کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

فروشنده فرهادی برنده اسکار ۲۰۱۷ شد

فروشنده فرهادی برنده اسکار ۲۰۱۷ شد. ستاره‌های هالیوود بار دیگر گرد هم آمده‌اند تا در مراسم اهدای مشهورترین جایزه صنعت سینمای جهان، «اسکار»، شرکت کنند؛ در مراسمی که فیلم فروشنده از اصغر فرهادی، برنده اسکار «بهترین فیلم خارجی زبان» آن شده‌است.

فروشنده فرهادی برنده اسکار ۲۰۱۷ شد

انوشه انصاری، یکی از دو نماینده آقای فرهادی در مراسم امسال پیام او را خواند.

در این پیام اصغر فرهادی می‌گوید در هم‌بستگی با مردم کشور خود و نیز کشورهایی که تحت تاثیر سیاست‌های مهاجرتی و روادیدی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، قرار گرفته‌اند، از شرکت در آن خودداری کرده‌است.

به گزارش رویترز اصغر فرهادی در این پیام می‌گوید «تقسیم جهان به دو قطب «ما» و «دشمنان ما»، هراس‌افکنی و توجیهی فریب‌کارانه برای تجاوز و جنگ است».

موضوع فرمان اجرایی رئیس‌جمهوری آمریکا، یکی از وقایع خبرساز اسکار امسال، حتی پیش از آغاز آن بود.

مطلب مرتبط: فهرست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۱۷

آقای فرهادی پیش از این اعلام کرده بود در اعتراض به فرمان اجرایی دونالد ترامپ در منع موقت ورود برای شهروندان ایران و شـش کشور دیگر، در مراسم اسکار امسال حاضر نمی‌شود. او البته ضمن تاکید بر این‌که این‌کار به معنی تحریم اسکار و سینماگران آمریکایی نیست، دو ایرانی‌آمریکایی را به نمایندگی از خود در مراسم معرفی کرد: انوشه انصاری، فضانورد و فیروز نادری، از مدیران پیشین «ناسا».

شماری از ستاره‌های حاضر در مراسم شب یک‌شنبه، نیز روبانی آبی به لباس خود زده بودند که برای نشان‌دادن حمایت از «اتحادیه آزادی‌های مدنی» آمریکا انجام شده‌ بود. این اتحادیه طی هفته‌های گذشته به‌طور گسترده‌ای دست به اقداماتی علیه فرمان اجرایی رئیس‌جمهوری برای منع ورود کشورهای هفت‌گانه به آمریکا زده بود. فرمانی که خود در حال حاضر با لغو موقتی دادگاه فدرال روبه‌رو شده‌است.

مخالفان این فرمان را تبعیض‌آمیز می‌دانند، در حالی‌که آقای ترامپ از آن به عنوان روشی برای افزایش امنیت شهروندان ایالات متحده یاد کرده؛ تا زمانی که در سیستم روادیدی و مسافرتی به آمریکا، اصلاحات مد نظر صورت گیرد.

فروشنده فرهادی برنده اسکار ۲۰۱۷ شد

سینمای ایران با دو اسکار

با این اسکار، سینمای ایران، در کنار سینمای مجارستان، اتریش، آلمان، آرژانتین، چکسلواکی سابق و سوئیس، در میان کشورهایی‌ست که دو بار اسکار فیلم خارجی گرفته‌اند.

آقای فرهادی پیش از با فیلم «جدایی نادر از سیمین» سینمای ایران را در مراسم اسکار پرآوازه کرد و در سال ۲۰۱۲ برنده این جایزه شد.

خود اصغر فرهادی نیز اکنون در کنار شماری از پرآوازه‌ترین کارگردانان سینمای جهان قرار دارد که بیش از یک‌بار اسکار گرفته‌اند؛ در کنار نام‌هایی مانند الیا کازان، میلوش فورمن، انگ لی، استیون اسپیلبرگ یا فدریکو فلینی.

در قاره آسیا، ژاپن با چهار اسکار، تنها کشوری‌ست که اسکار‌های بیشتری از ایران، برای یک فیلم خارجی دریافت کرده‌است. ژاپن البته در میان هشت کشوری بود که نخستین فیلم خارجی‌زبان را به مراسم اسکار معرفی کردند.

در حال حاضر ایتالیا با ۱۴ اسکار در صدر بهترین‌های خارجی‌زبان است، فرانسه با ۱۲ اسکار در رتبه بعدی‌ست و سپس اسپانیا و ژاپن هر یک با چهار اسکار قرار دارند.

تا کنون از میان جوایز اصلی، اسکارهای بهترین نقش مکمل نیز اهدا شده‌اند؛ وایولا دیویس، برنده اسکار بهترین بازگیر نقش مکمل زن برای فیم «حصار» شده‌است. خانم دیویس در رقابت با هنرپیشه‌های دیگر از جمله نائومی هریس برای فیم «مهتاب» بود.

فیلمی که ماهرشالا علی، برای بازی در آن، اسکار نفش مکمل مرد را به خانه می‌برد. او که گفته‌است چهار روز پیش از مراسم دختردار شده، در رقابت با هنرپیشه‌هایی مانند جف بریجز، اسکار امسال را از آن خود کرد. آقای علی، نخستین بازیگر باورمند به اسلام است که اسکار می‌گیرد.

مطلب مرتبط: ۶ سکانس از کارنامه آقای سینمای ایران: اصغر فرهادی

اسکار بهترین مستند بلند از آن او.جی شده‌است. اسکار بهترین مستند کوتاه به «کلاه‌خودهای سپید»، فیلمی در مورد کنشگران دفاع مدنی در جنگ داخلی سوریه رسید.

اسکار بهترین موسیقی فیلم به «عالم هپروت» رسید، همین‌طور بهترین فیلم‌برداری.

فیلم «عالم هپروت» (لالالند) با نامزدی در ۱۴ اسکار، در میان مابقی آثار حاضر، رکورددار بود؛ هرچند با از دست رفتن چند جایزه در ساعات آغازین مراسم، این‌که بتواند رکورد بیشترین شمار اسکارها را بزند، از دست داده بود.

مجری برنامه، جیمی کیمل است و در طول برنامه، بارها به شوخی با رئیس‌جمهوری ایالات متحده، دونالد ترامپ، پرداخت.

روابط بسیاری از ستاره‌های هالیوود با ۴۵مین رئیس‌جمهوری آمریکا، تعریف چندانی ندارد و ستاره‌های آمریکایی طی هفته‌های گذشته در مناسبت‌های مختلف بارها به شوخی یا انتقاد از عملکرد ترامپ پرداخته‌اند. رئیس‌جمهوری آمریکا نیز در مواردی به پاسخ‌گویی و واکنش، از جمله در حساب کاربری‌اش در توئیتر اقدام کرده‌است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

فروشنده فرهادی برنده اسکار ۲۰۱۷ شد


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیریت دانشگاه تهران

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی