کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ سوال که باید برای یک فعالیت دورکاری موفق از خودتان بپرسید

برای کاهش هزینه‌ها، تقویت بهره‌وری، و افزایش میزان ماندگاری کارمندان باید به ادامه‌ی فعالیت‌های کسب و کار‌ی‌تان به صورت کاملا دورکاری نیز فکر کنید. به دلیل همه‌گیری کووید ۱۹، درصد شمار کارمندان دورکار فقط ظرف چند هفته از ۳۱ درصد به ۶۲ درصد افزایش یافت. اگر گسترش ویروس کرونا کسب و کار‌تان را به اجبار باعث پذیرفتن شرایط دورکاری کرده است، شاید بهتر باشد به انجام اقداماتی فکر کنید که بتوانید به طور کامل فعالیت‌های‌تان را به صورت دورکاری انجام دهید. در ادامه ۷ سوال که باید برای یک فعالیت دورکاری موفق از خودتان بپرسید آمده است.

فعالیت دورکاری موفق

ادامه‌ی تمام فعالیت‌ها یا بخشی از آن‌ها به صورت دورکاری برای هر شخص یا هر شرکت می‌تواند تاثیرات متفاوتی داشته باشد. اگر در ذهن‌تان دائما به این موضوع فکر می‌کنید که آیا دورکاری کامل برای شرکت و اعضای گروه‌تان مناسب است یا خیر، پیش از هر اقدام، بهتر است سوال‌های زیر را از خودتان بپرسید.

۱. چگونه یک فعالیت دورکاری موفق می‌تواند برای کسب و کار من مفید باشد؟

پیش از آن‌که درباره‌ی انجام اقدامات عملی برای تغییر محیط کاری‌تان به سمت دورکاری موفق کامل تصمیم‌گیری کنید، از خودتان بپرسید حقیقتا چگونه دورکاری صد در صدی می‌تواند برای کسب و کار من سودمند باشد. دورکاری می‌تواند فواید زیادی به همراه داشته باشد. برخی از فواید دورکاری عبارت هستند از:

الف. افزایش انعطاف پذیری
ب. کاهش هزینه‌ها
پ. افزایش بهره‌وری و عملکرد به صورت بالقوه
ت. افزایش میزان ماندگاری و حفظ کارمندان
ث. کاهش احتمال غیبت کارمندان از کار
ج. افزایش رضایت کارمندان

با این‌که نمی‌‌توانم ادعا کنم دورکاری برای همه‌ی کسب و کار‌ها مفید خواهد بود، ولی باید بگویم شرکت خودم، پتریوت سافت‌ور، تجربه‌ی بسیار خوبی از دورکاری داشته است. گروهی کاری‌مان به دلیل گسترش همه‌گیری کرونا مجبور شده است فعالیت‌های خود را به طور کامل به صورت دورکاری ادامه دهید، و این توفیق اجباری باعث افزایش سطح بهره‌وری‌مان، بیش از هر دوره‌ی دیگری، شده است. در واقع، تصمیم گرفتیم تجربه‌ی کار از خانه را به مدت بیش‌تری ادامه دهیم،‌ زیرا متوجه شدیم دورکاری نتایج بسیار خوبی برای شرکت‌مان به همراه داشته است.

از آن‌جا که تصمیم گرفته‌ایم، به دلیل فواید زیادی که دورکاری برای شرکت‌مان به همراه داشته است، پس از پایان همه‌گیری کرونا نیز آن را به عنوان مرحله‌ی جدیدی از کسب و کار‌مان ادامه دهیم، در حال تحلیل این مسئله هستیم که طی چند ماه گذشته، دورکاری چه فوایدی برای کسب و کار‌مان به همراه داشته است، و در آینده نیز چگونه می‌تواند به ما کمک کند.

مطلب مرتبط: ۵ روش استخدام نیروی جدید در شرایط دورکاری ناشی از کرونا

۲. تغییر شرایط کاری به دورکاری مطلق چه معایبی به همراه دارد؟

درست همان‌طور که به فواید دورکاری موفق کامل برای کسب و کار‌تان فکر می‌کنید، باید به معایب احتمالی آن نیز به خوبی فکر کنید. برخی از اشکالات تغییر شرایط کاری به دورکاری مطلق ممکن است شامل موارد زیر باشند:

الف. مشکلات مربوط به فناوری (از جمله قطع برق، قطع اتصال، و غیره)
ب. وجود عوامل احتمالی برای از بین بردن تمرکز و توجه کارمندان به کار
پ. کاهش میزان اتصال کارمندان
ت. افزایش خطرات امنیتی
ث. وجود چالش‌هایی در برابر تعادل میان کار و زندگی (مثلا این‌که شاید کارمندان مجبور باشند در مقایسه با شرایط عادی – فعالیت در محیط کار – مدت زمان بیش‌تری مشغول به کار باشند)

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار، ممکن است با برخی موانع رو به رو شوید. ولی این موانع نباید شما را از ایجاد تحول در فضای کاری و تبدیل آن به دورکاری کامل ناامید کنند. اگر واقعا تمایل به حل مشکلات مربوط به دورکاری کامل را داشته باشید و راه حل مناسبی برای آن‌ها پیدا کنید، قادر خواهید بود موانع پیش روی‌تان را برطرف کنید.

۳. چه تغییراتی در سطوح بهره‌وری کسب و کار من ایجاد خواهد شد؟

اگر شما نیز از آن دسته کسب و کارهایی بوده‌اید که در دوران گسترش همه‌گیری کرونا به صورت دورکاری به فعالیت‌های خود ادامه داده‌اید، احتمالا متوجه‌ی افزایش قابل ملاحظه‌ای در سطوح بهره‌وری‌تان شده باشید. هم‌چنین، ممکن است به این موضوع پی برده باشید که میزان بهره‌وری برخی از کارمندان‌تان به اندازه‌ی سابق (هنگامی که داخل دفتر حضور داشتند) نیست.

پیش از آن‌که بخواهید همه‌ی کارمندان‌تان را به طور کامل دورکار کنید، باید به بررسی این مسئله بپردازید که میزان بهره‌وری کارمندان‌تان داخل فضای خانه‌شان چه‌قدر است؟

اگر پیش از این‌ نیز کارمندان‌تان به صورت موقتی به دلیل شیوع همه‌گیری بیماری یا به دلایل مختلف، پیش از گسترش کرونا، تجربه‌ی دورکاری داشته‌اند، به شرایط و معیارهای کسب و کار‌ی‌تان نگاهی بیندازید تا متوجه شوید آیا سطح بهره‌وری کارمندان‌تان بر اثر دورکاری افزایش یافته، کم‌تر شده، یا ثابت مانده است. اگر شاهد افزایش سطح بهره‌وری‌تان بوده‌اید، بنابراین، ادامه‌ی فعالیت‌ها به صورت دورکاری می‌تواند تصمیم مناسبی برای شرکت‌تان باشد.

۴. آیا شرکت‌تان می‌تواند در طولانی مدت به دورکاری موفق ادامه دهد؟

اگر قادر نباشید مدل کار از خانه را برای طولانی مدت حفظ کنید،‌ نباید شرایط کاری‌تان را به طور کامل به دورکاری تغییر دهید. پیش از تصمیم‌گیری برای تبدیل فضای کاری‌تان به شرایط صد در صد دورکاری، این سوال را از خودتان بپرسید: آیا می‌توانیم این مدل کاری را برای یک دوره‌ی طولانی‌تر یا برای همیشه حفظ کنیم یا خیر؟

برای آن‌که بتوانید اعضای گروه‌تان را در طولانی مدت برای دورکاری حفظ کنید، باید یک گروه متعهد و منسجم، و هم‌چنین، فناوری و ابزارهای درست برای این کار داشته باشید (مثلا نرم‌افزارهای مخصوص ویدئو کنفرانس و غیره) تا بتوانید به خوبی از عهده‌ی این کار بر بیایید.

اگر برای ادامه‌ی تمام فعالیت‌های‌تان به صورت دورکاری سازمان‌دهی و آمادگی مناسبی نداشته باشید، در حفظ این مدل برای طولانی‌مدت دچار مشکل خواهید شد. برای شکوفایی کسب و کار‌تان در شرایط کاملا دورکاری، به این موضوع فکر کنید که شما و کارمندان‌تان به چه چیزهایی نیاز دارید تا بتوانید در سال‌های پیش رو به موفقیت برسید.

۵. آیا کارمندان‌ام با چنین تغییری موافق هستند یا خیر؟

بر اساس نتایج یک مطالعه، ۹۸ درصد از کارمندان تمایل دارند برای همیشه دورکار باقی بمانند. با این‌که می‌توانید بیش‌تر اعضای گروه‌تان را جزء ۹۸ درصد مربوط به آمار این مطالعه بدانید، هم‌چنان باید از این مسئله مطمئن باشید که آیا کارمندان‌تان با ایفای تعهدات‌شان به صورت صد در صد دورکاری موافق هستند یا خیر.

برای کسب اطمینان از موافقت تمام کارمندان‌تان با تغییر همیشگی شرایط کاری به صورت دورکاری، نظر آن‌ها را درباره‌ی دورکاری و بازخوردشان را در خصوص تغییر شرایط به صورت صد در صد دورکاری جویا شوید.

به این منظور، سوال‌های زیر را از آن‌ها بپرسید:

الف. چه‌قدر دوست دارید فعالیت‌های کاری‌تان را داخل خانه ادامه دهید؛ برای نشان دادن میزان علاقه‌تان، از بین ۱ تا ۱۰ یک عدد را انتخاب کنید.
ب. آیا فکر می‌کنید در شرایط دورکاری، میزان بهره‌وری‌تان بیش‌تر، بدون تاثیر، یا کم‌تر خواهد شد.
پ. در شرایط دورکاری با چه چالش‌هایی رو به رو هستید؟
ت. آیا مسائلی در رابطه با کار از خانه وجود دارد که شما به آن‌ها علاقه‌مند نباشید؟‌
ث. به کدام ویژگی‌های مربوط به دورکاری علاقه‌مند هستید؟
ج. اگر شرایط برای این کار مهیا باشد، آیا حاضر هستید به طور کامل از داخل خانه‌تان با شرکت همکاری کنید؟

۶. نظر مشتریان درباره‌ی دورکاری چیست؟‌

کسب و کار شما بدون مشتری هرگز نمی‌توانست به جایگاه فعلی خود برسد. هنگام سبک و سنگین کردن مسائل مربوط به تغییر شرایط کاری به دورکاری مطلق، مشتریان را در اولویت ذهن خود قرار دهید و نظرات آن‌ها را درباره‌ی دورکاری به خوبی بررسی کنید.

تا وقتی بتوانید خدمات‌تان را با همان کیفیت سابق (زمانی که فعالیت‌های‌تان را در محیط کاری یا دفتر کار انجام می‌دادید) به مشتریان ارائه دهید، به احتمال زیاد، برای آن‌ها فرقی نخواهد داشت که همین خدمات را به صورت دورکاری به آن‌ها ارائه دهید. باید از این مسئله مطمئن شوید که نحوه‌ی ارائه‌ی خدمات‌تان با کیفیت‌تر از سابق، یا دست‌کم با همان کیفیت سابق باشد.

هنگام تغییر شرایط کاری به دورکاری مطلق هرگز نباید با نارضایتی مشکل مواجه شوید. برای جلب حفظ رضایت مشتری و ارائه‌ی خدمات شایسته‌ی آن‌ها باید تمام جوانب را مد نظر قرار دهید.

۷. اعضای گروه برای موفقیت در دورکاری به چه ابزاری نیاز دارند؟

یافتن پاسخ مناسب برای این سوال نیز به اندازه‌ی سوال‌های قبل با اهمیت است؛ پیش از تصمیم‌گیری جهت تغییر شرایط کاری به دورکاری کامل، از اعضای گروه‌تان بپرسید برای رسیدن به موفقیت (یا پیشرفت) در موقعیت‌های شغلی‌شان در شرایط دورکاری به چه ابزارهایی نیاز دارند.

از این مسئله مطمئن شوید که اعضای گروه‌تان به همه‌ی ابزارها و فناوری‌های لازم برای ادامه‌ی فعالیت‌های‌شان به صورت دورکاری دسترسی داشته باشند. برخی از ابزارهای مورد نیاز عبارت هستند از:

الف. یک بستر ارتباطی برای گفتگو
ب. ابزارها و نرم‌افزارهای لازم برای ویدئو کنفرانس
پ. نرم‌افزار مدیریت پروژه
ت. نرم‌افزار شناسایی کارمند در شرایط دورکاری
ث. فضای ذخیره‌سازی ابری (مثلا گوگل درایو)
ج. ابزاری برای مدیریت زمان

ابزارهای کسب و کاری بسیاری برای کمک به تغییر شرایط کاری به دورکاری کامل وجود دارند که می‌توانید به خوبی از آن‌ها بهره‌مند شوید. این ابزارها نه تنها به موفقیت و شکوفایی کارمندان‌تان در شرایط دورکاری کمک می‌کنند، بلکه باعث تقویت اعضای گروه و به طور کلی، تقویت کسب و کارتان نیز می‌شوند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: business

۷ سوال که باید برای یک فعالیت دورکاری موفق از خودتان بپرسید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی