگ بسیاری برداشته است. در ۲۰۰۹ وقتی باقی اروپا دچار مشکلات اقتصادی بود، لهستان تنها کشور شاهد رشد به حساب می‌آمد.

۲۲. ایالات متحده

قابل احترام‌ ترین کشور جهان

نمره: ۵۷

خب بگذارید نکات منفی را از سر راه برداریم. هرچند شهرت ایالات متحده در خارج از کشور تحت ریاست جمهوری اوباما تا حدودی بهبود پیدا کرد، به دلیل جنگ‌های ادامه‌دار، جاسوسی، و یک حس کلی توسعه‌طلبی/امپریالیسم، ایالات متحده موفق شده است حتی از بعضی از متحدانش خود را جدا کند. به علاوه، این کشور به خاطر خشونت، کمبود امنیت، پوشش درمانی ضعیف، و نابرابری گسترده نیز مشهور است. با بیان این مطلب، شایان ذکر است که ایالات متحده همچنان به عنوان “سمبل آمیختگی نژادی” و “سرزمین فرصت‌ها” به حساب می‌آید. بنابراین، هرچند ۲۱ کشور وجود دارند که قابل احترام‌تر از آن محسوب می‌شوند، اما ایالات متحده همچنان نکات مثبت بسیاری دارد که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد.

مطلب مرتبط: ۳۵ بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری

۲۱. تایلند

قابل احترام‌ ترین کشورهای جهان

نمره: ۵۷.۷

تایلند، که یک مقصد گردشگری معروف و محبوب است، یکی از چند کشور آسیایی موجود در فهرست ما است. این کشور در طبقه‌بندی محیط جذاب (زیبایی طبیعی، دوستانه بودن و غیره) نمره‌ی بسیار بالایی کسب می‌کند.

۲۰. سنگاپور

قابل احترام‌ ترین کشور جهان

نمره: ۶۱.۱

به نظر می‌رسد “ببر آسیا” اقتصادی قوی، دولتی کارآمد، و فساد بسیار پایینی دارد.

مطلب مرتبط: ۲۵ کشور با بالاترین سطح امید به زندگی در جهان

۱۹. فرانسه

قابل احترام‌ ترین کشورهای جهان

نمره: ۶۴.۴

فرانسه یک از کشورهای اروپایی بود که، به خاطر بحران اقتصادی و سیاست‌های محدود کننده، شهرتش تا حدودی کاهش پیدا کرد.

۱۸. پرتغال

قابل احترام‌ ترین کشور جهان

نمره: ۶۴.۴

با شروع پیشرفت در بعضی از شاخص‌ها، کشورهای جنوب اروپا مانند پرتغال نیز شاهد اوج گرفتن شهرت خود بوده‌اند.

۱۷. اسپانیا

قابل احترام‌ ترین کشورهای جهان

نمره:‌ ۶۷.۸

اسپانیا اولین کشور فهرست ما است که شهروندانش نسبت به خارجی‌ها دید پایین‌تری به کشور خود دارند. اکثر کشورها (بخصوص روسیه، چین، و هند) نسبت به سایر کشورهای جهان به خودشان به چشم بسیار محترمانه و سطح بالایی می‌نگرند.

مطلب مرتبط: ۲۵ کشور با پایین‌ ترین سطح امید به زندگی در جهان

۱۶. ژاپن

قابل احترام‌ ترین کشور جهان

نمره: ۶۹

ژاپن، قابل احترام‌ترین کشور آسیایی فهرست ما، در بعد اقتصاد پیشرفته (فناوری، محصولات با کیفیت، برندهای معروف)‌ بالاترین نمره را به دست آورد.

۱۵. آلمان

قابل احترام‌ ترین کشورهای جهان

نمره: ۶۹

این کشور در نمره‌ی ۶۹ هم رتبه‌ی ژاپن است. شهرت آلمان همراه با کشور فرانسه به خاطر فشارهای اخیر بر اتحادیه‌ی اروپا و وضعیت مالی یونان در مقاطعی دچار نزول‌‌ شده است.

۱۴. ایتالیا

قابل احترام‌ ترین کشور جهان

نمره:‌ ۶۹.۴

هر چند در زمینه‌ی دولت و محیط کسب و کار عملکرد ضعیفی داشت، تقریبا در هر یک از طبقه‌بندی‌های دیگر – سبک زندگی، زیبایی طبیعی، دوستانه بودن، فرهنگ، برندهای محبوب و غیره – فوق‌العاده خوب عمل کرد. به علاوه، به نظر می‌رسد ایتالیایی‌ها از همه فروتن‌تر باشند چون کشورشان را به طرز چشمگیری نسبت به باقی کشورهای دنیا با دیدگاه و نگرش پایین‌تری نگاه می‌کنند.

قابل احترام‌ ترین کشور جهان ۱۳: بریتانیا

قابل احترام‌ ترین کشورهای جهان

نمره: ۶۹.۵

بریتانیا در تمام شاخص‌ها تا حدودی از حد متوسط بالاتر بوده است اما یکی از حوزه‌هایی که در آن جزو ۱۰ برترین قرار گرفت آموزش بود. بعد از کانادا، سوییس، استرالیا، و کشورهای شمال اروپا مردم بریتانیا را به عنوان یکی از برترین مکان‌ها برای تحصیل خود انتخاب کرده بودند.

۱۲. اتریش

قابل احترام‌ ترین کشورهای جهان

نمره: ۷۱.۲

اتریش، که به خاطر زیبایی بکر، اقتصاد قوی، دولت کارآمد، و زیرساخت خوب معروف است، اولین کشور “حسادت برانگیز” فهرست ما است. این کشورها اقتصادهای توسعه یافته‌ای هستند که به خاطر سیستم‌های کارسازشان شناخته شده‌ هستند. فساد پایین، آموزش خوب، بهداشت و درمان کارآمد، کیفیت بالای زندگی، و شبکه‌های ایمنی موثر از ویژگی‌های جوامع آن‌ها است.

۱۱. ایرلند

قابل احترام‌ ترین کشور جهان

نمره: ۷۲

شهرت ایرلند یک بار دیگر بعد از شروع رشد شاخص‌های اقتصادی اوج گرفته است. این کشور همیشه در زمینه‌ی محیط جذاب و دولت کارآمد نمره‌ی خوبی کسب کرده است.

۱۰. بلژیک

قابل احترام‌ ترین کشورهای جهان

نمره: ۷۲.۳

پایتخت اتحادیه‌ی اروپا، که در حوزه‌های ایمنی، اخلاق، دولت مسئول، کارایی، و سیاست‌های مترقی نمره‌ی بالایی دارد به خاطر چیزی بیش از کلوچه‌های خوشمزه‌اش معروف است.

قابل احترام‌ ترین کشور جهان ۹: هلند

قابل احترام‌ ترین کشورهای جهان

نمره: ۷۳.۷

هلند اولین کشور فهرست ما است که در تمام سه دسته‌بندی (محیط جذاب، اقتصاد پیشرفته، دولت کارآمد) در بین ۱۰ برترین کشور قرار گرفته است.

۸. دانمارک

قابل احترام‌ ترین کشورهای جهان

نمره: ۷۴.۵

به عنوان اولین مورد از کشورهای شمال اروپای موجود در فهرست ما، تعجبی ندارد که دانمارک به عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی، کار، و ادامه‌ی تحصیل به حساب می‌آید.

۷. نیوزیلند

قابل احترام‌ ترین کشورهای جهان

نمره: ۷۵

به لطف زیبایی طبیعی فوق العاده، یک اقتصاد قوی، و یک زیرساخت اجتماعی بسیار کارآمد، بسیاری نیوزیلند را به عنوان یک مکان بسیار مطلوب برای زندگی و کار به حساب می‌آورند. فقط ای کاش کمی نزدیک‌تر بود.

۶. فنلاند

قابل احترام‌ ترین کشورهای جهان

نمره: ۷۵.۱

فنلاند، یکی دیگر از کشورهای شمال اروپا، در تمام هر سه دسته‌بندی عملکرد فوق‌العاده خوبی دارد. شاید تنها نکته‌ی منفی آن برای اکثر آدم‌ها هوای سرد آن باشد.

۵. استرالیا

قابل احترام‌ ترین کشورهای جهان

نمره: ۷۶.۳

از تمام کشورهای موجود در این فهرست، استرالیا تا اینجا بالاترین رتبه‌ی اعتبار داخلی را دارد (نحوه‌ای که شهروندان و ساکنین آن به این کشور می‌نگرند). بعد از آن کانادا، روسیه، هند، آلمان، و ایالات متحده قرار دارند. و هرچند مردم جهان استرالیا را به اندازه‌ی خود استرالیایی‌ها عاشقانه نمی‌نگرند، اما همچنان آن‌ را در بین ۵ برترین کشور جهان جای می‌دهند که این امتیاز فوق‌العاده مثبتی به شمار می‌رود.

۴. سوییس

قابل احترام‌ ترین کشورهای جهان

نمره: ۷۶.۴

سوییس که تقریبا در هر دسته‌بندی نمره‌ی بسیار بالایی کسب کرده است به همراه استرالیا،‌ سوئد، و کانادا همیشه در بین چهار کشور اول قرار دارد.

قابل احترام‌ ترین کشور جهان ۳: سوئد

قابل احترام‌ ترین کشورهای جهان

نمره: ۷۶.۶

تعجبی ندارد که سوئد تقریبا در هریک از ابعاد در صدر قرار گرفته است، اما به طور ويژه به خاطر کیفیت موسساتش از قدر و منزلت بالایی برخوردار است.

۲. نروژ

قابل احترام‌ ترین کشورهای جهان

نمره: ۷۷.۱

چیزهای کمی وجود دارند که نروژ در آن‌ها ضعیف عمل کرده باشد. این کشور، مانند سوئد در فهرست ما رتبه‌ی بسیار خوبی را از آن خود کرده است.

قابل احترام‌ ترین کشور جهان ۱: کانادا

قابل احترام‌ ترین کشورهای جهان

۷۸.۱

بدیهی است که تصویر مردم کانادا از این کشور تصویر بسیار خوبی است (فقط نسبت به استرالیا در جایگاه دوم است)، که این به خاطر نگرش مثبت جهانیان به این سرزمین است. محیط جذاب، دولت کارآمد، و اقتصاد پیشرفته کانادا را به کشوری با بالاترین سطح کیفیت زندگی تبدیل می‌کند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: list25

۲۵ قابل احترام‌ ترین کشور جهان را بشناسید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی