کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۵ تصویر از عظیم ترین کامیون های جهان

کامیون‌های عظیم و پر قدرت اجازه تردد در جاده‌ها را ندارند، قیمت‌های میلیونی دارند و وزن تنها یک لاستیک آن ۵ هزار ۸۰۰ کیلوگرم است. عظیم ترین کامیون های جهان از کامیون های چند برند اصلی تشکیل شده‌اند.

در ادامه با ۱۵ عظیم ترین کامیون های جهان در گزارشی تصویری آشنا می‌شوید:

 

 ۱. شاید کمتر کسی بداند که کامیون‌ بلاروسی “بلاز” (Belaz ۷۵۷۱۰) عظیم ترین کامیون جهان است. این کامیون در حالت بار زده ۸۱۰ تن وزن دارد. این کامیون ۲۰ متر طول، ۸ متر ارتفاع و ۹ متر و ۷۵ سانتی‌متر عرض دارد.

عظیم ترین کامیون جهان

۲. کامیون بلاز ۱۱ هزار و ۱۶۵ اسب بخار قدرت دارد و می‌تواند ۴۵۰ تن بار حمل کند. وزن هر لاستیک این کامیون ۵ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم است.

عظیم ترین کامیون جهان

۳. کامیون‌های کوماتسوی ژاپن سری ۹۸۰E در رتبه دوم جای می‌گیرند. این کامیون در میان “اَبَر بارکش‌ها” با ده متر عرض در رتبه نخست قرار می‌گیرد و توانایی حمل بیش از ۳۶۹ تن بار را دارد.

 عظیم ترین کامیون جهان

۴. کارخانه امریکایی “کاترپیلار” در میان سازندگان کامیون‌های عظیم در رتبه سوم جای می‌گیرد. یک کاترپیلار مدل ۷۹۷ نزدیک به ۵ میلیون دلار قیمت دارد و برای خرید یک دست لاستیک این کامیون باید ۱۶۰ هزار یورو پرداخت کرد.

 عظیم ترین کامیون جهان

۵. کاترپیلار کمتر از ۱۰ متر عرض دارد و با قدرت ۴ هزار و ۵۵ اسب بخار توانایی حمل ۳۶۳تن بار را دارد.

 عظیم ترین کامیون جهان

۶. رتبه چهارم تولید کامیون‌های غول‌پیکر در دنیا در اختیار آلمان است. کامیون‌های مارک لیب‌هر سری ۲۸۰ این مارک بیش از ۴ هزار اسب بخار قدرت دارند.

 عظیم ترین کامیون جهان

۷. کامیون‌های مارک لیب‌هر آلمان گنجایش ۳۶۳ تن بار را دارند. باید تصور کرد که این کامیون‌ها به چه قدرتی برای تخلیه چند صد تن بارشان نیاز دارند.

 عظیم ترین کامیون جهان

۸. سری ۷۵۶۰۰ کامیون بلاز ساخت بلاروس با طول ۱۵ متر و ۵۰، عرض ۹ متر و ۴۵ و ارتفاع ۷ متر و ۴۷ در میان پنج “اَبَر بارکش‌های” جهان قرار دارد. این کامیون توانایی جابه‌جایی ۳۶۰ تن بار را دارد.

 عظیم ترین کامیون جهان

۹. از سری کامیون‌های ۷۵۶۰۰ بلاز مدل‌های ۷۵۶۰۱، ۷۵۶۰۲ (در سمت چپ عکس) و همچنین ۷۵۶۰۳ نیز وارد بازار شده است.

 عظیم ترین کامیون جهان

۱۰. اگر قرار شود کامیون کوماتسوی ژاپنی با ۹ متر و ۶۰ سانتیمتر عرض وارد اتوبان بشود، سه باند آن را اشغال خواهد کرد. این کامیون توانایی جابه‌جایی ۳۲۶ تن بار را دارد.

 عظیم ترین کامیون جهان

۱۱. کاترپیلار اف ۷۹۵ می‌تواند ۳۱۳ تن بار را جابه‌جا کند. این کامیون ۷ متر ارتفاع دارد که در حالت تخلیه بار ارتفاع آن به ۱۵ متر می‌رسد. (عکس: کاترپیلار هنگام کار در معدن الماس در افریقای جنوبی)

 عظیم ترین کامیون جهان

۱۲. کوماتسو ژاپنی دارای ۱۶ سیلندر و با ۲۷۰۰ اسب بخار قدرت حمل بیش از ۲۹۱ تن بار را دارد.

 عظیم ترین کامیون جهان

۱۳. کاترپیلار با ۳۵۴۸ اسب بخار قدرت حمل ۲۹۱ تن بار را دارد. عکس مدل ۷۷۵ جی. مدل AC۷۹۴ در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ وارد بازار شد.

 عظیم ترین کامیون جهان

۱۴. این غول‌های عظیم و پر قدرت آهنی فقط با مجوز مخصوص اجازه عبور از جاده‌ها را دارند، ولی معمولا در معادن تردد می‌کنند و بخشی از سیستم عظیم ماشین‌‌آلات معادن هستند که به ابعاد آن در عکس بعدی پی‌خواهید برد.

 عظیم ترین کامیون جهان

۱۵. اینجا معدن ذغال‌سنگ “وایس‌واسر” در ایالت زاکسن آلمان است. این بیل مکانیکی عظیم سه هزار تن وزن دارد و هر حرکت یکی از دندانه‌های آن ده‌ها تن خاک را جابه‌جا می‌کند.

عظیم ترین کامیون های جهان


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۱۵ تصویر از عظیم ترین کامیون های جهان


خبرخوان:

۷۵ درصد تالاب های ایران در معرض خطر هستند

پیش بینی ادامه رکود و بیکاری در دولت دوازدهم

۴ شهر دنیا که مرگ در آنجا ممنوع است

۱۵ میلیاردر آلمانی و کسب و کارشان را بشناسید

دولت استرالیا به پناهجویان ۵۳ میلیون دلار غرامت می‌دهد

مچ گیری از باب دیلن :خواننده مشهور به کپی غیرقانونی متهم شد

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی