کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۹ عبارت تاکیدی مثبت برای تقویت روحیه کاری

عبارت تاکیدی مثبت که بعضاً به آنها مانترا نیز گفته می‌شود، اظهاراتی نیرومند هستند که می‌توانند انگیزه، شور و شوق و اطمینان خاطر را برای شما فراهم کنند. شواهد علمی زیادی وجود دارد که عبارات تاکیدی مثبت واقعا موثر هستند. به همین دلیل آنها برای افزایش بهره‌وری هرکسی به درد می‌خورند.یک تحقیق در سال ۲۰۱۶ نشان داد که تصدیق و تایید خود می‌تواند درد را کاهش داده و به افراد در حفظ تعادل در هنگام بروز مشکل و تهدید کمک کند. آیا به تقویت روحیه نیاز دارید؟ در این مطلب ۹ مورد عبارت تاکیدی مثبت وجود دارند که به شما کمک می‌کنند در مسیر انجام کارتان روحیه بگیرید و با انگیزه ادامه بدهید.

عبارت تاکیدی مثبت برای تقویت روحیه کاری

عبارت تاکیدی مثبت برای تقویت روحیه کاری

۱. من شجاع هستم و می‌توانم با ترس‌هایم روبرو شوم

اولین مورد در این فهرست عبارات تاکیدی مثبت این است که به خودتان بگویید شجاع هستید و می‌هوانید با ترس‌های‌تان روبرو شوید.

رسیدن به اهداف به این معنا نیست که سریع و دقیق به آن چیزی که خواسته‌اید برسید. بلکه شجاعت و روبرو شدن با سناریوهای ترسناک و اتفاقات و مشکلاتی که در طول مسیر برای‌تان رخ می‌دهد است که شما را به سمت هدف‌تان هدایت می‌کند و در این روند باانگیزه نگه‌تان می‌دارد.

هنوز کاملا احساس شجاعت نمی‌کنید؟ مشکلی نیست آرامش‌تان را حفظ کنید و حرف‌هایی را که آرزو می‌کنید شخص دیگری به شما بگوید خودتان به خودتان بگویید. شما قبلا کارهای سخت زیادی انجام داده‌اید و از پس آن‌ها برآمده‌اید! پس چرا اکنون نتوانید کارهای سخت انجام دهید و بر مشکلات غلبه کنید؟

۲. من برای تحقق اهدافم انگیزه و شور دارم

شاید در حال حاضر پروژه‌ای که روی آن کار می‌کنید را کنار گذاشته‌اید. شاید به طور کلی اشتیاق خود را برای کار از دست داده باشید. مهم نیست که چه چیزی انرژی شما را کاهش می‌دهد، به هر روی می‌توانید انگیزه از دست رفته را بازیابید و آن را به سمت چشم‌انداز استراتژیک‌تان هدایت کنید.

برای انجام این کار، باید به خودتان یادآوری کنید که انگیزه مورد نیاز برای انجام کارها از بیرون ایجاد نمی‌شود بلکه از درون خودتان می‌آید. به خود بگویید که می‌توانید انگیزه لازم برای انجام کار را در وجودتان ایجاد کنید (و در صورت نیاز، حتی پیاده‌روی کنید و کمی هوای تازه بگیرید!)

مطلب مرتبط: ۳۰ بهترین جملات تاکیدی صبحگاهی برای تقویت اعتماد به نفس تان

۳. من می‌توانم موانع را به فرصت هایی برای بهتر کردن خودم تبدیل کنم

خواه با شکست روبرو شده یا طرد شده باشید و خواه یک عامل استرس‌زای جدید در مسیرتان قرار گرفته یا حتی زمان تحویل پروژه‌تان نزدیک است، به هر حال موانع می‌توانند به سرعت روحیه شما را تخریب کنند. اما لزومی ندارد که این تجربیات دشوار روحیه یا انگیزه شما را تعیین کند، به خصوص اگر دیدگاه خود را تغییر دهید و چیزهای مثبتی را که همین موانع با خود به همراه دارند به خودتان یادآوری کنید.

هر زمان که در کار احساس ناامیدی می‌کنید، به خودتان یادآوری کنید که چالش‌های فعلی و تلاشی که برای کنار زدن آنها به خرج می‌دهید فرصتی برای یادگیری، رشد و پیشرفت است. هنگامی که ذهنیت خود را در مورد اهمیت موانع رشد شخصی تغییر بدهید، متوجه می‌شوید که استرس‌ها و احساسات منفی تاثیر چندانی روی میزان انگیزه شما ندارند.

۴. من نمونه‌ای از صداقت هستم، حتی وقتی کسی به دنبال آن نیست

بدون شک، صداقت صفتی است که ارزش زیادی در تعاملات انسانی دارد. ایده‌های عالی، مجموعه مهارت‌های بی‌نظیر و همه ارتباطات مناسب شما را به سطح مناسبی از موفقیت می‌رسانند. اما آنچه واقعاً آدم‌ها را به جلو سوق می‌دهد شخصیت است – به این معنا که آنها کار درست را انجام می‌دهند حتی وقتی کسی به دنبال آن نیست و کنکاشی در موردشان ندارد.

لازم به ذکر است که انجام کار درست همیشه آسان نیست. به خود یادآوری کنید که صداقت بازدهی عظیم دارد – حتی اگر در حال حاضر چنین چیزی به نظر نرسد و حتی اگر سایر اطرافیان شما با همان صداقت و ارزش‌ها با شما رفتار نکنند.

مرتباً درباره اهمیت صداقت و درستی برای خودتان سخنرانی کنید.

۵. وقتی برای مراقبت از خودم کمی استراحت می‌کنم، اثربخشی بیشتری دارم

استرس یک تجربه معمول و مورد انتظار در هر شغلی است. اما بین استرس و فرسودگی مرز باریکی وجود دارد.

وقتی استرس تمام انرژی و جان آدم را می‌گیرد و جای خود را به بدبینی و نفرت نسبت به شغل می‌دهد، دیگر آدم کارآمد و موثری نخواهید بود.

برای جلوگیری از استرس و فرسودگی شغلی، به خود یادآوری کنید که اختصاص دادن زمانی برای مراقبت از خود (یا صرفاً داشتن استراحت‌های کوتاه در میانه روز کاری) تنبلی یا خودخواهی نیست، بلکه یک روش مهم برای اطمینان از ادامه کار با کیفیت عالی است. عبارات تاکیدی مثبت تا حد زیادی به جلوگیری از فرسودگی شغلی کمک می‌کنند.

۶. من به خاطر کاری که انجام می‌دهم شور و اشتیاق دارم، نه برای اثبات چیزی

همه ما سخت خواهان این هستیم که مورد تایید دیگران قرار بگیریم. و همه ما مافوق، همکار و آدم‌های دیگری در زندگی‌مان داریم که می‌خواهیم آنها را تحت تأثیر قرار دهیم. اما وقتی انگیزه ما “تحت تاثیر قرار دادن دیگران” یا خشنودی آنها باشد، کارمان اصیل نخواهد بود – و در نتیجه، آنقدرها هم موثر نخواهد بود.

وقتی وسوسه می‌شوم که خودم را به دیگران ثابت کنم، کمی زمان می‌گذارم و به خودم یادآوری می‌کنم که فلان کار را شروع کردم زیرا علاقه زیادی برای کمک به مردم توسط محصولی که ارائه داده‌ام، دارم. معمولاً این تأیید و تاکید من را به هدف اصلی‌ام برمی‌گرداند، و به من قدرت می‌دهد تصمیمات عاقلانه‌تری بگیرم و سبب می‌شود که در دراز مدت، بسیار شادتر باشم.

۷. من فروتنی لازم را برای پرسیدن سوال و ادامه یادگیری دارم

هرگز فکر نکنید به جایی رسید‌ه‌اید که دیگر نیازی به پرسیدن سوال ندارید

بنابراین بهتر است پرسیدن سوالات را راجع به هر چیزی که باعث کنجکاوی‌تان می‌شود، اولویت قرار بدهید، حتی اگر این کار احمقانه به نظر برسد. انجام این کار کمک بزرگی به زندگی حرفه‌ای‌تان می‌کند، خصوصاً وقتی احساس می‌کنید جایی گیر افتاده‌اید یا انگیزه ندارید!

خواه در مورد چگونگی انجام کار کنجکاو باشید و خواه دستورالعمل‌های کسی را متوجه نشده‌اید، به یاد داشته باشید که پاسخ سوالشما می‌تواند شکاف بین شما و اهداف شغلی‌تان را برطرف کند و از بین ببرد.

بنابراین، یک تمرین منظم انجام دهید و تأیید کنید که فروتنی ضعف نیست، بلکه نشانه این است که شما انگیزه یادگیری و رشد و تبدیل شدن به فردی را که می‌خواهید، دارید.

۸. هیچ کس در کار من از من بهتر نیست

به لطف لینکدین و سایر رسانه‌های اجتماعی، پیگیری هم اتاقی دانشگاه یا همکار قدیمی شما کار بسیار آسانی است، و این یعنی شما به راحتی می‌توانید در دام مقایسه گرفتار شوید و به این نتیجه برسید که ابدا در جای درست و روی خط موفقیت نیستید. سندرم ایمپاستر یکی از نمونه‌های بروز این احساس ناامنی است.

اگر تا به حال با سندرم ایمپاستر دست و پنجه نرم کرده‌اید – احساس می‌کنید لیاقت نقش خود را ندارید یا بدتر از آن، فکر می‌کنید شخص دیگری در این زمینه بهتر است – بر تأیید اینکه دقیقاً همان جایی هستید که باید باشید، تمرکز کنید.

به خود یادآوری کنید که به یک دلیلی در این نقش قرار دارید و تجربیات، مهارت‌ها و روابطی که ایجاد کرده‌اید شما را به بهترین فرد برای این شغل تبدیل می‌کند، مهم نیست که آدم‌های دیگر پیرامون‌تان به چه کاری مشغول هستند.

۹. کار من هدف دارد و زندگی مردم را دگرگون می‌کند

فراموش کردن دلیل مهم بودن کار شما آسان است. اما عبارات تاکیدی مثبت می‌تواند به شما کمک کند که دوباره به مسیر درست بازگردید.

این قطع ارتباط می‌تواند منجر به از بین رفتن انگیزه و در نهایت نارضایتی در محل کار شود. با یادآوری همه اثرات مثبتی که کار شما روی آدم‌ها دارد، شور و اشتیاق خود را پس بگیرید.

شاید شما در تیمی هستید که برای کارآمدتر کردن زندگی مردم محصولی را ایجاد می‌کنید. شاید شما با سرو قهوه یا غذا روز مردم را بهتر و زیباتر می‌کنید. در هر صورت، شما به طور ملموسی به کسی کمک می‌کنید، و یادآوری این نکته اهمیت زیادی دارد.

انجام منظم این کار می‌تواند به تازه‌سازی ذهنیت “هدفمند” شما کمک کند، و به نوبه خود باعث شود تا در کارتان پرشور، نوآور و متعهدتر شوید – همه اینها به شما کمک می‌کنند تا به سمت اهداف خود گام بردارید و پیش بروید.

کلام پایانی

همه آدم‌ها در زندگی و محل کار با مشکلاتی روبرو می‌شوند و بیشتر افراد ممکن است در برهه‌ای از زمان روحیه خود را از دست بدهند. اما نکته مهم این است که چگونه با مشکلات خود روبرو می‌شوید. این عبارات تاکیدی مثبت برای تقویت روحیه کاری، نقطه شروع بسیار خوبی برای بازیابی انگیزه و روحیه هنگام مواجه شدن با مشکلات و حتی شکست خوردن است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: lifehack

عبارت تاکیدی مثبت برای تقویت روحیه کاری


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی