کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ عجیب ترین میوه و سبزیجات در دنیا

در این نوشتار با ۱۰ عجیب ترین میوه و سبزیجات از سراسر جهان آشنا خواهید شد و از شناختن این عجایب خوراکی که اشکال بسیار زیبایی هم دارند شگفت زده خواهید شد.

۱۰ عجیب ترین میوه و سبزیجات در دنیا

۱. چریمویا

عجیب ترین میوه و سبزیجات

نه، چریمویا نوعی آرتیشوی عجیب و غریب نیست! چریمویا یک میوه‌ی قلبی شکل و بومی ‌امریکای جنوبی است که با نام “کاستارد اپل” نیز شناخته می‌شود. در حالی که بیرون این میوه سفت و پر از چاله چوله است، اما گوشت داخل آن نرم و خامه‌ای مانند خردل است. مارک تواین چریمویا را به عنوان یک میوه‌ی ” بسیار لذیذ” توصیف می‌کند. طعم یک چریمویای رسیده ترکیبی از آناناس و موز است.

مطلب مرتبط: ۲۰ عجیب ترین باور مذهبی در جهان

۲. پومیلو

عجیب ترین میوه و سبزی در دنیا

این میوه ممکن است مانند یک گریپ‌فروت غول‌پیکر به نظر برسد، اما پومیلو چیزی فراتر از آن‌چه چشم می‌بیند، است. پومیلو که بومی آسیا است، میوه‌ای بسیار بزرگی است و پوستی بسیار ضخیم دارد که به گوشتی تازه از جنس مرکبات متصل می‌شود. این میوه‌ی فوق‌العاده که شیرین‌تر از گریپ‌فروت است، گزینه‌ای عالی برای کنار صبحانه، روی سالاد یا بخشی از یک سالاد میوه‌ی خوشمزه است!

۳. جابوتیکابا (انگور برزیلی)

عجیب ترین میوه و سبزیجات

این میوه که به اندازه یک آلو است، عطر و طعم انگور را دارد. جابوتیکابا که اغلب انگور برزیلی نامیده می‌شود به دلیل شیوه‌ی رشد آن روی درخت عجیب و غریب و منحصر به فرد است. بر خلاف بسیاری از میوه‌ها که بر روی یک نرم‌ساقه رشد می‌کنند، انگور برزیلی به طور مستقیم روی تنه‌ی درخت و شاخه‌های آن رشد می‌کند. این میوه را می‌توان چید و به صورت خام مصرف کرد، می‌توان در تهیه‌ی ژله از آن استفاده کرد یا می‌توان با آن شربت تهیه کرد.

مطلب مرتبط: ۱۰ عجیب‌ ترین فرهنگ ها در سراسر جهان

۴. خربزه شاخدار (خیار افریقایی)

عجیب ترین میوه و سبزی در دنیا

این میوه ممکن است شبیه چیزی از فضا به نظر برسد (و در حقیقت، این میوه حتی در برنامه‌ی علمی تخیلی پیشتازان فضا هم استفاده شده بود)، اما خربزه‌ی شاخدار در واقع در جنوب افریقا، کالیفرنیا و نیوزیلند رشد می‌کند. این میوه‌ی عجیب و غریب به رنگ زرد است و پوسته‌ی بیرونی زبر و به رنگ سبز روشنی آن را پوشش می‌دهد و داخل آن ژله مانند است و دانه‌های خوراکی دارد. این میوه عطر مرکبات را دارد و طعم آن ترکیبی از خیار، لیمو و موز است.

عجیب ترین میوه و سبزیجات  ۵: کلم رومی

عجیب ترین میوه و سبزی در دنیا

آیا این گیاه خوراکی گل کلم است؟ بروکلی است؟ شما ممکن است کلم رومی را به هر دوی این کلم‌ها شباهت بدهید، اما این کلم عجیب و غریب سزاوار این است که به تنهایی به رسمیت شناخته شود. خیلی سخت است که بتوانید با دیدن ظاهر این “ماده‌ی غذایی ناصاف و پرپیچ” با آن رنگ سبز روشن و مارپیچ‌های زیبایی که دارد اسیر و گرفتار نشوید. بعضی‌ها طعم آن را ترکیبی از بروکلی و گل کلم توصیف می‌کنند که عطر و بوی آجیلی دارد. اما اجازه ندهید که شکل پیچیده‌ی آن شما را بترساند – به راحتی می‌توانید آن را بپزید، درست همان‌طوری که گل کلم و کلم بروکلی را می‌پزید.

مطلب مرتبط۲۰ عجیب ترین خرافات جهان

عجیب ترین میوه و سبزیجات ۶: اوگلی

عجیب ترین میوه و سبزی در دنیا

این جواهر گرمسیری از جامائیکا ظاهر چندان زیبا و جذابی ندارد. اما عطر و طعم فوق‌العاده‌ی اوگلی که به شکل اشک است، ظاهر نه چندان جذاب آن را جبران می‌کند. داخل این میوه مانند پرتقال است، اما طعم و مزه‌ی آن ترکیبی از نارنگی و گریپ‌فروت است. شما می‌توانید آن را به صورت خام مصرف کنید یا آب آن را بگیرید و یک نوشیدنی طراوت‌بخش داشته باشید.

عجیب ترین میوه و سبزیجات ۷: میوه‌ی اژدها

عجیب ترین میوه و سبزی در دنیا

پیدا کردن این میوه‌ی بسیار زیبا و جذاب به لطف پوست بیرونی آن که به رنگ صورتی روشن است و فلس‌های سبز رنگی که دارد، چندان دشوار نیست. میوه‌ی اژدها که بومی‌ امریکای مرکزی و جنوبی است، با نام پیتایا نیز شناخته می‌شود. این میوه را ممکن است با پوست زرد رنگ نیز پیدا کنید. این میوه گذشته از اینکه آبدار و طراوت‌بخش است، منبع خوبی از فیبر و ویتامین C هم محسوب می‌شود. میوه‌ی اژدها عطر ملایمی مانند گلابی دارد و مانند کیوی دانه‌هایی ترد به رنگ سیاه دارد. و با وجود ظاهر وحشی‌اش، هنگامی‌ که پای خوردن آن به میان می‌آید، مهارت خاصی مورد نیاز نیست: خیلی ساده آن را از وسط به دو نیم برش بزنید و با یک قاشق گوشت داخل آن را خارج کنید، یا آن را خرد کنید و داخل سالادتان بریزید.

۸. سیب زمینی شیرین بنفش

عجیب ترین میوه و سبزی در دنیا

صفحه نمایش را تنظیم نکنید – این سیب‌زمینی منحصر به فرد، در واقع، بنفش است. سیب‌زمینی شیرین بنفش که بومی اوکیناوا، ژاپن (و اغلب به عنوان “سیب زمینی شیرین اوکیناوا” نامیده می‌شود) است، رنگ منحصر به فردی دارد و در هاوایی بسیار محبوب است. نکته‌ی جالب در مورد سیب‌زمینی شیرین بنفش این است که سبب تعجب آدم می‌شود – شما متوجه خاص بودن آن نخواهید شد مگر این‌که پوست آن را بکنید. سیب زمینی شیرین بنفش، مانند سیب‌زمینی شیرین معمولی، منبع خوبی از ویتامین A و C است. و این نوع سیب‌زمینی یک ماده‌ی غذایی چند منظوره محسوب می‌شود، چرا که به هر حال سیب‌زمینی است و می‌توانید آن را برای تهیه‌ی غذاهایی چشم‌نواز و زیبا در میهمانی شام بعدی‌تان استفاده کنید.

۹. دوریان یا خارگیل

عجیب ترین میوه و سبزی در دنیا

“دوریان” که به عنوان پادشاه میوه‌ها معروف است، از آن خوراکی‌هایی است که یا خیلی دوست خواهید داشت و یا از آن متنفر خواهید بود. همه‌ی چیزهایی که در مورد ظاهر این میوه وجود دارد، از پوست خاردار آن گرفته تا بوی وحشتناکی که دارد (در واقع این میوه در برخی از مکان‌های عمومی ‌در سنگاپور به دلیل بوی نامطبوعی که دارد، ممنوع است) سبب می‌شود که برای امتحان کردن آن کمی مردد باشید. اما برای کسانی که جرأت امتحان کردن آن را دارند، پاداش، یک میوه‌ی خامه‌ای و کاستارد مانند است با ترکیب منحصر به فردی از طعم‌هایی که برخی از دوستداران این میوه آن را با موز و وانیل مقایسه می‌کنند. خواه شما طرفدار این میوه‌ی واقعا عجیب و غریب باشید و خواه نباشید، نمی‌توان انکار کرد که یک بار خوردن آن به هر حال تجربه‌ی متفاوتی است.

عجیب ترین میوه و سبزیجات ۱۰: کاکله یا رازیانه‌ی آبی

عجیب ترین میوه و سبزیجات

اگر به این فکر می‌کنید که آن گیاه عجیب و غریب که شکلی بین مارچوبه و کاکتوس دارد در سالاد شما چه کار می‌کند، نگران نباشید – این گیاه احتمالا کاکله است. کاکله که با نام رازیانه‌ی آبی، مارچوبه‌ی دریایی یا لوبیای دریایی نیز شناخته می‌شود، در دو نوع موجود است: دریایی و قلیا. اگر چه این گیاه به راحتی به صورت خودرو رشد می‌کند، اما می‌تواند در مزارع آب شور نیز پرورش داده شود. رازیانه‌ی دریایی که سایه‌ی خیره‌کننده‌ی سبز و عطر و طعم شوری دارد، یک گیاه ترد است که بسته به ذائقه‌ی شما می‌تواند به صورت خام یا بخارپز خورده شود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: besthealthmag

۱۰ عجیب ترین میوه و سبزیجات در دنیا


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی