کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۰ شیوه که عادت مصرف شیرینی جات را برای همیشه کنار بگذارید

چنان‌چه همواره گفته می‌شود – هر کسی در مورد قند و مصرف شیرینی جات صحبت می‌کند، اما مهم این است که چه کاری در مورد آن انجام می‌دهد؟ این آرزوی قلبی من است که همه‌ی آدم‌ها تلاش کنند و مصرف شیرینی جات را ترک کنند. چرا؟ پاسخ کوتاه این است که قند ماده‌ای فوق‌العاده مخرب است که اکثر آدم‌ها به میزان بیش از اندازه‌ای آن را مصرف می‌کنند. پاسخ طولانی‌تر این است که تقریبا هر روز، مطالعات بیش‌تری آن‌چه را که  ما در انجمن سلامت مطلوب همیشه باور داریم ثابت می‌کنند: قند نقش مهمی دارد در توسعه و ایجاد بسیاری از بیماری‌های خطرناک که هراس زیادی به دل ما وارد می‌کنند، به عنوان مثال بیماری‌های قلبی، سرطان، دیابت و آلزایمر.

مصرف شیرینی جات

البته که بدن به مقدار بسیار کمی قند برای انجام عملکرد خود نیاز دارد، اما یک فرد آمریکایی معمولی قند را کیلو کیلو مصرف می‌کند، نه به میزان بسیار کم! برخی برآوردها نشان می‌دهند که میانگین مصرف بزرگسالان در حدود ۵۹ کیلوگرم قند در سال است. این میزان برای هر ماده‌ی خوراکی زیاد است چه برسد به یک ماده‌ی خوراکی که تا این اندازه تاثیرات مخرب روی بدن دارد. پس حالا چه کار کنیم؟ به طور خلاصه: عادت مصرف شیرینی جات را ترک کنید- زندگی شما کاملا به همین بستگی دارد.

در این نوشتار چند نکته در مورد چگونگی ترک مصرف شیرینی جات و بیرون کردن قند و شکر از زندگی‌تان خواهید دید- بنابراین شما می‌توانید زندگی شیرینی را در سال‌های آینده‌ی زندگی‌تان داشته باشید:

۱. به طور منظم غذا بخورید.

سه وعده غذا و دو میان‌وعده یا پنج وعده‌ی غذایی کوچک در روز بخورید. بسیاری از آدم‌ها، اگر به طور مرتب غذا نخورند، میزان قند خون‌شان کاهش می‌یابد، در نتیجه احساس گرسنگی می‌کنند و ولع بیش‌تر برای خوردن میان‌وعده‌های شیرین دارند.

۲. مواد غذایی کامل را انتخاب کنید.

هر چه یک ماده‌ی خوراکی به شکل اصلی خود نزدیک‌تر باشد، شکر پردازش‌شده‌ی کم‌تری هم در آن موجود است. مواد غذایی به شکل طبیعی خود، از جمله میوه‌ها و سبزیجات، معمولا برای یک بدن نرمال به ویژه هنگامی‌که به صورت متنوع مصرف می‌شوند، مشکلات متابولیکی ایجاد نمی‌کنند.

مطلب مرتبط: ۶ اخطار بدن‌تان که مصرف قند شما خیلی خطرناک است

۳. صبحانه‌ای حاوی پروتئین، چربی و فیتونوترینت‌ها برای شروع روزتان بخورید.

اسموتی‌های صبحانه برای این منظور ایده‌آل هستند. صبحانه‌ی معمولی که پر است از کربوهیدرات و مواد غذایی شیرین یا نشاسته‌ای، بدترین گزینه است زیرا شما در تمام طول روز احساس گرسنگی خواهید داشت. خوردن صبحانه‌ی خوب برای جلوگیری از ولع مصرف شیرینی جات ، ضروری است.

۴. سعی کنید پروتئین و / یا چربی را در هر وعده غذایی که می‌خورید، بگنجانید.

این کار به کنترل قند خون کمک می‌کند. اطمینان حاصل کنید که آن‌ها را از منابع سالمی دریافت می‌کنید.

۵. ادویه‌جات به غذاهای‌تان اضافه کنید.

گشنیز، دارچین، ماکارونی، جوز هندی و هل و میخک به طور طبیعی غذاهای شما را شیرین می‌کند و ولع شما را به خوردن کاهش می‌دهند.

۶. یک مولتی‌ویتامین و مکمل مواد معدنی خوب، اسیدهای چرب امگا۳ و ویتامین D۳ مصرف کنید.

کمبود مواد مغذی می‌تواند ولع مصرف شیرینی جات را بدتر کند و هرچه کمبود مواد مغذی بدن‌تان کم‌تر شود، میل به خوردن شیرینی‌جات هم کم‌تر خواهد شد. به نظر می‌رسد که برخی از مواد مغذی کنترل قند خون را افزایش می‌دهند از جمله کروم، ویتامین B3 و منیزیم.

مطلب مرتبط: رژیم غذایی ۱۰ روزه برای سم زدایی بدن از قند

۷. بدن‌تان را حرکت دهید.

ورزش کنید، برقصید یا تمرینات یوگا را انجام بدهید. هر نوع حرکت و ورزشی که دوست دارید، به کاهش تنش کمک می‌کند، انرژی شما را افزایش داده و نیازتان را برای افزایش مصرف قند کاهش می‌دهد.

۸. به اندازه‌ی کافی بخوابید.

وقتی خسته می‌شویم، اغلب با مصرف شیرینی‌جات انرژی می‌گیریم تا با خستگی مقابله کنیم.

۹. بدن‌تان را سم‌زدایی کنید.

تجربه‌ی من این است که وقتی فرد بدن خود را سم‌زدایی می‌کند، نه تنها اشتهای خود را بازتنظیم می‌کند، بلکه اغلب ولعی که نسبت به مصرف شیرینی جات دارد، نیز در او کاهش می‌یابد. پس از اولین ولع مصرف شیرینی جات ، که می‌تواند بسیار شدید باشد، بدن ما سازگار می‌شود، و حتی دیگر میلی به شیرینی‌جات نداریم و ولع‌مان به کل ناپدید می‌شود.

۱۰. برای بررسی مشکلات عاطفی مرتبط با اعتیاد به شیرینی‌جات، رک و راست باشید.

بسیاری از اوقات ولعی که نسبت به شیرینی‌جات داریم ناشی از یک نیاز عاطفی است که برآورده نشده‌است.

مطلب مرتبط: خواص شیره چغندر قند: ۹ فایده شیره چغندر قند برای سلامتی

۱۱. مواد خوراکی شیرین را دور از خانه و دفتر کارتان نگه دارید.

وقتی شیرینی‌جات در دسترس‌تان نباشند، چه‌طور می‌توانید آن‌ها را بخورید!

۱۲. شیرین‌کننده‌های مصنوعی را جایگزین شکر نکنید.

این کار تاثیر زیادی برای تغییر دادن ولعی که نسبت به شیرینی‌جات دارید، نخواهد داشت. اگر نیاز به یک شیرین‌کننده دارید، استویا یا شکربرگ را امتحان کنید، سالم‌ترین شیرین‌کننده همین است.

۱۳. یاد بگیرید که همواره برچسب روی مواد غذایی را بخوانید.

اگرچه من شما را تشویق می‌کنم که غذاهایی را که دارای برچسب هستند، کم‌تر مصرف کنید، اما بهتر است در مورد آن‌چه که وارد بدن‌تان می‌شود، آگاه باشید. هر چه‌قدر فهرست مواد تشکیل‌دهنده طولانی‌تر باشد، احتمال بیش‌تری وجود دارد  که در این ماده‌ی خوراکی شکر هم موجود باشد. بنابراین مقدار شکر موجود در محصول را بررسی کنید و محصولاتی را انتخاب کنید که کم‌ترین مقدار شکر را در هر وعده‌شان دارند (یک قاشق چایخوری شکر تقریبا معادل حدودا ۴ گرم است). با اصطلاحات شکر آشنا شوید و تشخیص دهید که همه‌ی این شیرین‌کننده‌ها عبارتند از آگاو، شکر ذرت، شربت ذرت، شربت ذرت فروکتوز بالا، ساکارز، دکستروز، عسل، نیشکر، کریستال‌های شکر، کنسانتره‌های آب میوه، ملاس، قند توربینادو و شکر قهوه‌ای.

۱۴. شکر در لباس مبدل!

به یاد داشته باشید که اکثر کربوهیدرات‌های “پیچیده” که ما مصرف می‌کنیم مانند نان (از جمله نان گندم کامل)، نان بیگل و ماکارونی، در واقع واقعا پیچیده نیستند. آنها معمولا تصفیه شده هستند و درست مانند قند در بدن عمل می‌کنند و باید از مصرف آن‌ها پرهیز کنید.

۱۵. خودتان را از این ماده‌ بترسانید!

هرچند من نمی‌گویم عشق به مصرف شیرینی جات فقط در ذهن آدم‌ها است (یک عنصر فیزیکی قوی در مورد اعتیاد به قند وجود دارد ) اما یک شیوه‌ی مناسب برای شروع یک رژیم غذایی بدون شکر، این است که به تفکرتان در مورد شکر شکل دوباره‌ای بدهید. طوری با آن رفتار کنید که انگار نوعی ماده‌ی مخدر غیرقانونی است، مثل هروئین، یک ماده‌ی اهریمنی که باید از آن اجتناب کرد، و ماده ای که استفاده از آن منجر به تخریب فیزیکی می‌شود.

و اگر واقعا نیاز به خوردن یک چیز شیرین دارید، موارد زیر را امتحان کنید:

۱۶. ال-گلاتومین، ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی‌گرم هر چند ساعت یک بار در صورت لزوم.

این دارو اغلب باعث کاهش ولع خوردن مواد خوراکی شیرین می‌شود چرا که مغز آن را به عنوان سوخت استفاده می‌کند.

۱۷. کمی از کار جدا شوید و گوشه‌ای نفس راحت بکشید.

یک نقطه‌ی آرام و ساکت پیدا کنید، راحت باشید و چند دقیقه بنشینید و روی نفس کشیدن‌تان تمرکز کنید. پس از چند دقیقه، ولع مصرف شیرینی جات از بین خواهد رفت.

۱۸. حواس خودتان را پرت چیز دیگری کنید.

در صورت امکان، در طبیعت پیاده‌روی کنید. ولع خوردن هر چیزی معمولا حداکثر ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. اگر می‌توانید خودتان را با چیز دیگری سرگرم کنید، اغلب اوقات این حس پس از مدتی از بین می‌رود. هرچه بیش‌تر این کار را انجام دهید، کار برای‌تان راحت‌تر می‌شود و کنار آمدن با ولعی که نسبت به شیرینی‌جات دارید نیز به مرور برای‌تان سهل‌‌تر خواهد بود.

۱۹. به میزان فراوانی آب بنوشید.

گاهی اوقات نوشیدن آب یا آب گازدار می‌تواند به رفع ولعی که برای مصرف شیرینی جات دارید، کمک کند. همچنین یادتان باشد که گاهی اوقات آن‌چه که ما به عنوان یک ولع غذایی احساس می‌کنیم در واقع حس تشنگی است.

۲۰. یک تکه میوه میل کنید.

اگر تسلیم ولعی که نسبت به خوردن دارید، شدید، یک تکه میوه بخورید، میوه هم ولع شما را برآورده می‌کند و هم بسیار سالم است!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: naturallysavvy

۲۰ شیوه که عادت مصرف شیرینی جات را برای همیشه کنار بگذارید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی