کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

هومیوپاتی: ۱۵ فواید و ویژگی درمانی طب هومئوپاتی

هومیوپاتی (همسان درمانی) شیوه‌ی پزشکی طبیعی است که ساموئل هانمن، فیزیکدان آلمانی، در اوایل دهه‌ی ۱۸۰۰ ابداع کرد. او کشف کرد همان ماده‌ای که می‌تواند باعث واکنش در انسان سالم بشود می‌تواند به عنوان درمان برای افرادی که از علائم یکسانی رنج می‌برند نیز به کار گرفته شود.

این فرض پایه‌ای و اصلی هومیوپاتی است: «همانند، همانند را درمان می‌کند.» ممکن است باورش سخت باشد، اما رویکرد واکسیناسیون استفاده شده در طب غربی یک مورد مشابه است، هر چند موردی است که بر خلاف هومیوپاتی که کاملا بی‌خطر است، عوارض جانبی بالقوه‌ای به همراه دارد.

هومیوپاتی

هومیوپاتی چیست

هومیوتراپی یک رویکرد طبیعی و جامع برای درمان افراد با استفاده از دوزهای بسیار پایین داروهای خاص است، نه فقط از بین بردن علائمی بخصوص با استفاده از رویکردی سرسری نیست. بر خلاف بسیاری از مدل‌های سلامتی، مدل هومئوپاتی یکی از منحصربه‌فردترین‌ها است. هیچ دو آدمی مثل هم نیستند، پس با اینکه مثلا دو نفر سردرد دارند، درمان هومئوپاتی فراهم شده برای آن‌ها ممکن است کاملا متفاوت باشد.

بنا بر این تفکر اگرچه بیمار تنها برای یک درد جسمی به پزشک هومیوپات مراجعه کرده‌است، ولی باید واقعیت‌های روحی، عاطفی و عصبی خود را با پزشک در میان بگذارد. طرفداران این روش چنین اظهار می‌کنند که هر بیماری که نیروی حیاتی وی از میان نرفته باشد می‌تواند از هومیوپاتی انتظار بهبود داشته باشد. با نگرش به اینکه هومیوپاتی با تحریک دستگاه ایمنی بدن عمل می‌کند، چنانچه این سیستم و ساختار بدن دچار نابودی برگشت‌ناپذیر شود امید به بهبود کاهش می‌یابد.

هومیوپاتی یعنی همانند بیماری و به تعبیری دیگر درمان با همانند، یا درمان بدست عامل همانند بیماری است. مهم‌ترین ویژگی این روش درمانی نگرش کلی به انسان‌ها از دید جسمی، روانی و احساسی است. با این حال بعضی از تحقیقات علمی اثری فراتر از شبه داروها را برای داروهای هومیوپاتی قائل نشده‌اند. از سوی دیگر تحقیقات علمی دیگری نیز ارائه شده‌اند که مؤید تأثیر داروهای هومیوپاتی می‌باشند. سازمان جهانی بهداشت در سال 2009 سندی تحت عنوان نکات ایمنی در تهیه و تولید داروهای هومیوپاتی منتشر کرد.

مطلب مرتبط: ۱۰ نکته درباره طب سوزنی برای کاهش وزن که باید بدانید

فواید طب هومیوپاتی

۱. زنان باردار و مادران شیرده می‌توانند از آن استفاده کنند.

۲. کودکان و اطفال می‌توانند از آن استفاده کنند.

۳. با داروهایی که شخص مصرف می‌کند تداخلی ندارد.

۴. اگر درمانی نادرست انتخاب شود، کاملا بی‌خطر است و به هیچ وجه آسیبی به طرف وارد نخواهد کرد.

۵. به غیر از تشدید علائم گاهگاه، آرام و کوتاه مدت که به سرعت از بین می‌روند و به دنبال آن بهبودهایی در علائم بیمار مشاهده خواهد شد، هیچ عارضه‌ی جانبی دیگری در درمان‌ها هومئوپاتی وجود ندارد. متخصصان هومئوپاتی این بدتر شدن علائم را در واقع نشانه‌ای دال بر درمان هومئوپاتی درستی می‌دانند که انتخاب شده است و معمولا به بهبود علائم منجر می‌شود؛

۶. می‌توان از آن برای ناراحتی‌های مزمن یا حاد استفاده کرد.

۷. این سیستم پزشکی منحصر به فردی است که فرد را درمان می‌کند، نه فقط علائم را. اما، به هنگام استفاده از این رویکرد به علائم نیز پرداخته می‌شود و عموما بهبود پیدا می‌کنند؛

۸. هومیوپاتی رویکردی جامع برای درمان است: موردی که بدن، ذهن، عواطف، و روح شخص مورد مداوا را درگیر می‌کند.

مطلب مرتبط: عوارض طب سوزنی: ۷ مهمترین خطرات طب سوزنی که باید بدانید

۹. درمان‌های هومئوپاتی به سهولت در دسترس هستند و در نتیجه همه می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند؛

۱۰. درمان‌های هومئوپاتی عموما ارزان هستند و در نتیجه رویکرد درمانی مقرون به صرفه‌ای را فراهم‌ می‌آورند؛

۱۱. درمان‌های هومئوپاتی می‌توانند مدت زمان‌ طولاتی دوام بیاورند؛

۱۲. در طب هومیوپاتی هیچ دخالت و آسیب فیزیکی صورت نمی‌گیرد؛

۱۳. مطالعاتی وجود دارند که ثابت می‌کنند هومئوپاتی، در صورت استفاده‌ی درست، بسیار کارآمد است.

۱۴. هومئوپاتی سریع‌العمل است، و سلامت بهینه را باز می‌گرداند. هومئوپاتی تجویز شده در هر دو مورد ناراحتی های حاد و مزمن موثر است.

۱۵. درمان‌های هومیوپاتی به درمان بیماری‌ها از ریشه می‌پردازند، در نتیجه مقاوت به بیماری را تقویت می‌کنند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: care2 و  lakeshorechiropractic

هومیوپاتی: ۱۵ فواید و ویژگی درمانی طب هومئوپاتی


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی