کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

عکس‌های بی نظیر از ۱۰ نادرترین حیوانات روی زمین

جول سارتوره عکاس در حال مستند کردن نادرترین حیوانات است که در معرض خطر انقراض هستند از پوسوم کوتوله‌ی کوهی گرفته تا کروکودیل فیلیپینی.

با ما همراه باشید و تصاویر این گونه‌های عجیب یا نادرترین حیوانات را ببینید.

پلنگ آمور

animal-1

در این تصویر، عکس پلنگ آمور به نام یوسی از باغ وحش اوماها در نبراسکا که در حال کمین بود توسط جول سارتوره، عکاس نشنال جیوگرافی گرفته شد.

پلنگ آمور که در منطقه‌ی پریموری روسیه یافت می‌شود، از گونه‌ها‌ی بسیار نادر پلنگ‌ها است. در سرشماری ۲۰۰۷، ۱۴ تا ۲۰ پلنگ آمور بزرگسال و ۵ تا ۶ توله شمارش شد. این گربه وحشی بزرگ یکی از ۲۳۰۰ گونه‌ای است که از سوی اتحادیه‌ی بین‌المللی حفاظت از طبیعت به‌شدت در معرض انقراض است. این گالری به بعضی از این حیوانات می‌پردازد که در حال انقراض هستند.

با مستند کردن چنین گونه‌های نادر، سارتوره می‌خواهد به عموم نشان دهد که اگر آنها برای همیشه از بین بروند، ما چه چیزی را از دست می‌دهیم. او همچنین کتابی را تحت عنوان” نادر: تصاویر گونه‌های در معرض خطر انقراض امریکا نوشت”.

سارتوره می‌گوید که تصمیم دارد عکس‌هایی از سوژه‌های حیوانات‌اش بگیرد زیرا در قالب آن تصویر موجودات کوچک و بزرگ با اهمیت یکسان گنجانده می‌شود.

او در وب سایت‌اش می‌نویسد: “بعضی از قورباغه‌هایی که عکس‌شان را ‌گرفتم به اندازه‌ی بند انگشت بودند و این روش من است که آنها را با حیوانات بزرگ‌تر مانند شیر برابر کنم.”

کرگدن‌های سوماترایی

animal-2

هاراپان، یک کرگدن سوماترایی نر ۴ ساله در مرکز حفاظت وایت اوک فلوریدا است که در این تصویر به نظر می‌رسد از سایه‌ها بیرون می‌آید.

کل جمعیت این گونه‌ی به‌شدت در معرض انقراض کمتر از ۲۷۵ تخمین زده شده است. مانند کرگدن‌های دیگر، این گونه‌ها مورد هدف شکارچیان مخفی قرار گرفتند که به دنبال شاخ‌های‌شان هستند.

گوریل‌ وسترن لولند (زمین‌های پست غربی)

animal-3

ظاهراً، عکس از گوریل لولند وسترن ماده‌ی ۶ هفته‌ای در باغ وحش سینسینتی که در حالت تعجب بوده است، گرفته شده است.

بررسی‌ها از دهه‌ی ۱۹۸۰تا کنون نشان می‌دهند که شکار تجاری و شیوع ویروس ابولا دلیل اصلی تعداد رو به کاهش این گونه‌ها در زیست‌گاه آفریقایی‌شان بوده‌اند.

پوسوم کوتوله‌ی کوهستانی (پوسوم پیگمی کوهستانی)

animal-4

موش پیگمی تنها پستاندار استرالیایی است که در محیط‌های مرتفع زندگی می‌کند.

اما جمعیت این موجود کوچک به دلیل این‌که زیستگاه‌اش در پروژه‌های ساختمانی و پیست‌های اسکی قطعه قطعه شده یا خراب می‌شوند، رو به کاهش هستند.

کروکودیل فلیپین

animal-5

کروکودیل فلیپینی، که تصویرش را در بالا می‌بینید، یک کروکودیل نسباتاً کوچکی است که در آب شیرین زندگی می‌کند. کروکودیل‌های نر معمولاً بیش از ۱۰ فوت (۳متر) رشد نمی‌کنند و ماده‌ها حتی کوچکتر هستند.

زیستگاه‌های خزندگان مانند دریاچه‌ها، حوضچه‌ها، مرداب‌ها، و مجموعه‌های آبی دیگر به طور گسترده‌ای به شالیزارهای برنج تبدیل می‌شوند. طبق گفته‌ی اتحادیه‌ی بین‌المللی حفاظت از طبیعت، این حیوان در معرض روش‌های مخرب ماهیگیری و شکار مانند استفاده از دینامیت قرار می‌گیرد.

اورانگوتان سوماترایی

animal-6

به نظر می‌آید اورانگوتان سوماترایی در باغ وحش پرتر گلادیس در براونزویل تگزاس، برای عکس گرفتن ژست گرفته است.

اورانگوتان سوماترایی در سرزمین بومی سوماترا در اندونزی، منحصراً روی درختان سکونت دارد- یک سبک زندگی که با تبدیل فزاینده‌ی جنگل سوماترا به الوار منجر به انقراضشان می‌شود.

تعداد این شامپانزه‌ی بزرگ در ۷۵ سال گذشته به میزان ۸۰ درصد کاهش یافته است و دانشمندان تخمین می‌زنند فقط حدود ۷۳۰۰ از این گونه در طبیعت باقی مانده‌اند.

اکراس کچل شمالی( پیرمرغ گوشه‌گیر)

animal-7

اکراس کچل شمالی ( که در تصویر می‌بیند، در باغ وحش هاستون است) که گمان می‌رفت منقرض شده است در ۲۰۰۲ دوباره در صحرای سوریه نزدیک پالمیرا کشف شد. اختلال در زیستگاه و شکار محرک‌های اصلی در ورای کاهش تعداد این پرنده در زیستگاه خاورمیانه‌اش قرار گرفتند.

طبق یک افسانه‌ی ترکی، اکراس کچل شمالی یکی از نخستین پرنده‌هایی بود که نوح پیامبر از کشتی آزادش کرد که نماد باروری است.

قورباغه‌ی درختی چشم سیاه

animal-8

این قورباغه‌ی درختی چشم سیاه که عکس‌اش در آکواریوم ملی در بالتیمور گرفته شده است، به گونه‌ای تعلق دارد که دانشمندان پیش‌بینی می‌کنند که بیش از ۱۰ سال آینده به میزان ۸۰ درصد کاهش خواهد یافت.

این قورباغه که بومی مکزیک و بخش‌هایی از امریکای جنوبی است، به دلیل اختلال در زیستگاه و بیماری‌های عفونی قارچ کیترید که برای دوزیستان در سراسر جهان تلفات به بار می‌آورد، در معرض خطر هستند.

حشره‌ی چوب جزیره‌ی لرد هاو

animal-9

حشره‌ی چوب جزیره‌ی لرد هاو که عکس‌اش در باغ وحش ملبورن گرفته شده، انگار به دوربین زل می‌زند.

گمان می‌رفت این حشره در حدود ۱۹۲۰ بعد از ورود موش‌های ‌صحرایی به جزیره‌ی‌ لرد هاو منقرض شده است، این جزیره بین استرالیا و نیوزلند واقع شده است.

اما، در ۲۰۰۱، این گونه‌ در اهرام بال، صخره‌ای که در حدود ۱۵ مایل (۲۲ کلیومتر) از جزیره‌ی لرد هاو فاصله دارد، دوباره کشف شد.

بزکوهی سفید

animal-10

سارتوره، از این آداکس یا همان بز کوهی سفید در باغ وحش گلادیس پورتر عکس انداخته است.

دانشمندان تخمین می‌زنند که فقط ۳۰۰ نوعِ وحشی این گونه‌ی قرار گرفته در معرض خطر، باقی مانده است؛ جمعیت‌ آن به دلیل شکار، خشکسالی، و حتی فشار از طرف توریست‌ها کاهش یافته است. از آن‌جایی‌که این گونه در سراسر نوارهای بزرگ افریقا گسترده شده است، اکنون فقط در نیجر یافت می‌شود.


ترجمه: تحریریه نشریه بازده-سحر مهراجی

منبع- نشنال جیوگرافیک

//بازده//

برچسب ها

بازده

  1. کامارو گفت:

    :) :) :) :) :) جالب بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی