کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

فواید عرق کردن: ۷ فایده عرق کردن که حتما باید بدانید

عرق کردن همیشه هم بد نیست و در موارد بسیاری به سلامت ما کمک میکند. تعریق یكی‌ از كارهای‌ طبیعی‌ بدن‌ است‌ كه‌ به‌ تنظیم‌ درجه‌ حرارت‌ بدن‌ كمك‌ می‌كند. در این نوشتار مهمترین فواید عرق کردن آمده است که حتما باید بدانید.

عرق کردن

۱. غدد تعریق به بهبود زخم‌ها کمک می‌کنند.

تحقیقات زیادی روی غدد اکرین (eccrine) انجام شده است. این غدد یک نوع از غدد عرق موجود در بدن هستند که به تعداد زیاد روی سطح پوست سراسر بدن وجود دارند.

۲. سموم را از بدن مان خارج می‌کند.

هنگام تعریق، سموم موجود در بدن همراه با عرق و از طریق منافذ پوست خارج می شوند.

مطلب مرتبط: ۳۳ درمان خانگی تب که بسیار موثر هستند

۳. از عرق می‌توان آنتی بیوتیک قوی تولید کرد.

عرق کردن، آنتی بیوتیک های زیادی را به میزان زیاد روی سطح پوست پخش می کند. با این اوصاف کسی به پمادهای آنتی بیوتیکی نیاز نخواهد داشت. اگر پوست ما در اثر یک بریدگی یا خراش کوچک و یا نیش پشه زخمی شود، مواد آنتی بیوتیکی ای که توسط غدد عرق روی پوست ترشح می شوند، مثل dercidinn ، به سرعت و به طور موثری میکروب ها وعوامل مهاجم را از بین می برند.

۴. ورزش منظم و نوشیدن آب زیاد درون بدن را تمیز می‌کند و سنگ کلیه را در مراحل اولیه کنترل می‌کند.

درد سنگ کلیه بدتر از درد زایمان است. کسانی که چربی و نمک زیادی را در برنامه غذایی خود مصرف می کنند و به طور منظم مثانه خود را خالی نمی کنند (نگه داشتن ادرار)، باید مراقب سنگ کلیه باشند.

تحقیقات نشان می دهد کسانی که به طور منظم ورزش می کنند و آب زیادی می نوشند، بهتر داخل بدن خود را با آب می شویند، لذا جلوی تشکیل سنگ کلیه را می گیرند. عرق کردن در طی ورزش باعث می شود بدن نیاز بیشتری به آب پیدا کند و نوشیدن آب زیاد، کلیه ها را تمیز می کند.

مطلب مرتبط: ۱۵ درمان خانگی سرماخوردگی و سرفه

۵. ورزش منظم غدد تعریق را بیشتر می‌کند

برای یک مبارزه بزرگ بر علیه بیماری ها و چاقی، باید خودمان را به عرصه جدیدی از تمرینات ورزشی هل دهیم، مثل مسابقات ورزشی دوی ماراتون که به جلسات تمرین منظم و شدید نیاز دارد. از آنجا که بدن ما انتظار این تمرینات ورزشی را ندارد، سعی می کند زودتر خودش را خنک کند. لذا اندازه غدد عرق برای تامین نیاز بدن به خنک شدن سریع، افزایش می یابد.

۶. غدد تعریق مواد شیمیایی و دیگر مواد آلوده را از بدن دفع می‌کنند.

وقتی که مواد آلوده کننده ای مثل بیسفنول A (BPA) و دی اتیل هگزیل فتالات (DEHA) توسط صنایع جدید وارد محیط زندگی ما می شوند، نمی توانیم میزان تاثیر آنها را روی سلامتی مان مشخص کنیم. همه می دانند که وجود این مواد شیمیایی برای سلامتی بدنمان مضر است. غدد عرق به میزان قابل توجهی، بدن را از شر این مواد مضر و سایر آلوده کننده های خطرناک خلاص می کنند. حتی وقتی این مواد در خون یا ادرار مشخص نمی شوند، عرق ما به طور موثری بیسفنول A را از بدن دفع می کند.

۷. عرق چرک و کثافات حاوی باکتری را که باعث جوش و کورک می‌شوند از بدن خارج می‌کند.

ما فکر می کنیم بعد از اتمام دوران بلوغ دیگر جوش نمی زنیم، در حالی که بواسطه تغییرات هورمونی حتی در دوران بزرگسالی هم جوش خواهیم زد.

عرق کردن شر این جوش ها را از سر شما کم می کند. تعریق با باز کردن منافذ پوست، باعث می شود چرک و کثیفی های این منافذ که باکتری ها را به طرف آنها می کشاند و باعث جوش می شوند، آزاد شوند.

با این همه نباید تنبلی کنید. برای اینکه جوش نزنید، باید پوست خود را بشویید تا این کثیفی ها از روی پوست شما پاک شوند. در غیر این صورت، این کثیفی ها مجددا وارد پوست می شوند و جوش خواهید زد.

در اینفوگرافی زیر می توانید فواید عرق کردن برای سلامتی تان را بخوانید و آن را با دوستان و خانواده تان به اشتراک بگذارید.

9


سایت کسب و کار بازده

منبع : هلث

فواید عرق کردن : ۷ فایده عرق کردن که حتما باید بدانید


 

 

 

 

برچسب ها

بازده

  1. سامان گفت:

    ممنون از این اطلاعات خوبتون.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی