کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ فیلم الهام بخش برای انجام کارهای ناممکن زندگی

لذت‌ها و چالش‌ها با برنامه‌ریزی خودشان در برابرمان قرار می‌گیرند. آیا فردا هم یک روز معمولی دیگری است، یا آیا به طور کلی زندگی‌مان دستخوش یک تغییر می‌شود؟ چه کسی می‌داند. ولی همه‌ی آدم‌ها این شانس را دارند که تغییر کنند و غیرممکن را به ممکن تبدیل کنند. ما در این مقاله ۱۰ فیلم الهام بخش برای انجام کارهای ناممکن زندگی را برای‌تان انتخاب کرده‌ایم که شخصیت‌های اصلی آن‌ها تصمیم می‌گیرند تمام موانع سر راه‌شان را برای رسیدن به هدف نادیده بگیرند.

فیلم الهام بخش برای انجام کارهای ناممکن زندگی

۱. ناشناخته

فیلم الهام بخش برای انجام کارهای ناممکن زندگی ۱

زندگی خوب است. دکتر مارتین هریس به همراه همسرش برای شرکت در یک کنگره‌ی بین‌المللی به برلین می‌رود. آن‌ها به یک هتل لوکس می‌روند، ولی ناگهان متوجه می‌شوند یکی از چمدان‌های‌شان را در فرودگاه جا گذاشته‌اند. مارتین تاکسی می‌گیرد و با عجله سعی می‌کند خود را به فرودگاه برساند. ولی خودرو ناگهانی دچار تصادف می‌شود و از یک پل به پایین سقوط می‌کند؛ مارتین بر اثر این حادثه، بیهوش می‌شود … وقتی دنیای یک فرد در یک لحظه از هم فرو می‌پاشد، برای بازیابی از این اتفاق چه‌قدر می‌تواند شانس داشته باشد؟ شاید پاسخی برای این سوال وجود نداشته باشد. ولی علی‌رغم همه‌ی این‌ها، وی با ناشناخته‌ها مبارزه خواهد کرد.

۲. موبایل

فیلم الهام بخش برای انجام کارهای ناممکن زندگی ۱

مردی دارای یک خانواده‌ی شاد و خوشبخت به طور تصادفی با یک اتفاق مجرمانه مواجه می‌شود. عده‌ای همسرش را گروگان می‌گیرند. آن‌ها وی را در یک اتاق زیر شیروانی حبس می‌کنند، و تنها امید وی به فرار یک گوشی موبایل قدیمی است که به سختی کار می‌کند. آدم‌ربایان این زن را برای مدتی تنها می‌گذارند، و این زن با آن موبایل قدیمی به طور تصادفی با یک مرد تماس می‌گیرد … برای فردی که به اجبار با یک پرتگاه رو به رو شده است، چه چیزی باقی می‌ماند؟ شاید توانایی فشردن دستان یک غریبه. جذابیت و بازی فوق‌العاده کیم بیسینگر باعث می‌شود بیننده احساس کند خودش در این موقعیت گرفتار شده است. بیایید دعا کنیم هیچ‌وقت موبایل‌مان از کار نیفتد!

۳. سه روز آینده

فیلم الهام بخش برای انجام کارهای ناممکن زندگی ۱

آیا یک درام جنایی می‌تواند این‌چنین ملموس باشد؟‌ هنگام تماشای این فیلم پرتحرک، لحظه‌ای فرصت پیدا نمی‌کنید تا به جریان اتفاقات فکر کنید. شخصیت اصلی، جان، دارای همسر و یک پسر است؛ وی عاشقانه همسرش را دوست دارد. همه چیز طبق معمول پیش می‌رفت، ولی یک روز صبح، ماموران پلیس وارد خانه‌شان می‌شوند و لارا (همسر جان) را به جرم قتل دستگیر می‌کنند … جهان در یک لحظه زیر و رو می‌شود. ولی سپس، فقط یک چیز اهمیت پیدا می‌کند: احساسات‌شان، اعتماد مرد، و سرنوشت زن. شما شاهد خواهید بود یک معلم معمولی چه کارهایی می‌تواند برای خانواده‌اش انجام بدهد.

۴. سرقت از برج

فیلم الهام بخش برای انجام کارهای ناممکن زندگی

این فیلم کمدی مهیج تا هر زمان که ثروتمندان در این دنیا ارزش‌های ابدی را فراموش کنند، می‌تواند به زندگی هر آدمی مربوط بشود. جاش، که مدیر یک مجموعه‌ی مسکونی سطح بالا است، قربانی رقابتی برای ثروت می‌شود، و کارکنان‌‌اش را نیز با خود همراه می‌کند. یک میلیونر پول آن‌ها را می‌دزدد. ولی چگونه می‌توان با یک آدم بانفوذ مبارزه کرد؟ شاید چاره‌ای جز تسلیم نباشد. شخصیت داستان در همین موقعیت به چالش کشیده می‌شود. گروهی از بازیگران درخشان کمدی به رهبری بن استیلر در نقش جاش نمی‌خواهند تسلیم شوند!

۵. نگهبان

فیلم الهام بخش برای انجام کارهای ناممکن زندگی

وقتی فردی را دچار مشکل می‌بینیم، این شانس را داریم که به وی کمک کنیم و مشکلات خودمان را نیز از زاویه‌ای تازه نگاه کنیم. بن راندال بارها و بارها چنین شانسی را داشته است، زیرا وی یک امدادگر گروه گارد ساحلی است. ولی یک روز در تاریکی‌های شب، وی یکی از افرادش را از دست می‌دهد … وی چگونه بر این چالش غلبه می‌کند؟ فقط یک راه برای خروج از این وضعیت وجود دارد. اگر شما نیز عاشق دنیای مربوط به کارهای دلیرانه و مردان بی‌باک هستید، حتما از شخصیت‌هایی که اشتون کوچر و کوین کاستنر در آن‌ها ایفای نقش می‌کنند، خوش‌تان خواهد آمد.

مطلب مرتبط: بهترین موسیقی فیلم: ۵۰ بهترین موسیقی متن فیلم های ماندگار جهان

۶. نقشه پرواز

فیلم الهام بخش برای انجام کارهای ناممکن زندگی

این فیلم دارای یک داستان ظاهرا ساده، ولی غیرمنتظره است. کایل در پرواز خود از برلین به نیویورک، متوجه می‌شود دختر ۶ ساله‌اش گم شده است. این زن به تازگی همسرش را از دست داده، به همین خاطر خدمه‌ی پرواز فکر می‌کنند وی فقط عصبی است و درباره‌ی این مسئله اغراق می‌کند. وضعیت کاملا عجیب و غیرمنطقی می‌شود، زیرا تمام شواهد ثابت می‌کنند این دختر بچه اصلا سوار هواپیما نشده است. اکنون، کایل برای حل این معما فقط می‌تواند روی خودش حساب کند و جان دختر عزیزش را نجات بدهد. بازی واقعی و زیبای جودی فاستر به شما اجازه نمی‌دهد لحظه‌ای به حقیقت اتفاقی که در حال وقوع است، تردید پیدا کنید.

۷. چشم عقاب

فیلم الهام بخش برای انجام کارهای ناممکن زندگی

مردی فارغ از تمام هیاهوی جهان زندگی می‌‌کرد، و نمی‌دانست چرا آدم‌ها می‌خواهند به موفقیت برسند. حتی برادر دوقلوی جاه‌طلب‌اش نیز تمام وقت آزاد خود را وقف رسیدن به همین مسئله می‌کرد. ولی همه چیز در یک لحظه تغییر کرد: برادر دوقلوی موفق این مرد در شرایط مرموزی می‌میرد، راشل، مادر مجرد، متوجه می‌شود فرزندش ناپدید شده است … اکنون، جری شاو برای همیشه تنبلی را فراموش خواهد کرد، زیرا هدف‌اش زنده ماندن و عبور از موانع است. در طول این فیلم، بیننده می‌تواند واقعیت جاری در این داستان را احساس کند. هنگام بروز مشکلات، با آن‌ها مبارزه کن!

۸. وحشی

فیلم الهام بخش برای انجام کارهای ناممکن زندگی

دنیای شرل استرید ناگهان از هم می‌پاشد –  یک ازدواج بد، مرگ مادر … وی از لحاظ هیجانی فرسوده شده است. سپس، شرل تصمیم می‌گیرد خود را پیدا کند. پیاده‌روی شجاعانه‌ی وی ثابت می‌کند انسان نه تنها دیگران،‌ بلکه می‌تواند خودش را نیز نجات بدهد. وی با چالش‌هایی مبارزه خواهد کرد که به خاطر به چالش انداختن خودش در زندگی برای وی ایجاد شده‌اند. شخصیت اصلی این فیلم که آسایش زندگی در شهر را برای خود حرام کرد، توسط ریس ویترسپون به خوبی بازی شده است. در این سفر کیف لوازم آرایش پر زرق و برق و از این جور چیزها وجود ندارد، فقط یک کوله‌پشتی بزرگ، کوهستان‌های بلند، و امید فراوان.

۹. باجه تلفن

فیلم الهام بخش برای انجام کارهای ناممکن زندگی

اگر فردی مسیر اشتباه برود، خداوند همیشه شانسی را برای جبران در اختیارش قرار می‌دهد. ولی هنگامی که استوارت شپرد از یک باجه‌ی تلفن تماس سرنوشت‌سازی با وی گرفته می‌شود، واقعا نمی‌داند چه باید بکند. آیا باید به این تماس پاسخ دهد؟‌ ولی این کار را کرده است، و چرخ قدرتمند فلک نیز کار خود را با نیرویی فزاینده آغاز کرده است. این فیلم ما را متقاعد می‌کند که کم‌تر اتفاقی در زندگی به صورت تصادفی برای‌مان ایجاد می‌شود. همه چیز در زندگی نقش دارد، حتی کوچک‌ترین اشتباهات، حتی کوچک‌ترین دروغ‌ها … ولی آدم می‌تواند از پس هر چیزی بر بیاید، حتی از خودش.

۱۰. غیرممکن

فیلم الهام بخش برای انجام کارهای ناممکن زندگی

شاید بعضی‌ها معتقد باشند فقط شخصیت‌های افسانه‌ای دارای قدرت ذهنی هستند. ولی رویدادهای باورنکردنی این فیلم بر اساس داستان واقعی خانواده‌ای است که در دسامبر ۲۰۰۴ برای تعطیلات به تایلند رفته‌اند. در نخستین صحنه، می‌توانیم شاهد شروع خوش تعطیلات خانواده‌ی بنت باشیم. خورشید می‌درخشد، بچه‌ها بازی می‌کنند، و هیچ‌کس نمی‌داند مادر بی‌رحم طبیعت برای آن‌ها چه در سر دارد … سازندگان این فیلم سعی کرده‌اند تمام این رویدادها را با کوچک‌ترین جزییات به تصویر بکشند. و زنی که با این اتفاقات دردسرساز مواجه شده است، داستان خود را در آینه‌ی نائومی واتس مشاهده می‌کند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- امیر رضا مصطفایی

منبع: brightside

۱۰ فیلم الهام بخش برای انجام کارهای ناممکن زندگی


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی