کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۰ عجیب ترین مکان دنیا که واقعا شگفت‌زده‌تان می‌کند

دنیا جایی عجیب و شگفت‌انگیز است و ما ۲۰ عجیب ترین مکان دنیا را از یک دریاچه‌ی سرخ گرفته تا جزیره‌ای در ژاپن که گربه‌ها بر آن حکومت می‌کنند، برای شما انتخاب کرده‌ایم تا باورتان شود! با بازده همراه باشید.

عجیب ترین مکان دنیا 19

۱. دریاچه‌ی خالدار، بریتیش کلمبیا، کانادا

مدت‌ها است که بومیان اوکناگن احترام زیادی برای دریاچه‌ی خالدار قائل هستند و به آسانی می‌توان دید چرا این مردم معتقدند این دریاچه مقدس است. در تابستان آب دریاچه تبخیر می‌شود و استخرهای معدنی کوچک به جا می‌ماند، که رنگ هر یک از آنها با استخر کناری متفاوت است. این دریاچه‌ی بکر از اتوبان ۳ در شمال غربی شهر کوچک اوسیوس قابل مشاهده است، اما از بازدیدکنندگان درخواست می‌شود به حریم این سرزمین قبیله‌ای وارد نشوند.

مطلب مرتبط: ۱۰ عجیب‌ ترین فرهنگ ها در سراسر جهان

عجیب ترین مکان دنیا ۱

۲. گذرگاه ساحلی جاینت، ایرلند شمالی

۶۰ میلیون سال پیش فوران عظیم یک آتشفشان توده‌ای از بازالت مذاب را جاری کرد که پس از سرد شدن جامد و منقبض شد و شکاف‌هایی را که امروز مشاهده می‌کنید ایجاد کرد. برآورد شده‌است که در این میراث جهانی یونسکو ۳۷۰۰۰ ستون چند ضلعی وجود دارد. این ستون‌ها از نظر هندسی به قدری عالی و بی‌نقص است که بر اساس افسانه‌های محلی یک غول آنها را ساخته است و اکنون در فهرست عجیب ترین مکان دنیا قرار دارد.

عجیب ترین مکان دنیا ۲

۳. چاه تور، اورگان، امریکا

در شرایط جوی نامساعد در چاه تور، که با نام Spouting Horn نیز شناخته می‌شود، موج‌های خروشان به گودالی گسترده برخورد می‌کند و سپس با نیروی شدید به سمت بالا پرتاب می‌شود. این منظره از طریق مسیر کاپیتان کوک که از مرکز بازدید ناحیه‌ی صحرایی Cape Perpetua آغاز می‌شود، قابل مشاهده است. اما برای امنیت خودتان، به ویژه هنگام جزر و مد یا در طول توفان‌های زمستانی کاملا عقب بمانید.

مطلب مرتبط: ۲۰ عجیب ترین خرافات جهان 

عجیب ترین مکان دنیا ۳

۴. پاموک کاله، ترکیه

پاموک کاله (قلعه‌ی پنبه‌ای)، میراث جهانی جالب توجه یونسکو در جنوب غربی ترکیه است که بازدید از آن مستلزم رفتن به خرابه‌های هیراپولیس است، شهری فوق‌العاده که زمانی دور این قلعه ساخته شد. آب چشمه‌های طبیعی مانند آبشار فرو می‌ریزد و در تراس‌های تراورتن استخرهای آب گرم فوق‌العاده‌ای برای یک آب تنی سریع ایجاد می‌کند  و اکنون در فهرست عجیب ترین مکان دنیا قرار دارد.

عجیب ترین مکان دنیا ۴

۵. دریاچه هیلیر، غرب استرالیا

این دریاچه‌ی جالب در ۱۸۰۲ روی یکی از بزرگ‌ترین جزیره‌های غرب استرالیا به نام مجمع‌الزایر ریشرشی کشف شد. این دریاچه رنگ صورتی خود را سر تا سر سال حفظ می‌کند. برخی دانشمندان می‌گویند این رنگ صورتی به خاطر وجود گونه‌ای از جلبک‌های نمک‌دوست به نام دانیلینا سالینا (Dunaliella salina) و باکتری‌های صورتی به نام هالوباکتریوم است.

مطلب مرتبط: ۱۵ حقیقت درباره نهنگ آبی که حیرت‌انگیز هستند

عجیب ترین مکان دنیا ۵

۶. باداب سورت، ایران

این تراس‌های تراورتن زیبا در شمال ایران یک پدیده‌ی طبیعی حیرت‌انگیز است که در طول هزاران سال ایجاد شده‌است. تراورتن نوعی سنگ آهک است که از رسوب کلسیم موجود در آب جاری، یعنی آب دو چشمه‌ی آب گرم با خواص معدنی متفاوت تشکیل می‌شود. رنگ مایل به قرمز غیرعادی در این تراس‌ها ناشی از محتوای زیاد اکسید آهن در یکی از چشمه‌ها است  و اکنون در فهرست عجیب ترین مکان دنیا قرار دارد.

عجیب ترین مکان دنیا ۶

۷. کوه‌های تیانزی، چین

این قله‌های آهکی سرگیجه‌آور، که در شمال غرب استان هونان در چین قرار دارد، پوشیده از گیاهان سبز و شاداب است و اغلب در هاله‌ای از مه قرار دارد. یک ماشین کابلی تا روستای هوانگشی می‌رود و از آن‌جا مسیرهای بی‌شماری برای لذت بردن از مناظر خیره‌کننده‌ی تیانزی (پسر آسمان) وجود دارد؛ عجیب نیست که این قله‌ها الهام‌بخش کوه‌های معلق در فیلم تاثیرگذار آواتار است.

عجیب ترین مکان دنیا ۷

۸. خطوط نازکا، پرو

طرح‌های حیوانی و اشکال هندسی در زمین بایر پامپا در سن خوزه‌ی پرو که در دوره‌ی نازکای باستان حک شده‌است یکی از عجیب‌ترین رازها است. این اشکال فقط از بالا یا از برج فلزی در کنار اتوبان قابل مشاهده است. طول برخی از این اشکال غیرقابلِ توضیح به ۲۰۰ متر می‌رسد و هر یک از آنها تنها با یک خط ممتد ترسیم شده‌است.

عجیب ترین مکان دنیا ۸

۹. مثلث برمودا، اقیانوس آتلانتیک شمالی

این مثلث بدنام با مساحت ۵۰۰ هزار مایل مربع، که سال‌ها است که در هاله‌ای از رمز و راز قرار دارد، مثلث شیطان نیز نامیده می‌شود. این منطقه تقریبا بین برمودا در فلوریدا و پورتوریکو قرار دارد. هرچند گارد ساحلی امریکا وجود چنین منطقه‌ای را به چالش کشیده‌است، تئوری‌های توطئه درباره‌ی نیروی مغناطیسی و کشتی‌ها، هواپیماها و آدم‌هایی که بدون هیچ نشانی ناپدید شده‌اند داستان‌هایی ساخته‌اند.

عجیب ترین مکان دنیا 9

۱۰. جزیره‌ی سکوترا، یمن

این جزیره‌ی دور افتاده که ۶ میلیون سال پیش از سرزمین اصلی افریقا جدا شد، شبیه مجموعه‌ای از فیلم‌های علمی تخیلی است. تنوع زیستی شگفت‌انگیز و منحصر به فرد سکوترا به این معنی است که گیاهان و درختان این منطقه هیچ جای دیگر دنیا پیدا نمی‌شود – خاص‌ترین و عجیب‌ترین گونه‌ها درخت‌های باستانی و پیچ‌خورده‌ی خون اژدها و بطری بابونه (bulbous bottl) است  و اکنون در فهرست عجیب ترین مکان دنیا قرار دارد.

عجیب ترین مکان دنیا 10

۱۱. دست صحرا، شیلی

مسئول این اثر هنری بسیار عجیب که در وسط صحرای آتاکاما از میان شن‌ها سر برآورده‌است، یک مجسمه‌ساز شیلیایی به نام ماریو ایرارزابال است. این مجسمه در ۴۶ مایلی جنوب شهر آنتوفاگاستا است. ایرارزابال به این خاطر مشهور است که آثار هنری او با رنج انسان در ارتباط است. این مجسمه‌ی عظیم و دلسردکننده حس تنهایی را القا می‌کند که موقعیت مکانی متروک و منزوی‌اش این حس را تشدید می‌کند.

عجیب ترین مکان دنیا 11

۱۲. تپه‌های شکلاتی جزیره‌ی بوهل، پانجیان، چین

تپه‌های مخروطی بوهل در وسط این جزیره قرار گرفته است. ارتفاع این تپه‌ها متفاوت است اما شکل آنها به قدری شبیه است که ممکن است تصور کنید ساخته‌ی دست بشر است. با این حال بر اساس گزارش یونسکو این تپه‌ها برآمدگی‌های رسوب مرجانی هستند و در اثر فرسایش آب باران به وجود آمده‌اند. نام تپه‌های شکلاتی از ظاهر آنها در فصل خشکی گرفته شده‌است، یعنی زمانی که برگ درختان از سبز به قهوه‌ای تبدیل می‌شود.

عجیب ترین مکان دنیا 12

۱۳. ساحل سرخ، پینجین، چین

این ساحل بسیار جالب و عجیب است و با نوعی خزه‌ی دریایی به نام سویدا (Sueda) پوشیده شده‌است که در پاییز به رنگ قرمز روشن در می‌آید. این تالاب‌های جزر و مدی یک مأمن طبیعی مهم برای پرندگان مهاجر است. فقط بخش کوچکی از این ساحل برای عموم مردم باز است، اما می‌توان از طریق یک پل چوبی که به دریا منتهی می‌شود، از آن بازدید کرد  و اکنون در فهرست عجیب ترین مکان دنیا قرار دارد.

عجیب ترین مکان دنیا ۱۳

۱۴. دشت کوزه‌ها، لائوس

این کوزه‌های سنگی که در هاله‌ی رمز و راز قرار دارند، در گروه‌های یک تا صد تایی در سراسر استان شیانگخوانگ پخش شده‌اند. یک نظریه‌ی امکان‌پذیر این است که از این کوزه‌ها در مراسم ترحیم باستانی استفاده می‌شده است، اما افسانه‌های بومی می‌گویند از این کوزه‌ها برای آوردن شراب برنج دم‌شده برای غول‌ها استفاده می‌شده است. در دهه‌ی ۱۹۶۰ امریکا شمال لائوس را هدف بمباران هوایی شدید قرار داد و به تازگی بخشی از این منطقه پاکسازی شده و امنیت آن برای بازدید تایید شده‌است.

عجیب ترین مکان دنیا 14

۱۵. پارک ملی گوبلین ولی، یوتا، امریکا

نه این‌جا مریخ نیست، بلکه یک دره‌ی خالی از سکنه در ۲۱۶ مایلی جنوب سالت لیک سیتی در یوتا است. باد و باران سنگ‌های ماسه‌ای نرم را سال‌های سال فرسوده است تا قله‌ها یا صخره‌های فرسایش‌شده‌ای شکل دهد که برخی فکر می‌کنند شبیه به دیوها است. این سرزمین وهم‌برانگیز فقط یک مایل عرض و ۲ مایل طول دارد و ارزش‌اش را دارد که برای نزدیک شدن به این اشکال عجیب و غریب به اکتشاف در آن بپردازید.

عجیب ترین مکان دنیا 15

۱۶. کوچه‌ی استخوان نهنگ، سیبری

قطعه‌ای از ساحل شمالی در جزیره‌ی دورافتاده‌ی Yttygran، در ۸۲ کیلومتری ساحل آلاسکا، به مقصدی خوفناک برای گردشگران تبدیل شده‌است. استخوان‌های آرواره، دنده، و مهره‌های یک وال غول‌پیکر عمود بر زمین ایستاده‌اند و کوچه‌ای عجیب و ترسناک ایجاد کرده‌اند. همه موافق هستند که قدمت این منطقه به قرن ۱۴‌ام یا ۱۵‌ام برمی‌گردد، اما هیچ کس نمی‌داند این‌جا مکانی مقدس برای ملاقات قبایل بومی بوده‌است یا فقط محلی برای ذبح جمعی.

عجیب ترین مکان دنیا ۱۶

۱۷. ساحل شیشه‌ای، کالیفرنیا، امریکا

این ساحل شیشه‌ای درخشان در کالیفرنیا یکی از اثرات جانبی جالب توجه است که در به خاطر سال‌ها تخلیه‌ی زباله در ساحل ایجاد شده‌است. این کار تا دهه‌ی ۱۹۶۰ ادامه داشت و پس از آن دریا پر از اشیای مختلف، از وسایل الکترونیکی گرفته تا بطری و کنسرو بود. به مرور زمان، امواج دریا همه چیز را شکست و به شکل سنگ ریزه‌های رنگی درآورد و این ساحل به یک جاذبه‌ی گردشگری مهم تبدیل شد. این جاذبه‌ی گردشگری اکنون در خطر است چون گردشگران شیشه‌ها را با خود به خانه می‌برند.

عجیب ترین مکان دنیا ۱۷

۱۸. دخمه‌ی مردگان، پاریس، فرانسه

دخمه‌ی مردگان که بسیار وحشتناک است، شبکه‌ای از تونل‌های معدن قدیمی زیر پاریس، و آرامگاه ابدی حدود ۶ میلیون پاریسی است. بیشتر آنها استخوان‌ها و جمجمه‌های بی‌نام و نشانی هستند که در طول قرن‌های ۱۸‌ام و ۱۹‌ام از گورستان بسیار شلوغ شهر به این‌جا آورده شده‌اند. عاقبت مسئولان به ظرفیت این مکان به عنوان جاذبه‌ی گردشگری پی بردند و استخوان‌ها به شکل خوفناکی که امروز مشاهده می‌کنید سامان‌دهی شد.

عجیب ترین مکان دنیا 18

۱۹. آب‌فشان فلای، نوادا، امریکا

این آب‌فشان اسرارآمیز در یک ملک شخصی در حاشیه‌ی بیابان صخره سیاه در نوادا قرار دارد. این آب‌فشان در ۱۹۶۴ هنگامی که یک شرکت انرژی برای رسیدن به آب‌های زمین‌گرمایی حفاری می‌کرد، به‌طور اتفاقی ایجاد شد. امروز یک فواره‌ی سوزان تا ارتفاع ۱.۵ متر بیرون می‌زند و رسوب‌های معدنی حاصل از آن این مخروط را هر سال چند اینچ بزرگ‌تر می‌کند. این رنگ‌های قرمز و سبز شاد به خاطر جلبک‌های گرمادوست است.

عجیب ترین مکان دنیا 19

۲۰. جزیره گربه، ژاپن

برای رفتن به جزیره‌ی تاشیروجیما باید سفر کوتاهی با کشتی‌های مسافربری داشته‌باشید. این جزیره ۱۰۰ نفر جمعیت انسانی دارد که تعداد دوستان پشمالوی آنها بسیار بیش‌تر است. در اصل گربه‌ها به این جزیره روی آوردند چون محل تولید ابریشم بود و موش‌ها شکارچیان طبیعی کرم ابریشم هستند. ماهیگران بومی این گربه‌ها و جزیره را خوش‌یمن می‌دانستند و حتی این جزیره معبد گربه نیز دارد. هم‌چنین اخیرا کابین‌هایی به شکل گربه برای اقامت گردشگران ساخته شده‌است. نیازی به گفتن نیست که سگ‌ها حق ورود به این جزیره را ندارند  و اکنون در فهرست عجیب ترین مکان دنیا قرار دارد.

عجیب ترین مکان دنیا 20


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی

منبع: راف‌گایدز

۲۰ عجیب ترین مکان دنیا که واقعا شگفت‌زده‌تان می‌کند


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی