کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ راز عمر طولانی ساکنان جزیره ایکاریا یونان

ایکاریا شهری در استان اژه شمالی کشور یونان است که طول عمر ساکنان این جزیره به طور متوسط ۱۰ سال بیشتر از ساکنان اروپای غربی است. در این جزیره  یک سوم جمعیت بیشتر از ۹۰ سال سن دارند. اما راز عمر طولانی ساکنان جزیره ایکاریا یونان در چیست؟

۴ راز عمر طولانی ساکنان جزیره ایکاریا یونان

ایکاریا در کنار جزیره ساردینیا در ایتالیا، شهر نیکویا در کاستا‌ریکا، جزیره اوکیناوا در ژاپن و شهر لوما لیندا در ایالت کالیفرنیای آمریکا از جمله مکان‌های دنیاست که به “مناطق آبی” معروفند. ۵ منطقه مشخص در دنیا که ساکنان آن نسبت به سایر مردم جهان عمر طولانی‌تری دارند. در گذری که به این جزیره داشتم با نکات جالب و عجیب زیادی روبرو شدم که راز عمر طولانی ساکنان جزیره ایکاریا یونان را فاش می‌کرد.

۱. رژیم غذایی سالم و سبک زندگی پرتحرک

کارشناسان در بیشتر مواقع رژیم غذایی سالم و سبک زندگی پرتحرک را کلید داشتن عمری طولانی‌تر می‌دانند.

۲. پیوندهای نزدیک خانوادگی و مشارکتی

متخصصان حوزه سلامت و مردم‌شناسانی که با پروژه منطقه آبی همکاری می‌کنند در طی تحقیقاتشان به تأثیر پیوندهای نزدیک خانوادگی و مشارکت در اجتماعات مذهبی و اعتقادی در افزایش طول عمر پی برده‌اند. مردم جزیره ایکاریا همه سعی‌شان را می‌کنند که نزدیک خانواده و همسایه‌هایشان باشند. علاوه بر این افراد مسن هم در این جامعه نقش مهمی ایفا می‌کنند. پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها به پرورش و تربیت نوه‌ها کمک می‌کنند و کسب و کار خودشان را دارند.

۳. دوری از استرس

خریستودولوس سناکیس، دکتر بازنشسته نظریه‌ دیگری در رابطه با این که اهالی ایکاریا چطور استرس را از خودشان دور می‌کنند، دارد. او ۸۱ ساله است و طبق استانداردهای ایکاریا جوان به حساب می‌آید. در روز اول ورودم به جزیره، دیدار کوتاهی با این مرد داشتم و قرار شد باز همدیگر را ببینیم، پیدا کردن دوباره او اما کار ساده‌ای نبود. چند روز بعد وقتی دوباره خریستودولوس را در دهکده دیدم، سلام کردم اما با بی‌اعتنایی او مواجه شدم. او می‌گوید زمان بخش مهمی از زندگی در ایکاریا به حساب می‌آید اما نه به آن شکلی که اغلب مردم فکر می‌کنند: ” اینجا هیچکس با کسی قرار نمی‌گذارد. ما به هم می‌گوییم صبح یا بعد‌ازظهر یا شب می‌بینمت اما به خودمان فشار نمی‌آوریم.”

۴. هدفمندی در زندگی

به گفته خریستودولوس، مردم ایکاریا روزهایشان را با هدف می‌گذرانند. او با هیجان در مورد پروژه‌ای که در دست دارد حرف می‌زند. مسابقه قایق‌رانی پیشکسوتان ایکاریا که حداقل سن برای شرکت در آن ۷۰ است. ۲۰ قایق شرکت‌کننده در این مسابقه، مسیر بین جزیره ساموس (در همسایگی ایکاریا) وایکاریا را می‌روند و برمی‌گردند. مسافتی معادل ۲۲ کیلومتر.

خریستودولوس می‌گوید: ” این یک مسابقه واقعی نیست اما ثابت می‌کند ما هنوز توانایی انجام این کار را داریم. برای گذراندن وقت خیلی کارها می‌شود کرد. اما وقتی کاری را انجام می‌دهی که خودت یا دیگران را خوشحال می‌کند، چطور ممکن است احساس سلامتی یا خوب بودن نکنی؟”


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۴ راز عمر طولانی ساکنان جزیره ایکاریا یونان


خبرخوان هفته

 

 

برچسب ها

بازده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی