کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ عکس زیبا از حضور زنان در استادیوم آزادی برای تماشای والیبال

بعد از پنج سال محرومیت، ۳۰۰ صندلی ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی والیبال تیم‌های ملی ایران و بلژیک به زنان اختصاص یافت. ۳۰ صندلی بلیط فروخته شد و بقیه دعوتی بودند. در بازی با صربستان و سپس در بازی ۲۱ خرداد با آرژانیتن حضور پرشور و پررنگ خانم ها در استادیوم که البته به تفکیک خانم ها و آقایان در سالن نشسته بودند توجه بسیاری از رسانه های داخلی و خارجی را به خود جلب کرد. در ادامه ۱۰ عکس زیبا از حضور زنان در استادیوم آزادی را می بینیم.

 زنان در استادیوم آزادی

تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۲۱:۱۰ یکشنبه شب در آخرین بازی هفته دوم لیگ جهانی رو در روی آرژانتینی قرار گرفت که در نخستین دیدار جام جهانی و المپیک از آن شکست خورده بود اما این بار موفق شد با حمایت پُر شور هواداران به ویژه خانم های هوادار در سالن ورزشگاه آزادی این باخت‌ها را جبران کند و پیروز میدان باشد.

زنان در استادیوم آزادی

به نظر می‌رسد نگرانی مقامات ورزشی ایران از خطر محروم شدن تیم ملی والیبال از میزبانی مسابقات، در صورت ادامه شرایط تبعیض آمیز در قبال زنان، عامل مهم و تعیین‌کننده برای چرخش ناگهانی در زمینه اجازه حضور زنان در استادیوم است.

زنان در استادیوم آزادی

ورود محدود زنان به استادیوم آزادی، تنها چند هفته پس از انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفت که در آن حسن روحانی به زنان وعده داد این مشکل را حل کند.

زنان در استادیوم آزادی

طیبه سیاوشی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی روز شنبه ۲۰ خرداد که خودش “علیرغم آمادگی روحی به‌خاطر حادثه دردناک مجلس به تماشای بازی رفته بود” گفت: «من می‌دانم خانم‌هایی که امکان حضور در بازی ایران و بلژیک را پیدا نکردند، از این موضوع ناراحت هستند (…) من قول می‌دهم که ما تلاشمان را خواهیم کرد تا با توجه به مقامات ذی صلاح راه را برای حضور زنان در ورزشگاه باز کنیم.»

زنان در استادیوم آزادی

طیبه سیاوشی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: «ماحصل تلاش نمایندگان و وزارت ورزش، حضور ۳۰۰ خانم در ورزشگاه بود.(…) من با احترام به همه خانم‌هایی که دوست دارند در ورزشگاه حضور پیدا کنند به آنها می‌گویم قدری صبر کنند ان‌شاء الله نتیجه خوبی را در این زمینه شاهد خواهند بود.»

زنان در استادیوم آزادی

پروانه سلحشوری، رییس فراکسیون زنان مجلس دهم روز شنبه ۲۰ خرداد به خبرگزاری ایلنا گفت: « زنان حاضر در ورزشگاه‌ از چند گروه مختلف بوده‌اند: گروهی را خانواده‌های ورزشکاران تشکیل می‌دادند، بخشی از صندلی‌ها به زنان ورزشکار اختصاص یافته بود، گروهی مدعوین بودند و همچنین ۳۰ نفر از زنان نیز از طریق خریداری بلیت موفق به ورود شدند.»

زنان در استادیوم آزادی

رییس فراکسیون زنان مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا گفت: «امیدواریم روزی فرا برسد علاوه بر خانواده‌های ورزشکاران، امکان حضور دیگر زنان علاقمند به مسابقات ورزشی نیز در ورزشگاه‌ها فراهم شود». پروانه سلحشوری افزود: “درمجموع همین هم اتفاق فرخنده‌ای است که باید به فال نیک بگیریم.»

زنان در استادیوم آزادی

طیبه سیاوشی، نماینده مردم تهران در گفت‌وگوی روز شنبه ۲۰ خرداد با خبرگزاری ایسنا تاکید کرد که: «حضور زنان در ورزشگاه‌ها هیچ منع قانونی ندارد». وی افزود: « خوشبختانه ما در کشورمان مثل برخی کشورهای دیگر نظرات متحجرانه‌ای در این زمینه نداریم». وی همچنین گفت: « فضا تفکیک شده و راه‌های جدایی برای تردد خانم‌ها و آقایان وجود دارند.»

زنان در استادیوم آزادی

زنان در استادیوم آزادی

 


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۱۰ عکس زیبا از حضور زنان در استادیوم آزادی برای تماشای والیبال

زنان در استادیوم آزادی


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی