کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ نکته مهم درباره علل، علائم و درمان اضطراب شغلی

بر اساس نتایج یک نظرسنجی از طرف انجمن اختلالات اضطرابی آمریکا، با این‌که فقط ۹ درصد از آدم‌ها به عنوان بیمار مبتلا به اختلال اضطراب شناسایی می‌شوند، ۴۰ درصد از آدم‌ها نیز در زندگی روزمره‌شان دائما دچار استرس یا اضطراب هستند. اضطراب شغلی به استرسی گفته می‌شود که ناشی از فعالیت کاری یا شغلی ایجاد، و به اضطراب منجر شود؛ هم‌چنین، اضطراب شغلی ممکن است در اثر ابتلا به اختلال اضطراب در محل کار نیز ایجاد شود.

در هر دو حالت، اضطراب شغلی می‌تواند اثرات منفی به همراه داشته باشد. به همین خاطر، برای پیشگیری از بروز پیامدهای منفی برای کارمندان و هم‌چنین، سازمان، باید با اضطراب شغلی مقابله کرد.

علل، علائم و درمان اضطراب شغلی

۱. علائم اضطراب شغلی

با این‌که وضعیت یا بیمار خاصی به نام اختلال اضطراب شغلی وجود ندارد، اختلال اضطراب و به طور کلی، اضطراب در محل کار ممکن است علائم شایع خاصی به همراه داشته باشد. در این بخش، به برخی از این علائم اشاره می‌کنیم:

الف. نگرانی بیش از اندازه یا غیر منطقی
ب. دشواری در به خواب رفتن یا داشتن خواب عمیق
پ. واکنش اغراق‌آمیز ترس
ت. احساس خشم و عصبانیت
ث. احساس خستگی یا فرسودگی
ج. احساس وجود یک غده در گلو
چ. لرز یا رعشه
ح. خشکی دهان
خ. تعریق
د. افزایش ضربان قلب

علاوه بر علائم بالا که جزء نشانه‌های عمومی اضطراب به شمار می‌روند، نشانه‌های دیگری نیز وجود دارند که باید به آن‌ها توجه کنید؛ زیرا آن‌ها ممکن است نشان‌دهنده‌ی ابتلای یک فرد به اضطراب شغلی باشند. در ادامه، به طور مختصر به بیان چند مورد از این نشانه‌ها می‌پردازیم:

الف. درخواست مرخصی‌های غیر معمول و بیش از اندازه
ب. واکنش بیش از اندازه به اتفاقات و وضعیت‌های مختلف در محل کار
پ. تمرکز بیش از حد بر جنبه‌های منفی شغلی
ت. دشواری در حفظ تمرکز یا انجام وظایف شغلی در مهلت تعیین شده

اختلالات اضطرابی

فرد مبتلا به اضطراب شغلی ممکن است به یکی از اختلالات اضطرابی زیر نیز دچار شده باشد:

الف. اختلال اضطراب فراگیر
ب. اختلال ترس
پ. اختلال اضطراب اجتماعی
ت. اختلال وسواس فکری عملی
ث. فوبیاهای خاص
ج. اختلال استرس پس از سانحه

۲. علت های اضطراب شغلی

اضطراب شغلی ممکن است در اثر شرایط و ویژگی‌های مختلف موجود در محیط کار ایجاد شود. معمولا برخی اتفاقات بزرگ و خاص مربوط به شغل یا محیط کار‌ باعث می‌شوند عصبی شوید یا به طور موقتی احساس اضطراب کنید. برای مثال، شروع یک کار جدید یا پایان دادن به یک شغل قدیمی مسلما باعث می‌شوند هر آدمی احساس اضطراب و نگرانی داشته باشد.

ممکن است ساعت‌ها برای یک کار وقت صرف کرده باشید، و اگر شرایط آن‌طور که می‌خواهید پیش نرود، شاید دچار احساس ناراحتی و عصبانیت شوید. این وضعیت همیشه باعث نمی‌شود میزان اضطراب‌تان به سطحی برسد که به طور مداوم در وجودتان باقی بماند؛ ولی به طور کلی، صحبت کردن با یک متخصص درباره‌ی هر یک از مشکلاتی که باعث می‌شوند به طور دائم در محل کارتان احساس اضطراب داشته باشید، می‌تواند برای‌تان مفید و سازنده باشد.

الف. سر و کله زدن با درگیری‌ها و قلدری رئیس یا همکاران
ب. نزدیک شدن به مهلت تعیین شده برای ارائه‌ی یک پروژه
پ. حفظ رابطه‌ی مثبت با همکاران
ت. مدیریت کارکنان
ث. چندین و چند ساعت کار پیاپی
چ. داشتن یک رئیس سخت‌گیر
ح. تحمل بار کاری به شدت سنگین
خ. بلاتکلیفی در انجام وظایف و کارها
د. تجربه‌ی بی‌ عدالتی و بی انصافی در کار
ذ. احساس ناتوانی در کنترل شرایط موجود در محیط کار
ر. پایین بودن میزان دستمزد، پاداش، و غیره

در صورت تداوم اضطراب شغلی، ممکن است به سرعت دچار فرسودگی شغلی شوید؛ در این شرایط، شما نیز باید از ۷ راه مقابله با فرسودگی شغلی که همه باید بدانند، آگاه شوید

۳. اثرات اضطراب شغلی

اگر شما نیز در زندگی حرفه‌ای‌تان دچار اضطراب شغلی هستید، احتمالا این وضعیت اثرات مخربی بر جنبه‌های مختلفی از زندگی‌تان گذاشته است. در این بخش، قصد داریم به برخی از شایع‌ترین اثرات اضطراب شغلی که ممکن است در محل کار یا خارج از محل کار ایجاد شوند، اشاره کنیم:

الف. کاهش عملکرد شغلی و کیفیت کار
ب. مشاهده‌ی تاثیراتی بر روابط میان همکاران و افراد مافوق
پ. مشاهده‌ی تاثیراتی بر زندگی شخصی
ت. مشاهده‌ی تاثیراتی بر رابطه‌ی میان شما و فرد محبوب‌تان
ث. احساس دشواری در حفظ تمرکز، خستگی مفرط، زودرنجی، و کاهش بهره‌وری
ج. از دست دادن فرصت‌ها به دلیل ابتلا به انواع فوبیا (از قبیل ترس از پرواز، ترس از سخنرانی در میان جمع، ترس از صحبت کردن در یک جلسه، و غیره)
چ. کاهش رضایت شغلی
ح. کاهش اعتماد به نفس در خصوص مهارت‌ها و توانایی‌های‌تان
خ. ایجاد این احساس که هر کاری انجام می‌دهید، تفاوتی در زندگی‌تان ایجاد نمی‌کند
د. کاهش قدرت تعیین هدف و توانایی رسیدن به اهداف
ذ. کاهش ریسک پذیری و افزایش تمایل برای رسیدن به یک ثبات شغلی
ر. احساس انزوا
ز. از دست دادن شغل
ژ. ابتلا به سطوح بالینی اضطراب (نظیر ابتلا به نوعی اختلال یا بیماری روانی)
س. مشاهده‌ی تاثیراتی در وضعیت سازمان (اگر مسئولیت سازمان بر عهده‌ی شما باشد)
ش. کاهش مهارت‌های اجتماعی و توانایی‌تان برای همکاری با اعضای گروه
ص. کاهش اثربخش و قدرت برنامه‌ریزی‌های‌تان
ض. اجتناب از نوآوری

۴. مطلع کردن کارفرما از وجود اضطراب شغلی

چنان‌چه دچار اضطراب شغلی شده‌اید، شاید پیش خودتان فکر می‌کنید آیا واقعا لازم است کارفرمای‌ام را از این مسئله مطلع کنم. به علاوه، اگر طبق تشخیص پزشک دچار یک اختلال اضطرابی شده‌اید، شاید مطمئن نباشید آیا لازم است این مسئله را نیز با کارفرمای خود در میان بگذارید یا خیر.

ولی بهتر است بدانید، اگر دچار یک اختلال شده باشید، مثلا طبق قانون آمریکایی‌های مبتلا به برخی ناتوانی‌ها، شما از حقوق خاصی برخوردار خواهید؛ این قانون قاعدتا مختص مردم آمریکا نیست و سایر کشورها نیز کم و بیش چنین قوانینی دارند. از آن‌جا که چنین قوانینی کارفرما را مجاب به ایجاد تغییراتی در برنامه‌ریزی و شرایط کاری برای تسهیل در کارکرد افراد مبتلا به برخی ناتوانی‌ها و معلولیت‌ها کرده است، آگاهی از این قبیل قوانین و حقوقی که افراد مبتلا به برخی ناتوانی‌ها از آن بهره‌مند هستند، ممکن است برای‌تان مفید باشد.

چنان‌چه اضطراب شغلی‌تان به خاطر وجود استرس در محل کار است، احتمال آن‌که این مشکل به خودی خود برطرف شود، بعید خواهد بود.

با این‌که شاید نگران این مسئله باشید که اگر دیگران متوجه‌ی وضعیت شما بشوند، ممکن است در محل کارتان به عنوان یک آدم ضعیف یا کارمندی با عملکرد پایین شناخته شوید، بیش‌تر کارفرمایان معمولا در چنین شرایطی احساس مسئولیت خواهند کرد و در این زمینه به شما کمک می‌کنند. در این شرایط، اگر تا به حال نزد یک متخصص سلامت روان نرفته باشید، از شما درخواست می‌شود این کار را انجام بدهید، و معمولا شما را به یک متخصص معرفی خواهند کرد؛ هم‌چنین، ممکن است شرایطی برای‌تان فراهم شود که بتوانید در دوره‌های خاصی نظیر کلاس‌های کنترل استرس و غیره شرکت کنید.

به عبارت دیگر، تا قبل آن‌که هنوز به کافرمای‌تان چیزی درباره‌ی این مشکل نگفته باشید، نمی‌توانید حدس بزنید که عکس‌العمل وی چه خواهد بود. در این بخش، به برخی نکات برای کارفرمایان اشاره می‌کنیم تا بدانند چگونه می‌توانند به بهترین شکل با کارمندان مبتلا به اضطراب شغلی کمک کنند:

الف. با تمام کارمندان‌تان با احترام رفتار کنید و به صورت شفاف و آشکار با آن‌ها ارتباط داشته باشید.
ب. به صورت خصوصی، با کارمندان‌تان درباره‌ی مشکلات شخصی‌تان گفتگو کنید.
پ. به جای آن‌که فشار کار را روی دوش هر یک از کارمندان‌تان بگذارید و اضطراب شغلی‌شان را افزایش دهید، به دنبال بهبود عملکرد جمعی باشید.
ت. به کارمندان‌تان فرصت پاسخگویی بدهید و وضعیت را از دیدگاه آن‌ها نیز بررسی کنید.

۵. مقابله با اضطراب شغلی

استراتژی‌هایی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید اضطراب شغلی‌تان را کنترل کنید. بهتر است بدانید، اضطراب شغلی می‌توانید واگیردار باشد؛ به همین خاطر، تا آن‌جا که می‌توانید از آدم‌هایی که حال شما را در این مورد بدتر می‌کنند، دور بمانید.

اگر احساس اضطراب می‌کنید، کمی استراحت کنید و در این زمینه با یک نفر صحبت کنید. از تکنیک‌های شخصی برای کمک به کنترل اضطراب و رسیدن به آرامش استفاده کنید، و در صورتی که اضطراب شغلی در زندگی روزمره‌تان، چه در کار و چه در خانه، اختلال ایجاد کرده‌ است، نزد یک متخصص بروید.

از استراتژی‌های ناسالم و ناکارآمد برای تسکین اضطراب‌تان استفاده نکنید؛ استراتژی‌هایی از قبیل پرخوری، سوء مصرف مواد، مصرف بیش از اندازه‌ی کافئین، و سوء مصرف داروهای تجویزی وضعیت‌تان را وخیم‌تر خواهند کرد. در این بخش، به برخی استراتژی‌هایی اشاره می‌کنیم که برای کمک به کنترل اضطراب‌تان می‌توانید از آن‌ها در طول ساعات کاری یا پس از آن نیز استفاده کنید:

الف. زمانی را برای دوری از کار و رسیدن به آرامش اختصاص دهید.
ب. به دنبال چیزهایی بگردید که باعث شادی و خنده‌تان می‌شوند.
پ. برای خوردن ناهار دست از کار بکشید و سعی کنید غذای‌تان را به همراه دیگران، در خارج از محیط کار، نوش جان کنید.
ت. در صورت امکان، در زمان‌های استراحت‌تان، از محیط کار خارج شوید و کمی قدم بزنید.
ث. در صورت امکان، صحنه‌ی جلو چشم‌های‌تان را در محل کار تغییر دهید تا دچار یکنواختی نشوید.
ج. تمرکزتان را بر زندگی خارج از محل کار، مثلا برخی سرگرمی‌ها و دوستان‌تان، بیش‌تر کنید.
چ. به چیزهای خوب و مثبت شغل و زندگی‌تان فکر کنید.
ح. ببینید چه عواملی باعث ترس‌تان می‌شوند، و از خودتان بپرسید آیا این ترس‌ها طبیعی هستند یا غیر منطقی.

۶. ایجاد یک تغییر

همه‌ی آدم‌ها ممکن است گاهی اوقات دچار اضطراب شغلی بشوند، ولی اگر شغل‌تان به یک منبع دائمی برای استرس تبدیل شده و هر روشی را که امتحان کرده‌اید، تغییری در وضعیت‌تان ایجاد نکرده است، این سطح از استرس ممکن است نشانه‌ای از یک مشکل عمیق‌تر باشد. کار می‌تواند عاملی برای ایجاد اضطراب باشد، ولی اضطراب بیش از اندازه نیز ممکن است نشانه‌ای از این حقیقت باشد که شغل یا محل کارتان به خودی خود برای‌تان مشکل‌ساز است.

فرهنگ سازمانی سمی، خواسته‌های بیش اندازه‌ی کارفرما، فشارهای ناسالم، یا عدم هماهنگی توانایی‌های یک فرد با پست سازمانی‌اش، همگی می‌توانند به عنوان منابعی برای استرس و اضطراب شغلی به شمار بروند. اگر تاکنون سعی کرده‌اید اضطراب شغلی‌تان را از طریق استراتژی‌های مقابله‌ای یا سایر روش‌های درمانی کنترل کنید، ولی نتیجه‌ای از این تلاش‌ها به دست نیاورده‌اید، این وضعیت ممکن است نشانه‌ای از این حقیقت باشد که لازم است پست سازمانی، وظایف محوله، یا حتی شغل‌تان را به طور کلی تغییر دهید.

به جای آن‌که دائما خودتان را مسئول ایجاد این مشکلات بدانید، مسائل مربوط به شغل و محیط کاری‌تان را نیز به عنوان عوامل احتمالی در ایجاد نارضایتی و استرس مورد بررسی قرار دهید. تغییر شرایط شغلی و محیط کاری‌تان چگونه می‌تواند به تسکین اضطراب در شما کمک کند؟ این تغییرات می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

الف. تغییر نقش و وظایف شغلی
ب. تغییر محل کار به منظور یافتن یک کار سالم‌تر و دلگرم کننده‌تر
پ. تغییر شغل و حرفه به منظور یافتن کاری که با نیازهای واقعی‌تان سازگارتر باشد

سخن آخر

اگر دچار اضطراب شغلی شده‌اید، لازم است از یک فرد متخصص کمک بخواهید. عدم شناسایی و درمان اضطراب بالینی می‌تواند اثرات مخربی در زندگی به همراه داشته باشد؛ ‌زیرا استرس مزمن باعث افزایش احتمال ابتلا به اختلالات اضطرابی می‌شود. بنابراین، برای یافتن راه‌حل‌های مناسب برای برطرف کردن این مشکل، حتما با کارفرما یا یک متخصص سلامت روان مشورت کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کاربازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: verywellmind

۶ نکته مهم درباره علل، علائم و درمان اضطراب شغلی


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی