کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

فواید روغن زیتون برای درمان سرطان و پیشگیری آلزایمر

هرچند شیمی‌درمانی و رادیوتراپی هم‌چنان رایج‌ترین درمان‌های انواع سرطان است، اما دانشمندان به کشف روش‌های مختلف دیگر برای مبارزه با این بیماری کشنده ادامه می‌دهند. در این نوشتار با بازده همراه باشید تا از فواید روغن زیتون و اینکه چرا روغن زیتون برای درمان سرطان و پیشگیری از آلزایمر مفید است برای شما بگوییم.

فواید روغن زیتون

اخیرا یک دانشمند علوم تغذیه در دانشگاه راتگرز به همراه دو زیست‌شناس در نیویورک سیتی که متخصص سرطان هستند، چیزی بسیار مفید برای بیماران سرطانی پیدا کرده‌اند. بر اساس این پژوهش روغن زیتون فرابکر حاوی اجزای خاصی به نام اولئوکانتال است که می‌تواند سلول های سرطانی را درکم‌تر از یک ساعت بکشد و شاید از آلزایمر نیز پیشگیری کند. در ادامه درباره این فواید روغن زیتون بیشتر می خوانیم.

مطلب مرتبط: پیش گیری از سرطان سینه با استفاده از ‌روغن زیتون فرا بکر‌

 اولئوکانتال چگونه این کار را می‌کند؟

دانشمندان مطمئن نبودند که این ماده چگونه می‌تواند سلول‌های سرطانی را بکشد. با این حال آن‌ها مطمئن بودند قطعا تاثیری شگفت‌انگیز دارد، که می‌تواند به بیماران سرطانی در سراسر دنیا امید زیادی بدهد. دانشمندان این فرضیه را ساختند که ترکیب اولئوکانتال احتمالا یک پروتئین موجود در سلول‌های سرطانی را هدف می‌گیرد. این پروتئین که با نام آپوپتوز شناخته می‌شود کلید مرگ خود به خودی سلول‌ها است. این فرضیه‌ی خاص مرکز این پژوهش بود.

یکی از پژوهشگران اظهار کرد آن‌ها اولئوکانتال را روی سلول‌هایی که تحت تاثیر سرطان بودند اعمال کردند و موارد زیر را کشف کردند:

  • سلول‌های سرطانی بلافاصله پس از دریافت اولئوکانتال شروع به مردن کردند.
  • مدت زمان مرگ سلول‌های سرطانی به‌طور متوسط 30 دقیقه تا یک ساعت بود. توجه داشته‌باشید که مرگ سلول‌های سرطانی به صورت خودکار 16 تا 24 ساعت طول می‌کشد.
  • هم‌چنین این پژوهش باعث شد دانشمندان کشف کنند آنزیم‌های سلول‌های سرطانی مسئول مرگ این سلول‌ها است.
  • وقتی از اولئوکانتال استفاده شد، وزیکول درون سلول‌های سرطانی را سوراخ کرد (وزیکول یک کیسه‌ی پوسته مانند درون یاخته‌ای می‌باشد که به ترابری و اندوختن مواد می‌پردازد، م.) و آن را به مرکز بازیافت یا ذخیره‌سازی سلول‌های سرطانی تبدیل کرد.

نام علمی وزیکول، لیزوزوم است که در سلول‌های سرطانی بزرگ‌تر از سلول‌های سالم است. این یعنی سلول‌های سرطانی مواد زاید زیادی دارند. به علاوه شاید این امکان وجود داشته‌باشد که اولئوکانتال از بیماری آلزایمر پیشگیری کند.

مطلب مرتبط: رژیم غذایی ضد سرطان:۱۰ بهترین خوراکی ضد سرطان که باید بشناسید

 قدم بعدی این کشف چیست؟

احتمالا بهترین نکته درباره‌ی استفاده از این ترکیب موجود در روغن زیتون این است که بدون اثر گذاشتن روی سلول‌های سالم، سلول‌های سرطانی را می‌کشد. در واقع کاری که این ماده می‌کند این است که چرخه‌ی زندگی سلول‌ها را برای مدت کوتاهی متوقف می‌کند. تقریبا مثل این است که سلول‌های سالم را به خواب فرو می‌برد. سپس سلول‌های سالم به زندگی بر می‌گردند و چرخه‌ی زندگی‌شان بعد از یک روز از سر گرفته می‌شود.

دانشمندان با این کشف از متخصصان تقاضا کرده‌اند قدم بعدی را بردارند. قدم بعدی این است که این یافته‌ها را خارج از آزمایشگاه‌ها مطرح کنند. هرچند پژوهش‌ها و آزمایش‌های بیش‌تری لازم است، اما اولئوکانتال به بیماران سرطانی این امید را می‌دهد که لازم نیست درد و رنج ناشی از شیمی‌درمانی را تحمل کنند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی

منبع: استث نیوز

فواید روغن زیتون :چرا روغن زیتون برای درمان سرطان و پیشگیری از آلزایمر مفید است


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی