کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ عادت کارآفرینان موفق

عادت کارآفرینان موفق

عادت کارآفرینان موفق چیست؟ تا حالا به این فکر کرده‌اید که چرا بعضی از آدم‌ها مثل کارآفرینان، همه چیز – یعنی موفقیت، خوشبختی، پول، و عشق- دارند و برخی دیگر ظاهرا هر روز با مشکلات‌شان دست و پنجه نرم می‌کنند؟ شانس تنها عامل موثر نیست. کارآفرینان عادت‌هایی متفاوت از عادات سایر آدم‌ها دارند و آنها را به صورت منظم به کار می‌برند. در این نوشتار ۱۰ عادت کارآفرینان موفق عنوان می‌شود.

عادت کارآفرینان موفق

۱۰ عادت کارآفرینان موفق

جذاب‌ترین بخش قضیه این است که این ۱۰ عادتِ به شدت ساده‌ی کارآفرینان موفق رایگان است! یعنی شما می‌توانید آنها را به عاریت بگیرید و اگر دوست دارید به بخشی از کارهای روزانه‌تان تبدیل‌شان کنید.

عادت شماره‌ی ۱.  روزتان را با داشتن هدفی در ذهن شروع کنید

آن‌ها هر چه را که سر راه‌شان قرار بگیرد، قبول نمی‌کنند- بلکه عامدانه اهدافی را تعیین می‌کنند و آنها را پی می‌گیرند. کارآفرینان موفق مقصد خود را در زندگی می‌دانند و برای رسیدن به آن مقصد، اقدامات‌‌شان را با اهداف‌شان هماهنگ می‌کنند. دائما اهدفی در همه‌ی حوزه‌های زندگی‌شان تعیین می‌کنند- اهداف شخصی و غیرشخصی. و از همه مهم‌تر این‌که آنها از پیشرفتی که در راه رسیدن به آن اهداف خلق می‌کنند، آگاه هستند.

عادت شماره‌ی ۲. رفتار و رویه‌ای قدرشناسانه داشته باشید

من هر روز صبح در دفترچه‌ی سپاسگزاری‌ام چیزهایی می‌نویسم؛ اما همیشه این کار را نمی‌کردم. وقتی فهمیدم که بسیاری از آدم‌های موفق این کار را می‌کنند، و خودم هم این عادت را در زندگی‌ام به اجرا درآوردم، تمام دنیایم تغییر کرد! حالا، من دنبال اتفاق خوبی که روز گذشته برایم رخ داده‌است می‌گردم و به عنوان یک راهبرد کسب‌وکاری، اعمال محبت می‌کنم. اگر شما توجه‌تان را روی هر اتفاق نادرستی که در طول روز برای‌تان رخ داده‌است بگذارید، بیش‌تر آنها را جذب خواهید کرد، بنابراین روی چیزهایی که خوب پیش می‌روند و به خاطرشان سپاسگزتر هستید، تمرکز کنید.

2016-04-06-1459972815-8981956-KindnessasaBusinessStrategy-thumb

عادت شماره‌ی ۳. اعداد خود را بشناسید

زمانی که بفهمید چه‌طور پول و جریان نقدی را در کسب‌وکار خود مدیریت کنید، روی پول کنترل خواهید داشت. این کلید توانایی برای اتخاذ تصمیمات بزرگ در کسب‌وکارتان است. وقتی روی اعدادتان کنترل داشته باشید، می‌دانید که چه اقداماتی باید برای رسیدن به اهداف‌تان صورت دهید. کارآفرینان موفقی که اعدادشان را می‌شناسند، برای استفاده از پول‌شان برنامه‌ریزی می‌کنند به جای این‌که بکوشند تشخیص بدهند که این پول از کجا می‌آید.

۴. آدم‌های کاربلد را استخدام کنید

احتمالا شما نمی‌توانید همه‌ی‌ کارها را خودتان در کسب‌وکارتان انجام دهید. آدم‌های مناسب را برای انجام کارهای مناسب استخدام کنید، بنابراین زمان بیش‌تری خواهید داشت برای انجام کارهایی که فقط خودتان می‌توانید در کسب‌وکارتان انجام دهید. کارآفرینان موفق می‌فهمند که تنها راه برای کسب زمان اضافی (که نهایتا برای آنها مهم‌تر از پول می‌شود) این است که کارها را به آدم‌ها دیگر بسپاریم، و البته آنها را عاقلانه انتخاب کنیم.

۵. پیروزی‌های‌تان را جشن بگیرید

آدم‌های موفق جملاتی مثل “من فلان کار را کردم! فلان کار را به انجام رساندم! به فلان پیروزی نائل شدم! ” را بدون خجالت به زبان می‌آورند. آنها هر روز پیروزی های‌شان را جشن می‌گیرند.
شریل ساندبرگ، نویسنده‌ و مدیر عملیات فیس‌بوک، مطلبی نوشت و در آن درباره‌ی عادتی صحبت کرد که بعد از مرگ همسرش برای خودش ایجاد کرده‌بود. او بر اساس توصیه‌ی یکی از دوستان‌اش، هر شب در دفتر روزانه‌اش سه مورد از کارهای خوبی که انجام داده‌بود، را می‌نوشت. نه ۳ چیزی که به خاطرش سپاسگزار بود، یا ۳ چیزی که دیگران به درستی انجام داده‌بودند، بلکه سه کار خوبی که در هر روز واحد انجام داده‌بود. او این کار را برای عبور از یک دوران بسیار سخت در زندگی‌اش انجام داد. برخی روزها، کارهایی که به خوبی انجام داده بود به سادگی “درست کردن یک فنجان چای” بود.
همه‌ی ما حداقل سه کار خوب در روز انجام می‌دهیم- بعضی روزها ممکن است تعداد این کارها بیش‌تر یا کم‌تر شود، اما همچنان اهمیت خود را حفظ خواهندکرد.

مطلب مرتبط: ۲۰ رمز موفقیت از دیدگاه کارآفرینان موفق

عادت شماره‌ی ۶. از ترس‌‌تان به نفع کارتان استفاده کنید

کارآفرینان موفق نیز مانند هر شخص دیگری ترس‌هایی دارند اما با وجود این ترس، به راه‌شان ادامه می‌دهند. آنها با ترس‌شان روبه‌رو می‌شوند، و داستان‌هایی به شما خواهند‌گفت درباره‌ی این‌که گاهی این رویارویی موفقیت‌آمیز بوده‌است و گاه با شکست مواجه شده‌اند، داستان‌هایی درباره‌ی درس گرفتن از هر دوی این پیامدها! کارآفرینان موفق می‌دانند که شکست یک رخداد است؛ اما مقصد نهایی آنها نیست.

No Fear Concept

عادت شماره‌ی ۷. پذیرای گفت‌وگوهای ناخوشایند باشید

برن براون می‌گوید، که ترجیح می‌دهد واژه‌ی ناخوشایند را به جای واژه‌ی تنفرآمیز برگزیند. برای داشتن گفت‌وگوهای ناخوشایند با آدم‌ها آرام و راحت باشید زیرا ارتباط یک بخش حیاتی در هر سازمانی است. واقعیت این است که صحبت‌های بی‌معنی و احمقانه در هر کسب‌وکاری رخ می‌دهد و حقیقت واقعی یک کارآفرین موفق این است که چه‌طور قدم پیش می‌گذارد و موقعیت را اداره می‌کند.

عادت شماره‌ی ۸. اعتماد به نفس داشته باشید

برای سرمایه‌گذاری در خودتان و ساختن اعتماد به نفس‌تان، وقت بگذارید. دلیل این‌که آنها به خودشان اعتماد دارند این است که از اهداف خود، نتایج دلخواه، گفت‌وگوهای راحت و “نه گفتن” مطمئن هستند. اعتماد به نفس، حس اعتماد قطعی به توانایی‌ها، ویژگی‌ها و قضاوت‌های خود است.

عادت شماره‌ی ۹. زیاد مطالعه کنید

یک ویژگی مشترک بین آدم‌های موفق این است که آنها زیاد مطالعه می‌کنند. کارآفرینان موفق کتاب می‌خوانند، وبلاگ‌ها را می‌خوانند، و مجله می‌خوانند. خواندن لزوما هزینه‌بر نیست، می‌توانید به رایگان از کتابخانه کتاب بگیرید. می‌توانید وبلاگ و مقالات موجود در مجلات را به صورت برخط و رایگان بخوانید. اگر عنوان یک کتاب و کلمه‌ی “پی‌دی‌اف” را در گوکل تایپ کنید، متحیر خواهید شد از تعدا نویسندگانی که نسخه‌ی رایگان کتاب‌شان را در اینترنت گذاشته‌اند. خواندن ابزارهای بیش‌تری در جعبه‌ی ابزار شما قرار می‌دهد و به کار بستن این اطلاعات به نفع کارتان، می‌تواند شما را موفق‌تر کند.

عادت شماره‌ی ۱۰. تحرک داشتن

بسیاری از آدم‌های موفق ورزش می‌کنند. لزوما نباید عضو یک باشگاه لوکس بشوید یا مربی خصوصی داشته باشید. می‌توانید فقط بیرون بروید و روزی ۳۰ دقیقه پیاده‌روی کنید. نمی‌توانید ۳۰ دقیقه زمان متوالی در روز پیدا کنید؟ این زمان را به سه قسمت ده دقیقه‌ای تقسیم کنید و پیاده‌روی تند داشته باشید.

به شما توصیه می‌کنم که این ۱۰ عادت کارآفرینان موفق را در زندگی خودتان برای ۹۰ روز آینده امتحان کنید. تکوین عادت آسان نیست اما تنها راه تحقق آن این است که خیلی ساده آن را شروع کنید.

 ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: هافینگتن پست – huffingtonpost

موضوع محوری:

عادت کارآفرینان موفق

برچسب ها

بازده

  1. کامارو گفت:

    درود و سپاس از متن ها و ترجمه های زیبای شما.
    بهروز و پیروز باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

علی بابا

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی