کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

حساسیت به ذرت: ۹ مهمترین علائم و نحوه تشخیص آلرژی به ذرت

مانند سایر انواع حساسیت‌ها (آلرژی)، حساسیت به ذرت نیز ناشی از واکنش بدن به پروتئین‌های موجود در ذرت است؛ اساسا، بدن برخی از آدم‌ها بیش از اندازه به ذرت یا محصولات جانبی ذرت حساسیت نشان می‌دهد، و در نتیجه، در صورت قرار گرفتن مکرر در معرض این ماده‌ی غذایی، باعث ایجاد طیفی از علائم آلرژیک می‌شود. از آن‌جا که ذرت در بسیاری از مواد غذایی و محصولات غذایی وجود دارد، این نوع خاص حساسیت (آلرژی) می‌تواند کاملا جدی باشد – و هم‌چنین ممکن است پیشگیری از تجربه‌ی علائم آن دشوار باشد.

 

حساسیت به ذرت

هنگامی که بدن با محصولات جانبی ذرت برخورد می‌کند، پادتن ای ترشح می‌کند، که می‌تواند باعث تحریک ترشح هیستامین شود؛ این مسئله به ایجاد برخی علائم شایع منجر خواهد شد که بیش‌تر آدم‌ها با آن‌ها آشنا هستند. به نظر می‌رسد، بسیاری از کودکان دچار آلرژی به ذرت باشند؛ با این حال، این حساسیت می‌تواند در هر دوره‌ای از زندگی بروز کند، یا از همان نخستین دفعاتی که این مواد غذایی رایج باعث بروز حساسیت شده‌اند، هم‌چنان در بدن باقی مانده باشند.

علائم حساسیت به ذرت

علائم عمده‌ی این حساسیت شامل علائم فوری و هم‌چنین علائمی هستند که ممکن است بعدها در بدن بروز کنند؛ از جمله

۱. کهیر
۲. حالت تهوع
۳. عطسه
۴. استفراغ
۵. اسهال
۶. آنافیلاکسی

اساسا برخی مشکلات گوارشی و تنفسی مربوط به آلرژی به ذرت شبیه علائم سایر حساسیت‌های غذایی هستند، ولی وقتی بحث آنافیلاکسی به میان می‌آید، قضیه کمی جدی می‌شود؛ این وضعیت می‌تواند با عدم هوشیاری، نوسان سریع نبض، دشواری در تنفس، و شوک بدنی همراه باشد. اگر دچار هر یک از این واکنش‌های جدی شدید، فورا برای دریافت مراقبت‌های پزشکی به بیمارستان مراجعه کنید.

مطلب مرتبط: مضرات ذرت: ۱۰ جدی ترین عوارض ذرت برای سلامتی

نحوه‌ی تشخیص آلرژی به ذرت

۱. استفاده از رژیم غذایی حذفی

تشخیص آلرژی به ذرت بسیار دشوار است، زیرا ذرت از اجزای تشکیل دهنده‌ی بسیاری از مواد غذایی است؛ هم‌چنین، تفکیک آلرژی به ذرت از حساسیت به سایر انواع گیاهان یا گرده‌های غلات دشوار است. یکی از رایج‌ترین روش‌های تشخیصی برای آلرژی به ذرت استفاده از رژیم غذایی حذفی است؛ در این روش، بسیاری از مواد غذایی حساسیت‌زا و مظنون از رژیم غذایی حذف می‌شوند، و سپس این مواد غذایی به تدریج مجددا به رژیم غذایی بر می‌گردند تا عامل حساسیت‌زای اصلی شناسایی شود.

۲. آزمایش حساسیت پوستی

آزمایش حساسیت پوستی یا آزمایش خون نیز ممکن است وجود حساسیت را در بدن فرد شناسایی کنند. آزمایش خون می‌تواند افزایش پادتن ای را در بدن تشخیص دهد.

۳. آزمایش پوست

و هم‌چنین، آزمایش پوست ممکن است التهاب یا ناراحتی موضعی را در محل تماس پوست با ذرت نشان دهد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده -امیر رضا مصطفایی

منبع:organicfacts

حساسیت به ذرت: ۹ مهمترین علائم و نحوه تشخیص آلرژی به ذرت


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی