کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ فایده آواز خواندن و موسیقی برای کودکان که معجزه می‌کند

قطعا شما به عنوان پدر و مادر، دوست دارید بهترین چیزها را برای فرزندان‌تان مهیا کنید. تا به حال چه‌قدر پول برای خرید اسباب‌بازی‌های کودکان نوپای‌تان هزینه کرده‌اید یا چه‌قدر زمان و پول برای آموزش دیدن فرزندان‌تان نزد یک معلم خصوصی یا حرفه‌ای هزینه کرده‌اید تا پیشرفت او را بهینه‌سازی کنید؟ خوب، تا به حال درباره فایده آواز خواندن و موسیقی برای کودکان چیزی شنیده‌اید؟ در این نوشتار با ما همراه باشید تا از ۱۰ فایده موسیقی برای کودکان که معجزه می‌کند با شما بگوییم.

۱۰ فایده آواز خواندن و موسیقی برای کودکان که معجزه می‌کند

در ادامه مهمترین فایده آواز خواندن و موسیقی برای کودکان آمده است

فایده موسیقی برای کودکان

احتمالا حیرت‌زده خواهید شد اگر بدانید که کودکان در سنین بسیار پایین می‌توانند ریتم موسقی را تشخیص بدهند. به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که درگیر کردن کودکان با موسیقی را در همان سنین اولیه آغاز کنید:

مطلب مرتبط: ۱۵ فایده موسیقی برطبق یافته های دانشمندان

۱.  توسعه‌ی حسی را بهبود می‌دهد

کودکان کم‌کم درک توانایی‌های حسی خود مانند بافت، طعم، رنگ و صدا را یاد می‌گیرند. بهترین راه برای افزایش حس آن‌ها نسبت به صدا، آشنا کردن‌شان با انواع مختلف موسیقی است. آن‌ها یاد می‌گیرند که بین موسیقی آهسته و تند تمایز قائل شوند و موسیقی را با رقص ترکیب کنند، و همین سبب می‌شود که ارتباط بین موسیقی و حرکت را بیش‌تر درک کنند و این اولین فایده آواز خواندن و موسیقی برای کودکان است.

۲. توانایی خواندن و نوشتن را در آن‌ها بهبود می‌دهد

آیا می دانید که کودکان زیر ۱۲ ماه قادر به شناسایی تن صدا و اصوات مختلف هستند؟ هنگامی ‌که آن‌ها به ۱۲ ماهگی می‌رسند، این توانایی بهبود می‌یابد. از این فرصت برای بهبود توانایی خواندن و نوشتن استفاده کنید. برخی مطالعات نشان داده‌اند که یکی از مزایای گوش دادن به موسیقی، افزایش توانایی کودک برای یادگیری سواد است. کودکان نوپایی که با موسیقی آشنا هستند، مهارت بهتری در زمینه‌ی خواندن و نوشتن دارند، زیرا رمزگشایی کلمات و صداها را از سنین اولیه یاد گرفته‌اند.

۱۰ فایده آواز خواندن و موسیقی برای کودکان که معجزه می‌کند

۳. خلق و خو را بهبود می‌دهد

با آشنا کردن کودکان نوپا با انواع مختلف موسیقی، می‌توانید برنامه‌ای را مخصوص برای آن‌ها تنظیم کنید. این به دلیل توانایی موسیقی در تأثیر بر احساسات است. مثلا شما می‌توانید به کودکان نوپا یاد بدهید که آهنگ‌های آرام و آهسته نشان می‌دهند  که زمان خوابیدن فرا رسیده‌است. یا به عنوان مثال موسیقی تند برای نشان دادن این است که زمان بازی فرا رسیده‌است. به این ترتیب می‌توانید کودکان نوپای خود را برای برنامه‌های زمانی به روش بسیار ساده‌تری آموزش دهید. برخی مطالعات نیز نشان می‌دهند که گوش دادن به موسیقی کلاسیک در واقع برای کنترل احساسات در کودکان نوپا بسیار مناسب است.

مطلب مرتبط: فوایدموسیقی :۴ فایده‌موسیقی برای ذهن و بدن بر طبق تحقیقات علمی

۴. مهارت خوب فکر کردن را توسعه می‌دهد

موسیقی برای کمک به توسعه مهارت تفکر درست در کودکان نوپا مورد استفاده قرار گرفته‌است. با یادگیری موسیقی، کودک نو پا می‌تواند توجه به نکات مختلف را یاد بگیرد. برخی از مطالعات حقایقی را درباره‌ی مزایای گوش دادن به آهنگ مورد علاقه‌تان برای سلامتی منتشر کرده‌اند و شواهد نشان می‌دهند که اکثر مردم می‌توانند در هنگام گوش دادن به موسیقی یا آهنگ مورد علاقه‌شان بهتر فکر کنند و بهتر یاد بگیرند.

فایده آواز خواندن برای کودکان

از طریق عمل آواز خواندن، کودکان نوپا کلمات مختلف و معانی آن‌ها را یاد می‌گیرند. مغز آن موجود کوچک داخل خانه‌تان را دست کم نگیرید، زیرا قطعا شگفت‌زده خواهید شد وقتی که بفهمید مغز این کودکان نوپا به طرز شگفت‌انگیزی در همین سنین پایین کار می‌کند!

۵. واژگان را توسعه می‌دهد

برای این‌که کودک نوپای‌تان بتواند زبان را درک کند، هیچ راهی بهتر از آواز خواندن وجود ندارد. از طریق عمل آواز خواندن، کودک نو پا نحوه‌ی تلفظ صحیح و چگونگی ترکیب کلمات را برای ساخت جمله یاد می‌گیرد، درست مانند فوایدی که خواندن متن دارد اما این بار با موسیقی. علاوه بر این، آن‌ها با خواندن آواز مورد علاقه‌شان، احساس نمی‌کنند که در حال یاد گرفتن چیزی هستند، بلکه در واقع احساس می‌کنند که در حال انجام نوعی بازی هستند.

۶. برای حافظه مفید است

همه می‌دانند که بچه‌ها الفبا را به صورت آواز و با آهنگ بهتر یاد می‌گیرند. چنین تاثیری به این دلیل است که از طریق خواندن آواز کودکان نوپا می‌توانند اطلاعات جدیدی را به شیوه‌ای بسیار بهتر از آن‌چه که گفته یا تصور می‌شود، یاد بگیرند.

۷. راهی عالی برای تمرین زبان

در طی عمل آواز خواندن، کودکان نوپا نه تنها یاد می‌گیرند که چگونه کلمه را تلفظ کنند، بلکه معنی آن کلمه را نیز یاد می‌گیرند. تن‌های مختلف نیز سبب می‌شوند که کلمات معانی متفاوتی داشته باشند. بهترین راه برای یاد دادن این موضوع آواز خواندن است، زیرا یک روش عالی برای تمرین زبان محسوب می‌شود.

مطلب مرتبط: ۱۰ دلیل که چرا کسانی که موسیقی یاد می‌گیرند،موفق تر هستند

مزایای رقص

نه تنها آواز خواندن، بلکه رقص نیز دارای مزایای زیادی برای کودکان نوپا است. اکثر والدین وقتی برای اولین بار می‌بینند که کودک نوپای‌شان در حال رقصیدن است در حالی که هنوز هم موقع قدم برداشتن ثبات ندارد، نگران می‌شوند. برخی از نکات زیر ممکن است ذهن والدین را باز کند که دیگر نگرانی به دل‌شان راه ندهند.

۸. برای هماهنگی عالی است

اگرچه کودک نوپای شما ممکن است معنای اشعار را درک نکند، اما با این حال می‌تواند از ریتم موسیقی لذت ببرد. اکثر آن‌ها ممکن است هنگام گوش دادن به آهنگ مورد علاقه‌شان، رقص را شروع کنند. در ابتدا، حرکات آن‌ها احتمالا تصادفی است، اما پس از آن شروع به پریدن یا راه رفتن خواهند کرد. یکی از مزایای رقص برای سلامتی یاد گرفتن هماهنگی است، زیرا رقص می‌تواند به رشد عضلات و تعادل کمک کند.

۹. قدرت و استقامت را توسعه می‌دهد

برخی از مطالعات نشان داده‌اند که کودکان نوپایی که از سنین ابتدایی زندگی‌شان زیاد حرکت می‌کنند، قدرت و استقامت بیش‌تری دارند در مقایسه با کودکان نوپایی که تحرک چندانی ندارند. کودک نوپا از طریق رقص، از همان سن خیلی پایین یاد می‌گیرد که بدن‌اش قادر به انجام چه کارهایی است و چه کارهایی را نمی‌تواند انجام بدهد. در عین حال، این کار در کودک کنجکاوی ایجاد خواهد کرد و او به طور طبیعی حرکات خاصی را امتحان خواهد کرد. هر چه او بزرگ‌تر شوند، حرکات امتحانی بیش‌تری انجام می‌دهد و موفقیت‌هایی را نیز کسب می‌کند.

۱۰. برای بهبود هوش حرکتی مفید است

راه های زیادی برای بهبود حافظه وجود دارد. یکی از انواع حافظه، حافظه‌ی حرکتی است. این نوع حافظه در واقع توانایی برای حفظ کردن بهتر از طریق حرکت است. امروزه حافظه‌ی حرکتی به عنوان بخشی از فرآیند یادگیری مورد استفاده قرار گرفته‌است. اگر کودکان نوپا از همان ابتدا با رقص آشنا شوند، احتمال این که حافظه‌ی خوبی داشته باشد، بیش‌تر است در مقایسه با کودکانی که این تجربه را ندارند.

حالا می‌دانید که گاهی اوقات کودکان نوپا به اسباب‌بازی‌های گران قیمت یا معلم خصوصی نیاز ندارند، زیرا فقط آواز خواندن و رقصیدن با والدین‌شان برای حمایت از توسعه‌ی مطلوب آن‌ها کافی است. نکاتی که در مورد مزایای آواز خواندن و رقصیدن برای کودکان نوپا در این نوشتار ارائه شد، می‌تواند ذهن شما را باز کند که گاهی‌اوقات چیزی ورای تصورتان را ببینید. با این حال، حالا که مزایای آواز خواندن و رقصیدن را می‌دانید دلیل نمی‌شود به جای این‌که اجازه بدهید کودک نوپا،‌ خودش خودش را کشف کند،‌ برای‌اش یک معلم خصوصی آواز یا رقصنده‌ی حرفه‌ای بگیرید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: drhealthbenefits

۱۰ فایده آواز خواندن و موسیقی برای کودکان که معجزه می‌کند


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی