کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

عدم توافق سنا بر سر بودجه دولت فدرال آمریکا را تعطیل کرد

علیرغم اینکه مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج‌شنبه (۱۸ ژانویه/ ۲۸ دی) با ۲۳۰ رای در برابر ۱۹۷ رای به طرح بودجه موقت رای مثبت داده بود، اما درپی عدم توافق سنا بر سر بودجه دولت فدرال آمریکا در آستانه تعطیلی قرار گرفت.

عدم توافق سنا بر سر بودجه دولت فدرال آمریکا را تعطیل کرد

میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنا با انتقاد از دمکرات‌ها گفت “آنها همه ما را به گروگان گرفته‌اند”.

در این رای‌گیری ۵۰ سناتور رای مثبت دادند و ۴۹ سناتور رای منفی. چاک شومر، رهبر فراکسیون اقلیت گفت “تعدادی از سناتورهای جمهوری‌خواه نیز رای منفی داده‌اند”.

از روز شنبه (۲۰ ژانویه/ ۳۰ دی) کار در بسیاری از ادارات آمریکا تعطیل می‌شود یا به حداقل کاهش می‌یابد و کارمندان مجبور خواهند بود مرخصی بدون حقوق بگیرند.

لغو تعطیلات در فلوریدا

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه سفر  به استراحتگاه‌اش در فلوریدا را لغو کرد تا بتواند با چاک شومر، رهبر فراکسیون دمکرات‌‌ها در مجلس سنا در کاخ سفید گفت‌وگو کند. ترامپ قصد داشت روز شنبه به مناسبت یک سالگی ریاست‌جمهوری‌اش جشنی در فلوریدا برگزار کند.

رهبر فراکسیون اقلیت پس از این دیدار به خبرنگاران گفت “علیرغم پیشرفت‌های صورت‌گرفته اختلاف‌نظرهای قابل توجهی وجود دارند”.

اختلاف‌نظر بر سر چیست؟

از آغاز سال مالی جدید تاکنون، چهاربار بودجه موقت آمریکا برای عبور از اختلاف‌نظرهای فراکسیون‌های جمهوری‌خواه و دمکرات در مجلس سنا به تصویب رسیده است.

گرچه تامین مالی ادارات و سازمان‌های فدرال از طریق تصویب بودجه سالانه صورت می‌گیرد، اما اختلاف‌نظرها باعث شده تا بودجه بلند‌مدت به تصویب نرسد. این اختلاف نظر باعث شد تا حتی بودجه موقت هم رای لازم را بدست نیاورد.

تامین بودجه نظامی و امنیتی یکی از موارد اختلاف نظر در مجلس سنا است.

یکی دیگر از موارد اختلاف، “فرزندان مهاجران غیرقانونی” هستند. دمکرات‌ها اعلام کرده‌اند “بدون حمایت از فرزندانی که زمانی والدین‌شان به‌صورت غیر قانونی به آمریکا مهاجرت کرده‌اند” با طرح بودجه توافق نخواهند کرد.

از سوی دیگر ترامپ هم خواستار تامین بودجه برای کشیدن دیواری حائل در مرز با مکزیک است. رئیس جمهور آمریکا در توئيتر نوشت “بدون دیوار، توافقی در کار نخواهد بود”.

اختلاف بر سر بودجه آخرین بار دولت آمریکا را در سال ۲۰۱۳ به مدت ۱۶ روز به تعطیلی کشاند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

عدم توافق سنا بر سر بودجه دولت فدرال آمریکا را تعطیل کرد


خبرخوان هفته

مطالب مرتبط

برچسب ها

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی