کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

فواید بادام هندی:‌ ۲۳ فایده بادام هندی برای سلامتی، پوست و مو

بادام هندی یکی از مغزهای بسیار محبوب است و طعم بسیار خوبی دارد. این مغز سرشار است از مواد معدنی، ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها که برای بدن ضروری هستند. بادام هندی به خانواده‌ی پسته‌ایان تعلق دارد و بومی جنگل‌های آمازون برزیل است. این ماده خوراکی به دلیل فوایدی که دارد، به سراسر جهان صادر می‌شود. این میوه خشک شبیه به کلیه، کالری زیادی هم دارد، از این رو باید مقدار مصرف آن را محدود کنید. در این نوشتار با مهم ترین خواص و فواید بادام هندی آشنا خواهید شد.

۱۹ فایده بادام هندی برای سلامتی، پوست و مو

در ادامه به ۲۳ فایده بادام هندی برای سلامتی و پوست و مو اشاره می کنیم

خواص بادام هندی برای سلامتی

۱. این ماده‌ی خوراکی هدیه‌ای برای قلب است

قلب مهم‌ترین عضو بدن است و یک بی‌دقتی کوچک در رابطه با آن می‌تواند منجر به مرگ فرد شود. مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده‌است، نشان می‌دهد که سکته‌های مغزی و حملات قلبی شایع‌ترین دلیل افزایش نرخ مرگ و میر هستند. عوامل زیادی هستند که سلامت قلب را تحت تاثیر قرار می‌دهند. بادام هندی دارای چربی کمی است و همین باعث می‌شود که خوراکی مناسبی برای قلب باشد. چربی‌های سالم به شکل اسید اولئیک ذخیره می‌شوند که برای قلب مفید است. بادام هندی همچنین کلسترول ندارد.

مطلب مرتبط: ۱۲ مهمترین خواص بادام‌ هندی برای سلامتی 

۲. بادام هندی سرطان را درمان می‌کند

گفته می‌شود که درمان سرطان بسیار دشوار است به خصوص اگر شما به آخرین مرحله رسیده باشید. بنابراین بهتر است ابتدا اقدامات احتیاطی را انجام دهیم. بادام هندی حاوی پروآنتوسیانیدین است. این ماده مانع از رشد بیش‌تر سلول‌های تومور و گسترش آنها در بدن می‌شود. گفته می‌شود که مس، که بخشی از بادام هندی است، سلول‌های سرطانی را کنترل می‌کند. با مصرف چند عدد بادام هندی به طور منظم می‌توان به راحتی از بروز سرطان کولون (روده‌ی بزرگ) جلوگیری کرد.

۳. فشار خون را کنترل می‌کند

فشار خون بالا و پایین هر دو به یک اندازه برای سلامتی خطرناک هستند. بهتر این است که اقدامات احتیاطی را برای تثبیت فشار خون انجام دهیم. بادام هندی حاوی منیزیم است، که به کنترل فشار خون کمک می‌کند.

۴. به سلامت استخوان‌ها کمک می‌کند

هم کلسیم و هم منیزیم نقش مهمی در ارتقاء سلامت استخوان‌ها ایفا می‌کنند. منیزیم موجود در مغز بادام زمینی از استخوان‌ها مراقبت می‌کند.

۵. به بهبود سلامت اعصاب کمک می‌کند

رگ‌های خونی و عضلات باید برای داشتن عملکرد بهتر شل (ریلکس) باشند. منیزیوم از وارد شدن کلسیم به سلول‌های عصب‌ها جلوگیری می‌کند، و به این ترتیب عضلات و سلول‌های عصب‌ها را شل می‌کند. بالا بودن سطح کلسیم، منجر به انقباض عضلات می‌شود و همین به نوبه‌ی خود موجب سردرد، تهوع و بالا رفتن فشار خون می‌شود.

مطلب مرتبط:خواص گردو :۱۶ فایده گردو برای سلامتی که نمی‌دانستید

۶. از تشکیل سنگ‌های صفراوی جلوگیری می‌کند

سنگ‌های کیسه‌ی صفرا رسوباتی شبیه سنگ هستند که معمولا از کلسترولی تشکیل می‌شوند که در کیسه‌ی صفرا تجمع می‌یابند.  اگر این مغزهای شبیه به کلیه را به طور منظم مصرف کنید، می‌توانید خطر تشکیل سنگ صفراوی را به میزان ۲۵٪ کاهش دهید.

۷. به کاهش وزن کمک می‌کند

اگر چه بادام هندی کالری زیادی دارد، اما در روند کاهش وزن مفید است. کلسترول خوب به حفظ وزن بدن کمک می‌کند. به جای این‌که وزن‌تان را هر روز چک کنید، چند بار در روز به طور مرتب بادام هندی بخورید، به این ترتیب همزمان از مزایای بی‌نظیر این ماده‌ی خوراکی بهره‌مند شوید.

۸. به فرآیند هضم کمک می‌کند

بادام هندی ماهیت سختی دارد و کمی طول می‌کشد تا هضم شود. با این حال، مواد معدنی و ویتامین‌های ضروری موجود در این مغز به روند هضم کمک می‌کنند. بادام هندی اسید نوکلئیک را سنتز می‌کند، و در نتیجه سبب بهبود فرآیند هضم می‌شود.

۹. به درمان بی‌خوابی کمک می‌کند

آیا خواب بر وضعیت سلامتی‌تان تاثیر گذاشته است؟ خوابیدن برای‌تان دشوار شده‌است؟ بادام هندی یک ماده‌ی خوراکی خوب برای بهبود اوضاع خواب‌تان است. این ماده‌ی خوراکی برای کسانی که با مشکلات مربوط به یائسگی مواجه هستند، بسیار مؤثر است. بادام هندی را قبل از رفتن به رختخواب بخورید.

۱۰. از بروز دژنراسیون ماکولا (تباهی لکه‌ی زرد) جلوگیری می‌کند

همه‌ی ما نسبت به مضرات اشعه‌ی ماوراء بنفش خورشید آگاهی داریم. بادام هندی می‌تواند از طریق فیلتر کردن آنها از اثرات این اشعه جلوگیری کند. و به این ترتیب می‌تواند مانع بروز دژنراسیون ماکولا شود.

مطلب مرتبط: خواص پسته: ۱۷ فایده پسته برای پوست، مو و سلامتی

۱۱. از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند

رادیکال‌های آزاد را می‌توان به راحتی و با مصرف مقدار کمی بادام هندی از بدن جدا کرد، چرا که این مغزها برای مهار این رادیکال‌های آزاد استفاده از آهن را به میزان زیاد شروع می‌کنند.

۱۲. با عفونت مبارزه می‌کند

بدن باید به اندازه‌ی کافی قوی باشد تا با عفونت مبارزه کند. روی و دیگر عناصر حیاتی موجود در بادام هندی به جلوگیری از عفونت در بدن کمک می‌کنند.

۱۳. فشار خون زنان باردار را مدیریت می‌کند

فشار خون بالا مشکلی است که امروزه افراد زیادی را درگیر کرده‌است. هیچ کدام از ما در این زمینه مستثنا نیستیم. چربی‌های غیر اشباع می‌توانند به آسانی با فشار خون بالا مقابله کنند. مصرف بادام هندی برای زنان باردار بسیار توصیه می‌شود.

۱۴.سلامت ماهیچه‌ها و دستگاه عصبی را حفظ می کند

بادام هندی منبع خوبی برای منیزیوم به شمار می‌رود؛ وجود منیزیوم برای رشد سالم استخوان‌ها، ماهیچه‌ها، بافت‌ها، و اندام‌های بدن بسیار ضروری است. منیزیوم به حفظ فشار خون، تقویت دستگاه ایمنی بدن، حفظ کارکرد دستگاه عصبی، و تقویت استخوان‌ها کمک می‌کند. این ماده هم‌چنین در کارکردهای متابولیک (سوخت و سازی) نقش دارد، بر فعالیت انسولین تاثیر می‌گذارد، و سطوح قند خون را تنظیم می‌کند. کمبود منیزیوم متابولیسم کلسیم و هورمون‌های مسئول تنظیم آن را تغییر می‌دهد.

۱۵. به کاهش خطر دیابت کمک می کند

وجود مقدار بسیار اندکی قند و کلسترول بد در بادام هندی، این دانه‌ی خوراکی را به گزینه‌ی سالم و مفیدی برای بیماران مبتلا به دیابت تبدیل کرده است. این ویژگی‌ها حتی به کاهش خطر دیابت نوع ۲ نیز کمک می‌کند.

۱۶.  به تشکیل گلبول‌های قرمز خون کمک می کند

بادام هندی غنی از مس است؛ به همین دلیل، به متابولیسم آهن، تشکیل گلبول‌های قرمز خون، و حفظ سلامتی استخوان‌ها و دستگاه ایمنی بدن کمک می‌کند. مس هم‌چنین برای سلامت دستگاه عصبی و اسکلتی بدن نیز ضروری است. کمبود مس در بدن ممکن است به پوکی استخوان، ضربان نامنظم قلب، و کم خونی منجر شود.

 

۱۷. دستگاه ایمنی بدن را تقویت می کند

بادام هندی حاوی روی است که نقش بسیار مهمی در تقویت دستگاه ایمنی بدن در برابر عفونت‌های میکروبی ایفا می‌کند، و هم‌چنین به ساخت پروتئین در بدن و التیام زخم‌ها نیز کمک می‌کند. وجود این ماده در بدن، در طول دوران بارداری جهت رشد نوزاد، و در طول سنین رشد کودک جهت رسیدن به سطح پایداری از سلامتی بسیار ضروری و حیاتی است.

خواص بادام هندی برای پوست

۱۸. از درماتیت جلوگیری می‌کند

بادام‌هندی حاوی نیاسین است و گفته می‌شود که به جلوگیری از درماتیت و سایر بیماری‌های پوستی کمک می‌کند.

 ۱۹: جوان‌کننده‌ی پوست است

گفته می‌شود که مس موجود در بادام‌هندی سبب تغذیه‌ی پوست می‌شود و با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند. این امر مانع از پیر شدن پوست می‌شود و به آن ظاهر سالمی می‌دهد.

فواید بادام هندی ۲۰: از سرطان پوست جلوگیری می‌کند

سرطان سلول پایه‌ای نوعی سرطان پوست است و باید از مرحله‌ی اولیه کنترل شود. گفته می‌شود که بادام زمینی از سرطان سلول پایه‌ای جلوگیری می‌کند.

فواید بادام هندی ۲۱: ترک‌های پوستی را کاهش می‌دهد

هنگامی که پوست شل می‌شود، ترک‌هایی در بدن نمایان می‌شود. این یکی از نشانه‌های شایع بارداری است. بنابراین، بادام‌هندی به کاهش ترک‌های پوستی کمک می‌کند زیرا اعتقاد بر این است که سلول‌های پوست را جوان می‌کند.

خواص بادام هندی برای مو

فواید بادام هندی ۲۲: منجر به رشد مو می‌شود

مس یکی از عناصر مهم برای رشد مو است و بادام‌هندی به میزان فراوانی مس دارد. این مغزهای خوش طعم و مزه به رشد مو کمک می‌کنند علاوه بر این‌که درخشش و برقی بیش‌تری به آن می‌دهد.

فواید بادام هندی ۲۳: به موها رنگ طبیعی می‌دهد

ملانین رنگدانه‌ای است که رنگ مو را تعیین می‌کند. مس مسئولیت فعالیت روی بسیاری از آنزیم‌ها را دارد. تیروزیناس حاوی مس است و تریروزین را به ملانین تبدیل می‌کند، در نتیجه رنگ اصلی مو را حفظ می‌کند.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. بادام‌هندی دارای مزایای فراوانی برای مو، پوست و سلامتی است. این ماده‌ی خوراکی را می‌توانید به شکل‌های متفاوتی مصرف کنید. ایندانه روغنی خیلی خوشمزه می‌تواند به عنوان یک میان‌وعده مصرف شود یا به رسپی‌های مختلف اضافه شود. دسرها بهترین راه برای اضافه کردن بادام‌هندی به رژیم غذایی‌تان هستند. در جشن‌ها و میهمانی‌ها، بادام‌هندی می‌تواند خوراکی خوبی برای پذیرایی باشد. انواع مختلفی از این مغز وجود دارد که بسته به طعم‌اش می‌توانید از میان‌شان یکی را انتخاب کنید. ارزش غذایی آنها ممکن است بر اساس نوعی که انتخاب کرده‌اید متفاوت باشد. بادام‌هندی کمی گران است، اما به راحتی در فروشگاه‌های مواد غذایی قابلدسترسی است.

برای اطلاع از خواص و فواید تغذیه ای و درمانی انواع میوه ها، سبزیجات ، خوراکی ها و … اینجا کلیک کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: beautyepic

فواید بادام هندی:‌ ۲۳ فایده بادام هندی برای سلامتی، پوست و مو


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی