کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ مهمترین عوارض مصرف نکردن چربی در رژیم غذایی

وقتی یک رژیم غذایی را شروع می‌کنیم، نخستین چیزی که می‌خواهیم از برنامه‌ی غذایی‌مان حذف کنیم، چربی‌ است. با این‌که حقیقتا چربی‌های بد باعث افزایش وزن بدن می‌شوند، چربی‌های سالمی نیز وجود دارند که مصرف آن‌ها برای سلامتی بدن ضروری است. قطع کامل مصرف چربی می‌تواند بر سلامت جسم و روان انسان تاثیر بگذارد و ممکن است تلاش‌های‌تان را برای رسیدن به بدن ایده‌آل خود خراب کند. ما در سایت بازده معتقدیم رژیم غذایی‌تان باید متنوع و متعادل باشد، و تصمیم گرفتیم مهمترین عوارض مصرف نکردن چربی در رژیم غذایی را به شما نشان دهیم.

مهمترین عوارض مصرف نکردن چربی در رژیم غذایی

عوارض مصرف نکردن چربی

۱. ممکن است بیش‌تر احساس گرسنگی کنید

وقتی چربی را از رژیم غذایی‌تان حذف می‌کنید، ممکن است متوجه شوید بعد از خوردن غذا به اندازه‌ی سابق احساس سیری نمی‌کنید. چربی غذایی یکی از مواد مغذی ضروری است که در رژیم غذایی‌مان به آن نیاز داریم – البته، فقط به اندازه‌ی متعادل. اگر به اندازه‌ی کافی از برخی عناصر کم‌مقدار مصرف نکنید، در نهایت به احتمال زیاد سعی می‌کنید کالری مورد نیاز بدن‌تان را از منابع دیگر تامین کنید.

۲. حافظه‌تان ممکن است ضعیف شود

اگر چربی را به طور کامل حذف کنید، ممکن است متوجه شوید مانند قبل هوشیار و سرحال نیستید. چربی‌های خوب سلامت و عملکرد مغز را بهبود می‌بخشند، و مطالعات علمی ثابت کرده‌اند رژیم غذایی مدیترانه‌ای که حاوی چربی‌های سالمی نظیر روغن زیتون، آجیل، و ماهی است، می‌تواند حافظه‌تان را تقویت کند. هم‌چنین، مصرف چربی‌های سالم به اندازه‌ی کافی با کاهش خطر ابتلا به دمانس یا زوال عقل در ارتباط است.

۳. ممکن است قلب‌تان را در معرض خطر قرار دهید

مصرف چربی‌های سالم فواید بسیاری برای سلامت قلب‌تان دارد. یک رژیم غذایی مدیترانه‌ای غنی از چربی‌های سالم می‌تواند خطر بروز حمله‌ی قلبی را کاهش دهد. بر اساس نتایج یک مطالعه، آدم‌هایی که هر روز نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون می‌خورند، ۱۵ درصد از احتمال ابتلای‌شان را به انواع بیماری‌های قلبی کاهش می‌دهند.

۴. ممکن است وزن‌تان اضافه شود

وقتی از یک رژیم غذایی کم چربی پیروی می‌کنید، میزان چربی‌سوزی بدن‌تان را کاهش می‌دهید. بر اساس نتایج یک مطالعه، برخی چربی‌های سالم نظیر چربی‌های موجود در بادام می‌توانند متابولیسم (سوخت و ساز) را بهبود ببخشند.

۵. پرورش ماهیچه‌ها سخت‌تر خواهد شد

مصرف چربی‌های سالم و انجام مرتب فعالیت‌های بدنی می‌توانند به پرورش ماهیچه‌ها کمک کنند. چربی نیز می‌تواند به افزایش تجمع پروتئین در بدن کمک کند؛ به این ترتیب، بدن‌تان پس از انجام یک فعالیت ورزشی سنگین با سرعت بیش‌تری بازیابی می‌شود.

۶. دستگاه ایمنی بدن ممکن است ضعیف شود

اسیدهای چربی برای محافظت از دستگاه ایمنی بسیار ضروری هستند. به علاوه، جذب ویتامین‌هایی که به همراه چربی مصرف می‌شوند، در بدن بهتر خواهد بود. اگر چربی‌های سالم را از رژیم غذایی‌تان حذف کنید، ممکن است به اندازه‌ی کافی ویتامین به بدن‌تان نرسانید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: brightside

۶ مهمترین عوارض مصرف نکردن چربی در رژیم غذایی


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی