کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شربت و قرص سفیکسیم: ۱۰ مهمترین فواید و عوارض سفکسیم برای سلامتی

سفیکسیم برای درمان عفونت‌های باکتریایی از جمله برونشیت، UTI (عفونت دستگاه ادراریعفونت گوش و حتی گنوره استفاده می‌شود. این دارو به یک کلاس از داروها به نام آنتی‌بیوتیک سفالوسپورین تعلق دارد، و با کشتن باکتری تاثیر خود را می‌گذارد. این مقاله مزایای سفکسیم را به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌دهد.

شربت و قرص سفیکسیم

سفیکسیم چگونه تاثیر خود را می‌گذارد؟

سفیکسیم  با دخالت در تشکیل دیواره‌ی سلولی باکتری عملکرد خود را انجام می‌دهد. این دارو پیوندهایی را که دیواره‌های سلولی باکتریایی را کنار هم نگه می‌دارند،‌ از بین می‌برد. به این ترتیب حفره‌هایی در دیواره‌های سلولی ایجاد می‌شود و در نهایت به مرگ باکتری‌هایی که عفونت را ایجاد می‌کنند، منجر می‌شود.

فواید سفیکسیم

۱. عفونت‌های دستگاه ادراری را درمان می‌کند

یک مطالعه‌ی آلمانی نشان می‌دهد که استفاده از سفکسیم می‌تواند به درمان عفونت‌های دستگاه ادراری، به ویژه در کودکان کمک کند. اکثر کسانی که در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند، بهبودی متوسط ​​تا عالی را تجربه کردند.

در یک مطالعه‌ی دیگر، درمان با سفیکسیم نتایج مثبتی را در 94٪ از بیماران مبتلا به عفونت ادراری نشان داد.

مطلب مرتبط:قرص لوراتادین: ۱۱ نکته درباره کاربرد،مصرف و عوارض لوراتادین

۲. عفونت گوش را درمان می‌کند

سفکسیم  در درمان عفونت گوش بسیار مؤثرتر از آموکسی‌سیلین (نوعی پنی‌سیلین نیمه سنتتیک) بود. این امر به ویژه در مورد عفونت گوش در کودکان صدق می‌کرد به این ترتیب که 26 مورد از 30 مورد (کودکان) پس از تجویز سفیکسیم علائم بهبودی را نشان داده بودند. این دارو پاتوژن‌هایی را که سبب بروز عفونت شده بود، از گوش میانی ریشه‌کن کرده بود.

۳. به درمان فارنژیت کمک می‌کند

در یک مطالعه‌ی آلمانی، کودکان مبتلا به فارنژیت (التهاب گلو) و تونسلیت (ورم لوزه) با بهبود عملکرد سفیکسیم بهبود چشمگیری داشتند. بیش از 86٪ از کودکان به طور کامل درمان شده بودند.

۴. به درمان برونشیت کمک می‌کند

مطالعات نتایج باور نکردنی را در درمان برونشیت با سفیکسیم نشان داده‌اند. در مجموع 167 بیمار مورد مطالعه، حدود 90٪ موفقیت در درمان را نشان دادند.

مطلب مرتبط: کوئتیاپین: ۹ نکته درباره کاربرد،مصرف و عوارض داروی کوتیاپین

۵. می‌تواند سوزاک را درمان کند

سوزاک یک بیماری منتقله از طریق رابطه‌ی جنسی است که توسط نیسریا گونورآ ایجاد می‌شود. این بیماری معمولا روی مناطق گرم و مرطوب بدن زن، از جمله مجرای ادرار و واژن، تاثیر می‌گذارد.

مطالعات نشان داده‌اند که سفیکسیم چگونه می‌تواند کمک کند.

یک دوز 400 میلی‌گرمی از سفیکسیم در درمان سوزاک ساده موثر بود. هنگامی که 125 بیمار مبتلا به سوازک با یک دوز مجزا از سفکسیم تحت درمان قرار گرفتند، بیش از 94٪ از آن‌ها واکنش مثبتی نشان دادند.

اگر چه اثربخشی سفیکسیم  به خوبی شناخته شده‌است، اما یک نکته‌ی مهم را باید همواره به یاد داشته باشیم. یک گزارش از سوی دانشگاه ایالتی اوهایو افزایش مقاومت باکتری‌ها را به سفکسیم نشان داده‌است، روندی که سبب می‌شود این دارو به مرور بی‌اثر شود.

به این ترتیب با شیوه‌ّای تاثیر مثبت سفکسیم بر بدن آشنا شدید. اما، این دارو هم مانند هر داروی دیگری، ممکن است عوارض جانبی داشته باشد.

مطلب مرتبط: فوروزماید: ۱۶ نکته درباره کاربرد،مصرف و عوارض داروی فوروزماید

عوارض سفیکسیم

اکثر آدم‌هایی که از این دارو استفاده می‌کنند، ممکن است هیچ گونه عوارض جانبی را تجربه نکنند. با این حال، برخی از افراد می‌توانند موارد زیر را تجربه کنند:

۱- درد معده، اسهال، گاز، سردرد، یا سرگیجه

۲- برفک دهان یا یک عفونت قارچی واژینال

۳- واکنش‌های آلرژیک مانند راش پوستی، خارش / تورم صورت، زبان، گلو یا مشکلات تنفسی

در صورت بروز این عوارض جانبی، لطفا مصرف این دارو را متوقف کنید و بلافاصله با پزشک‌تان مشورت کنید. لطفا حتی در صورتی که اثرات جانبی دیگری غیر از موارد ذکر شده در این‌جا داشتید، باز هم مصرف دارو را قطع کنید.

مطلب مرتبط: دیمن هیدرینات: ۱۵ نکته درباره کاربرد،مصرف و عوارض داروی دیمن هیدرینات

تداخلات دارویی سفیکسیم

۱- برخی آنتی‌بیوتیک‌ها مانند ریفامپین و ریفابوتین

۲- داروهای رقیق‌کننده‌ی خون مانند وارفارین

این دارو همچنین می‌تواند نتایج برخی از آزمایشات آزمایشگاهی را تحت تاثیر قرار دهد. اطمینان حاصل کنید که قبل از انجام هر آزمایشی، به متخصص آزمایشگاه در مورد مصرف این دارو اطلاع دهید.

نتیجه‌گیری

سفیکسیم یک آنتی‌بیوتیک قوی است. توصیه می‌کنیم که تنها پس از مشاوره با پزشک‌تان و بررسی عوارض جانبی این دارو، مصرف‌اش را شروع کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: stylecraze

شربت و قرص سفیکسیم: ۱۰ مهمترین فواید و عوارض سفکسیم برای سلامتی


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی