کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ عجیب ترین سنت و رسم سال نو در سراسر جهان

سال نو فرصتی است که همه‌ی آدم‌ها، صرف‌نظر از نژاد، ملیت، و پیشینه‌ی فرهنگی، به جشن و شادی می‌پردازند. آدم‌ها باور دارند که سال نو زندگی‌شان را مملو از عشق، رحمت، ثروت، و خوشبختی خواهد کرد. در این زمان، آنها دعا می‌کنند از خاطرات شوم گذشته خلاص شوند. سال نو به عنوان بهترین زمان برای قول‌ها و تصمیم‌ها، و تقویت درون آدم‌ها شناخته می‌شود. این مقاله ۱۰ عجیب ترین سنت و رسم سال نو در سراسر جهان معرفی می‌کند.

۱۰. گذاشتن برگ‌های داروش زیر بالش، برای یافتن شوهر – ایرلند

عجیب ترین سنت سال نو در سراسر جهان - زنان مجرد ایرلندی با ناامیدی منتظر شب سال نو می‌شوند، زیرا این شب ممکن است بتواند عشق زندگی‌شان را برای‌شان به ارمغان بیاورد. آنها با امید این‌که به شوهر آینده‌شان برسند، برگ‌های داروش را زیر بالش‌شان می‌گذارند. هم‌چنین، طبق فرهنگ ایرلند، آنها باور دارند این کار کمک‌شان می‌کند از شر بخت بد خلاص شوند.

عجیب ترین سنت و رسم سال نو ۹: شکستن ظرف‌ها پشت در همسایه – دانمارک

عجیب ترین سنت سال نو در سراسر جهان - پرتاب کردن ظروف شکستنی به در خانه‌ی همسایه، یکی از رسوم عجیب و غریبی است که مردم دانمارک در شب سال نو انجام می‌دهند. این کار، با تعجب، به جای ایجاد ناراحتی، آنها را شاد می‌کند. خانواده‌ای که کپه‌ی بزرگ‌تری از بشقاب‌ها، لیوان‌ها، فنجان‌ها و سایر شکستنی‌ها را پشت در خانه‌اش جمع کند، از همه خوشبخت‌تر تلقی می‌شود، زیرا به این معنی است که آن خانواده دارای دوستان با وفای بیش‌تری است.

مطلب مرتبط: ۱۰ عجیب‌ ترین فرهنگ ها در سراسر جهان

۸. صحبت با ارواح – مکزیک

عجیب ترین سنت سال نو در سراسر جهان - صحبت با ارواح به عنوان بخشی از باورهای مردم مکزیک به شمار می‌آید. مردم مکزیک واقعا باور دارند می‌توانند با ارواح عزیزان از دست رفته‌شان صحبت کنند. شب سال نو برای برقراری ارتباط با روح مردگان به عنوان یکی از بهترین زمان‌هایی تلقی می‌شود که می‌توانند پیامی به آنها برسانند یا از آنها راهنمایی دریافت کنند. و این کار به عنوان یک باور فردی، فقط در خانه‌ها صورت نمی‌گیرد، بلکه به عنوان رسم قانونی شناخته می‌شود. مثلا، مهمان‌خانه‌ی تائوس در ایالت نیومکزیکو در ازای هر جلسه‌ی ۱۵ دقیقه‌ای احضار ارواح و مراقبه، ۱۵ دلار دریافت می‌کند. مکزیکی‌ها هم‌چنین هر سال در دوم نوامبر، “‌روز مردگان‌“‌ را جشن می‌گیرند.

عجیب ترین سنت و رسم سال نو ۷: پوشیدن لباس‌های خال خالی – فیلیپین

۱۰ عجیب ترین سنت و رسم سال نو در سراسر جهان

خیابانی را تصور کنید که پر از آدم‌هایی باشد که لباس‌های خال خالی پوشیده‌اند و دور میز شامی نشسته‌اند که پر از میوه‌ها و غذاهای گرد است؛ این اتفاقات، همگی در یک زمان خاص، یعنی شب سال نو و در کشور فیلیپین روی می‌دهند. فیلیپینی‌ها معتقدند این کار برای آنها ثروت و کامیابی به همراه می‌آورد، زیرا نقاط گرد را با سکه و ثروت در ارتباط می‌دانند.

مطلب مرتبط: ۲۰ عجیب ترین خرافات جهان

۶. گوی های بزرگ آتشین – اسکاتلند

عجیب ترین سنت سال نو در سراسر جهان - جشنواره‌ی خطرناکی در حوالی سال نو در اسکاتلند وجود دارد به نام جشنواره‌ی هاگمنی. جشنواره‌ی هاگمنی، جشن سال نو با ذوق و سلیقه‌ی اسکاتلندی است. این جشنواره در ۳۱ دسامبر هر سال برگزار می‌شود. مردان با در دست داشتن گوی های شعله‌ور و آتشین در خیابان‌ها رژه می‌روند. آنها این گوی ها را دائما روی سرشان تکان می‌دهند. به اعتقاد مردم این منطقه، این توپ‌ها برای آنها نور و پالایش به همراه می‌آورند. ریشه‌ی این جشن به دوران وایکینگ‌ها باز می‌شود.

۵. سوزاندن مترسک – اکوادور

عجیب ترین سنت سال نو در سراسر جهان -   اکوادور دارای رسم منحصر به فردی است که در آن، مترسک‌هایی ساخته می‌شوند و سپس، نیمه‌های شب آتش زده می‌شوند. آنها مترسک‌ها را لباس می‌پوشانند و داخل‌شان را پر از روزنامه و تکه‌های چوب می‌کنند. با نزدیک شدن به نیمه‌ی شب، همه‌ دور خانه‌شان جمع می‌شوند، و هر خانواده مترسک خود را آتش می‌زند. طبق این سنت، این کار تمام چیزهای بد را که در ۱۲ ماه پیش اتفاق افتاده‌اند، نابود می‌کند. هم‌چنین، این مترسک‌ها بد شگونی را می‌ترسانند و دور می‌کنند. این کار سال جدید را پر از شادی و خوشبختی می‌کند.

مطلب مرتبط: ۷ عجیب و غریب‌ترین عادات غذا خوردن در جهان

۴. “‌شامی برای یک نفر‌”‌ – آلمان

عجیب ترین سنت سال نو در سراسر جهان - تصور کنید مجبور باشید هر سال در شب سال نو یک برنامه یا شوی تکراری را تماشا کنید. هر سال همان دیالوگ‌ها، همان نمایش؛ بدون هیچ چیز جدید. آیا این کار سرگرمی است یا شکنجه؟ در آلمان، این رسم عجیب از سال ۱۹۷۲ تاکنون وجود دارد. هر سال آلمانی‌ها، در نیمه‌های شب، فیلم انگلیسی “‌شامی برای یک نفر‌“‌ را تماشا می‌کنند. ریشه‌ی این سنت معلوم نیست، ولی آن‌چنان محبوب است که حتی عبارت “‌هر سال همان کار مشابه‌”‌ به تکه کلام آلمانی‌ها تبدیل شده است. آلمانی‌ها واقعا از دیدن این فیلم لذت می‌برند.

عجیب ترین سنت و رسم سال نو ۳: جشن سال نو در قبرستان – شیلی

عجیب ترین سنت سال نو در سراسر جهان - تالکا شهر کوچکی در شیلی است که، در شب عید، دارای رسم بسیار عجیب، و غریب، و غیر عادی است. مردم شهر تالکا سال نو را در کنار بستگانی جشن می‌گیرند که از قبل از پانزده سال پیش فوت شده‌اند. درهای قبرستان از ساعت ۱۱ شب توسط شهرداری به روی عموم مردم باز می‌شوند. شرکت‌کنندگان این مراسم در قبرستان با موسیقی کلاسیک آرام و نورپردازی ملایم و چشمک‌زنی پذیرایی می‌شوند که فضای قبرستان را برای یک جشن و مهمانی آماده می‌کنند.

واقعا نمی‌توان گفت آیا برگزاری این مراسم، کار جالبی است یا نه. ولی بسیاری از شما ممکن است با تصور چنین فضایی، عرق سرد از ستون فقرات‌تان جاری شود. آنها باور دارند عزیزان‌شان در قبرستان منتظر آنها هستند و باید سال جدید را به همراه آنها آغاز کنند. این سنت از ۱۹۹۵ شروع شد؛ در آن‌ سال، یکی از خانواده‌های محلی برای جشن سال نو، از نرده‌های قبرستان به داخل پریدند تا در کنار مزار پدرشان باشند. امروز بیش از ۵،۰۰۰ نفر در این مراسم شرکت می‌کنند.

۲. بوسه‌ی شبانه عشق می‌آورد یا زندگی عاشقانه را آسان می‌کند – امریکا

۱۰ عجیب ترین سنت و رسم سال نو در سراسر جهان

طی یک سنت امریکایی، آدم‌ها در نیمه‌ی شب اگر بوسه‌ی شیرینی رد و بدل کنند این کار، سال جدید را به طور باورنکردنی زیبا می‌کند. امریکایی‌ها معتقدند این کار با خود عشق واقعی به همراه می‌آورد. این کار خاطرات بد و تیره‌روزی‌های گذشته را می‌زداید و آغاز سال جدید را با عشق و زندگی نو همراه می‌کند. فیلم مشهور، “‌در جست‌وجوی بوسه‌ی نیمه شب‌” بر اساس این سنت در شب عید ساخته شد.

عجیب ترین سنت و رسم سال نو ۱: پوشیدن لباس زیر رنگی – مکزیک، برزیل، و بولیوی

مردم برزیل، مکزیک، و بولیوی و سایر کشورهای امریکای جنوبی با پوشیدن لباس‌های زیر رنگی به استقبال سال نو می‌روند. آنها معمولا برای رسیدن به خوشبختی در سال جدید، در نیمه‌ی شب، لباس‌های زیر قرمز، زرد و دیگر رنگ‌های شاد می‌پوشند. این کار هم‌چنین به آنها در یافتن جفت عشقی‌شان کمک می‌کند. قرمز یعنی زندگی عاشقانه‌ای در پیش رو است؛‌ ‌و زرد نشان دهنده‌ی تمایل به پول و ثروت است. آرزوهای این مردم توسط لباس‌های زیرشان بیان می‌شوند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: smashinglists

۱۰ عجیب ترین سنت و رسم سال نو در سراسر جهان


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی