کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ جدی ترین مضرات قهوه بدون کافئین برای سلامتی

آیا اغلب قهوه‌ بدون کافئین می‌نوشید؟ آيا اخیرا از سوزش سر دل یا درد مفاصل رنج می‌برید؟ اگر بله، پس احتمالا از مضرات قهوه بدون کافئین برای سلامتی بی خبر بوده اید و دچار عوارض جانبی مصرف قهوه‌ بدون کافئین شده‌اید.

بله، ممکن است کنترل میزان مصرف کافئین‌تان راهی هوشمندانه باشد، اما تعداد خطراتی که با نوشیدن قهوه بدون کافئین سلامتی شما را تهدید می‌کند تعجب آور است! برای یادگیری مطالب بیشتر درباره‌ی این که قهوه بدون کافئین چیست و چرا برای سلامتی شما بد است، با ما همراه باشید و ادامه‌ی این مقاله را تا به انتها مطالعه کنید.

مضرات قهوه بدون کافئین

قهوه‌ بدون کافئین

قهوه بدون کافئین از طریق گرفتن کافئین از فنجان قهوه‌ی محبوب‌تان تهیه می‌شود. با وجود این، باید همیشه به یاد داشته باشید که قهوه‌ بدون کافئین کاملا عاری از کافئین نیست. مطابق استانداردهای بین‌المللی، قهوه‌ بدون کافئین ۹۷٪ است عاری از کافئین است. ممکن است حتی ۹۹٪ بدون کافئین باشد. دانه‌های قهوه‌ی عربیکا در مقایسه با دانه‌های روبوستا محتوای کافئین کمتری دارد.

قهوه بدون کافئین در مقایسه با قهوه‌ عادی

در قهوه بدون کافئین چه مقدار کافئین وجود دارد؟ خب، یک فنجان قهوه بدون کافئین حاوی دو تا پنج میلی‌گرم کافئین است. از طرف دیگر، یک فنجان قهوه‌ی عادی ۶۰ تا ۱۵۰ میلی گرم کافئین دارد.

کافئین قهوه چگونه گرفته می‌شود؟

گرفتن کافئین فرایندی است که طی آن کافئین از دانه‌های قهوه جدا می‌شود. سه روش برای گرفتن کافئین از قهوه وجود دارد. این روش‌ها ممکن است شامل استفاده از حلال‌های شیمیایی ارگانیک یا دی‌اکسید کربن یا آب باشند.

مطلب مرتبط: ۵۰ بهترین خواص قهوه برای سلامتی و درمان

اثرات جانبی و مضرات قهوه بدون کافئین

ممکن است قهوه‌ بدون کافئین به شما کمک کند اعتیاد به کافئین را ترک کنید، اما نوشیدن آن برای سلامتی‌تان خطراتی دارد. برای آگاهی بیشتر درباره‌ی اثرات جانبی قهوه بدون کافئین به خواندن این مطلب ادامه بدهید:

۱. باعث ناراحتی‌های قلبی عروقی می‌شود

قهوه بدون کافئین اثرات جانبی دارد که می‌توانند زندگی و سلامتی ما را تهدید کنند. مطالعات نشان داده‌اند که قهوه بدون کافئین خطر حملات قلبی را افزایش می‌دهد. این ماده سطح کلسترول LDL را افزایش می‌دهد، که نهایتا شما را مستعد ابتلا به بیماری‌های قلبی، حمله‌، و نارسایی قلبی می‌کند. کاهش مصرف قهوه‌ بدون کافئین به شما کمک خواهد کرد سطح هوموسیستئین پلاسما را کنترل و از مشکلات مربوط به عروق کرونر پیشگیری کنید.

۲. بر تراکم استخوانی اثر بدی دارد

قهوه بدون کافئین همچنین در تراکم استخوانی اختلال ایجاد می‌کند. طبق نتایج چند مطالعه، مواد معدنی استخوان یک اثر قلیایی بر اسیدیته‌ی متابولیک مزمن دارد. وقتی سطح اسیدیته در بدن بالا باشد، منجر به تعادل منفی کلسیم و کمبود مواد معدنی می‌شود. به عبارت دیگر، قهوه بدون کافئین شما را مستعد ابتلا به پوکی استخوان یا سایر بیماری‌های استخوانی می‌کند.

۳. کلسترول بد را افزایش می‌دهد

قهوه بدون کافئین سطح کلسترول بد بدن را نیز افزایش می‌دهد. مطابق مطالعه‌ای که توسط انجمن قلب آمریکا انجام شده است، قهوه بدون کافئین ممکن است سطح آپولیپروتئین B را ، که جزئی از کلسترول بد است، در بدن بالا ببرد.

مضرات قهوه بدون کافئین ۴: باعث روماتیسم مفصلی می‌شود

قهوه بدون کافئین ممکن است شما را مستعد ابتلا به روماتیسم مفصلی نیز بکند. طبق مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده است، نوشیدن چهار فنجان قهوه بدون کافئین در روز خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می‌دد. از طرف دیگر، می‌توانید هر روز سه فنجان چای بنوشید و احتمال ابتلا به روماتیسم مفصلی را کاهش دهید.

۵. اسیدیته‌ی متابولیک را مضاعف می‌کند

قهوه ماهیتی بسیار اسیدی دارد. قهوه‌ بدون کافئین نسبت به قهوه‌ی عادی می‌تواند اسیدیته‌ی بیشتری ایجاد کند. همچنین می‌تواند باعث رفلاکس معده شود. توانایی‌اش در اسیدی کردن بیش از حد ممکن است به خطرات بیشتر و ایجاد زخم منتهی شود. به همین دلیل، اگر از زخم معده رنج می‌برید از وسوسه‌ی نوشیدن یک فنجان پر بخار قهوه‌ بدون کافئین اجتناب کنید.

۶. سطح گاسترین را افزایش می‌دهد

عارضه‌ی جانبی نهایی قهوه بدون کافئین توانایی آن در تحریک سطح گاسترین است. گاسترین هورمونی است که ترشح اسید در معده را بیشتر می‌کند. همچنین ترشح تریپسین را نییز افزایش می‌دهد.

اکنون می‌دانید که فنجان قهوه‌ی محبوب‌تان می‌تواند بر سلامتی‌تان نیز اثر بد بگذارد. سعی کنید به اندازه بنوشید تا اثرات بد آن بر سلامتی‌تان را کاهش دهید.

امیدوارم اکنون به دیدگاه روشنی درباره‌ی اثرات جانبی قهوه بدون کافئین دست یافته باشید. آیا شما هم قهوه بدون کافئین می‌نوشید؟ آيا قبلا از این اثرات جانبی و عوارض قهوه بدون کافئین بر سلامتی‌تان آگاهی داشتید؟


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: stylecraze

۶ جدی ترین مضرات قهوه بدون کافئین برای سلامتی

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی