کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ فایده میکروکارنت صورت که بسیار بهتر از بوتاکس عمل می‌کند

وقتی بحث از کارهای ضد پیری می‌شود، پیگیری جدیدترین درمان‌ها برای انجام آن «بی‌پایان» به نظر می‌رسد. میکروکارنت صورت یکی از جدیدترین ابتکارات است که بازار صحبت درباره‌ی آن حسابی داغ است.

در این درمان زیبایی از برق برای ارتقاء روند رشد سلول‌های پوست استفاده می‌شود. حیرت‌ بر انگیز به نظر می‌رسد اما این رویه بی‌ضرر، بدون تزریق، و بی‌درد است. مزیت‌های بیشتر آن چیست؟ این درمان‌ها فایده‌های فوری دارند و ابدا هیچ زمانی برای ریکاوری نمی‌خواهند.

ما با یک متخصص در این زمینه صحبت کردیم تا ببینیم میکروکارنت صورت چگونه عمل می‌کند، هزینه‌اش چقدر است، و آیا در نهایت ارزش انجام دادنش را دارد.

میکروکارنت صورت

۱. میکروکارنت صورت عضلات صورت را تحریک به لیفت طبیعی می‌کند

دستگاه‌های میکروکارنت در صنعت زیبایی صورت برای «به کار انداختن» عضلات صورت، تحریک کلاژن، و سفت کردن ظاهر پوست استفاده می‌شوند. در میکروکارنت از یک برق کم ولتاژ برای تحریک عضله، رشد سلول آدنوزین تری‌فسفات، و ایجاد کلاژن در غشاء میانی پوست صورت استفاده می‌شود.

میکروکارنت صورت عضلات و بافت‌های پیوندی صورت را با افزایش فعالیت سلولی محکم و لطیف می‌کند، و نشان داده‌ شده است که چین و چروک را، بیشتر در ناحیه‌ی اطراف پیشانی، کاهش می‌دهد.

چند دهه‌ای هست که میکروکارنت وجود دارد، به ویژه در فیزیوتراپی، پس بسیار امن، موثر، و هدفمند است. فیزیوتراپ‌ها از میکروکارنت درمانی از دهه‌ی ۱۹۷۰ برای تسکین درد و حتی ناراحتی‌های فلج صورت استفاده کرده‌اند.

مطلب مرتبط: تزریق بوتاکس: ۱۴ نکته که پیش از تزریق بوتاکس صورت باید بدانید

۲. میکروکارنت صورت تجربه‌ای بدون درد است

یک احساس لطیف سریع وجود دارد و گاهگاهی وقتی جریان برق نزدیک عصب متصل به عضله اعمال می‌شود، بالا می‌پرد. این فرایند دردناک نیست، فقط احساس «زنده بودن» می‌دهد. اکثر بیماران این احساس را دوست دارند چون به آن‌ها اطمینان می‌دهد اتفاقی در حال افتادن است و پیوندی ایجاد شده است!

۳. همیشه قیمت به محل زندگی‌تان بستگی دارد

هزینه‌های انجام درمان میکروکارنت صورت به محل زندگی‌تان بستگی دارد. این مبلغ از کشوری به کشور دیگر و از شهری به شهر دیگر متفاوت است. برای اطلاع از هزینه‌های درمانی محل زندگی‌تان می‌توانید به درمانگاهی که در آن این درمان‌ها انجام می‌شود مراجعه کنید یا با آن‌ها تماس بگیرید.

۴. برای حصول بهترین نتایج به بیش از یک جلسه درمان نیاز است

با در نظر داشتن قیمت، ارزش ذکر کردن دارد که وقتی از میکروکارنت صورت بهترین نتایج را می‌گیرید که این کار را مداوم انجام دهید. چون فواید آن با درمان‌های مکرر افزایش پیدا می‌کند و ماندگارتر می‌شود.

نکته‌ی مثبت‌تر درباره‌ی آن اینکه، میکروکارنت بدون درد است و بیماران بلافاصله از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

۵. اگر در این زمینه تازه‌کار هستید، متخصص زیبایی شما مطابق پوست‌تان مقدمات را خواهد چید

به مانند هر فناوری دیگری، وقتی با بیمار جدیدی کار می‌کنیم، یا بیماری که تازه با درمان آشنا شده است، برای شروع از تنظیمات پایه استفاده می کنیم. آگاهی داشتن از این دستگاه، بازخورد بیمار، و اینکه آیا هدف بالینی خود را درست انجام داده‌ایم موجب خلاقیت می‌شود. اکثر دستگاه‌ّها مثل ضبط صوت نیستند که دکمه‌ی کم یا زیاد کردن صدا داشته باشند. بلکه اکثرا الگوریتم‌ها و متغیرهایی وجود دارد که متخصص یا پزشک در آن‌ها به دنبال یافتن نقطه‌ی مطلوب است.

و برنامه‌ی درمانی‌تان نیز ممکن است بسته به میزانی که می‌خواهید نتایج دوام داشته باشند متغیر باشد.

بعد از چهار تا شش هفته‌ی اول، مرحله‌ی درمان هفتگی، من بیمارانم را به یک پروتکل دو هفته یکبار ملزم می‌کنم. این بهترین طرح درمان برای نتایج بلند مدت است. اما اگر قرار باشد کسی را در روندی سریع برای عروسی یا رویدادی آماده کنیم، آنوقت برنامه‌ی هر هفته را اعمال می‌کنیم.

بعضی‌ها باید از انجام میکروکارنت صورت پرهیز کنند

با اینکه درصد آسیب میکروکارنت‌های صورت به شدت پایین است، اما بعضی آدم‌ها هستند که نباید میکروکارنت صورت انجام دهند.

تمام انواع پوست‌ها برای انجام میکروکارنت مناسب هستند که به همین خاطر من به آن درمان صورت «طبیعی» می‌گویم. اما، بیماران دارای دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب، ایمپلنت‌های فلزی، یا کسانی که زخم باز دارند، مثلا جوش‌های شدید باید از انجام میکروکارنت صورت پرهیز کنند.

کسانی که باردار هستند یا بچه شیر می‌دهند نیز ممکن است بهتر باشد این درمان را انجام ندهند. دستگاه میکروکارنت هرگز روی زنان باردار یا شیرده آزمایش یا استفاده نشده است، بنابراین وقتی بحث از اثرات آن بر مادر یا نوزاد می‌شود عاملی ناشناخته به حساب می‌آید.

همچنین اگر فیلرهای صورت دارید، شما هم گزینه‌ی مناسبی برای انجام میکروکارنت نیستید. بیماریانی که بوتاکس یا نوروتوکسین زیادی انجام داده‌اند ممکن است از این درمان بهره‌ای نبرند چون عضلات‌شان منجمد شده است.

برای حفظ حالت و روند طبیعی آن سعی کنید یک متخصص و حرفه‌ای پیدا کنید

اگر برای انجام میکروکارنت صورت آماده هستید، حتما برای پیدا کردن متخصص و حرفه‌ای این کار تحقیقات لازم را انجام دهید.

این رویه ممکن است کمی دراماتیک به نظر برسد. میکروکارنت عضلات کوچکتر صورت را تحریک می‌کند. تحریک عصب بیش از حد می‌تواند خسته کننده و غیر ضروری باشد، اما فقط محض هشدار عرض شد و خطرات آن چندان جدی نخواهد بود. آنچه همیشه اهمیت دارد پیدا کردن تامین کننده‌ی برنامه‌های میکروکارنتی است که شخصی آن را به شما معرفی کرده باشد؛ کسی که مجوز دارد و مجاز است این درمان‌ها را انجام بدهد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: healthline

۵ فایده میکروکارنت صورت که بسیار بهتر از بوتاکس عمل می‌کند


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی