کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۶ عادت مدیران موفق که فوق‌العاده مفید و کارساز هستند

نظم احتمالا از آن ویژگی‌هایی است که بیشترین رابطه را با موفقیت دارد. این به خاطر آن است که انجام موفقیت آمیز کارهای بزرگ شامل انجام پیوسته‌ی کارهای درست بارها و بارها است حتی وقتی که سخت و دشوار باشد. مثلا ورزش کنید! این عادتی است که آدم‌های بسیار موفق برای کمک به احساس نشاط و انرژی، خلاقیت و تمرکز برای آن احترام زیادی قائل هستند. تفاوت بین آدم‌های معمولی و آن‌هایی که واقعا کارهای بزرگی انجام می‌دهند چیست؟ دسته‌ی دوم کیلومترها راه را می دوند و وزنه‌های سنگین می‌زنند، حتی وقتی احساس می‌کنند دوست ندارند این کار را انجام بدهند. اما حالا در ادامه‌ی این نوشتار با ما همراه باشید تا ۱۶ عادت مدیران موفق را که به آن‌ها در دستیابی به اهداف‌شان کمک کرده است با شما در میان بگذاریم.

عادت مدیران موفق

عادت مدیران موفق

۱. از طریق ورزش‌های سخت استرس را کنترل و مدیریت کنید

«من به سه طریق برای خودم وقت می‌گذارم. ابتدا از طریق انجام ورزش‌هایی که شدیدا آدرنالین تولید می‌کنند، چه دوچرخه‌سواری روی تپه‌ها باشد یا اسکی قهرمانی. این‌ها به تمرکز و مهارت نیاز دارد تا بتوان برای موانع غیر منتظره آماده شد، یا تا در سرعت‌های بالای اسکی کردن بتوان خود را کنترل کر، و هر دو به تمرین‌های فیزیکی و روحی نیاز دارند. سرگرمی دوم من ورزش‌های هوازی است، چه دوچرخه سواری با یک دوچرخه‌ی خیابانی باشد یا اسکی-کوهنوردی. این تقریبا شبیه مراقبه کردن است، بدن می‌داند چه انجام می‌دهد و شما می‌توانید نجوای ذهنی را با تنفس، آرامسازی، و لذت ناب جایگزین کنید. این اواخر روی آورده‌ام به تجربه‌ای جدید در زمینه‌ی یوگا Reiki، به امید اینکه در این زمینه به مهارت و استادی برسم. اخیرا پس از سفری به هندوستان با آن آشنا شدم. نتیجتا، تمام این فعالیت‌ها به آن کمک می‌کنند که بتوانم خودم را برای موفقیت در زمینه‌ی کنترل استرس و افزایش عملکرد آماده کنم.»

والریانو آنتونیولی

مطلب مرتبط: ۶ ویژگی مدیران موفق برای کارگروهی بهتر

۲. دقیقه به دقیقه‌ی روزتان را برنامه ریزی کنید

«من کاملا فکرم درگیر تقویمم است. هر لحظه از روز را به حساب می‌آورم، تا مطمئن شوم زمان خودم را صرف چیزهایی می کنم که باعث موفقیت می‌شوند. نمی خواهم درگیر جواب دادن به ایمیل‌ها یا پرت شدن حواس بشوم. من زمانم را نه تنها برای جلسات بلکه برای کار بر روی پروژه‌ها و فعالیت‌ها تنظیم می‌کنم، همین طور پاکسازی ایمیل‌ها، تفکر، و طوفان ذهنی و برنامه‌ریزی برای هفته‌ای که پیش رو دارم. حتی تمرین‌های ورزشی‌ام، و آنچه را انجام می‌دهم که برای یادآوری کارهای روز بعد بچه‌هایم ضروری هستند. تمام فکر و ذکرم درگیر آن چیزهایی است که باید در هر زمان انجام بدهم.»

نیکول اسمیت

۳. روز را با ده دقیقه مراقبه آغاز کنید

«هر روز صبح بیدار میشوم و یک فنجان قهوه می‌خورم، بعد ده دقیقه در سکوت درون اتاق نشیمن‌ام مراقبه می‌کنم. من دوست دارم روزم را با مراقبه آغاز کنم، و مراقبه کردن کمکم می کند توجه ام را به آنچه می‌خواهم در زمینه‌ی کسب و کار، زندگی شخصی، سلامتی و روابط با موفقیت انجام دهم معطوف کنم. ذهن ابزار بسیار قدرتمندی است، و وقتی روی انرژی‌های‌تان برای مجموعه‌ی محدودی از اهداف تمرکز می‌کنید، چیزهای خارق‌العاده‌ای برای‌تان اتفاق خواهد افتاد. مایکل جوردن زمانی گفت: باید قبل از آنکه کارهای بزرگ انجام دهید انتظار آن‌ها را داشته باشید. من هم به خودم یادآوری می‌کنم چقدر از انجام آنچه دوست می‌دارم با چنین آدم‌های با استعداد و الهام بخشی، خوشحال و قدردان هستم.»

جی رابرتز

عادت مدیران موفق ۴: اهل مطالعه باشید

« من یکی از خواننده‌های پرو و پا قرص قصه‌های رمزآلودم. وقتی بچه بودم با کارهای آگاتا کریستی شروع کردم، بعد به سمت کارهای کانلی و بقیه رفتم. حالا هم به تعصبات تاریخی و حتی مقالات سیاسی علاقمند شده‌ام. برای من رفتن به سمت محیط جدید و ناشناخته‌ از طریق رمان‌ها یک نوع فرار محسوب می‌شود، یا گسترده کردن افق دید و علاقمندی نابم به دوره‌های تاریخی مشخص یا بافتار سیاسی روز از طریق مقالات.»

جین چارلز پرینو

۵. با جدیت عوامل حواس پرتی را از میان بردارید

«یکی از بزرگترین چالش‌های جهان امروز جدا کردن خودمان از آشفتگی‌های زندگی است. برای از میان برداشتن عوامل حواس پرتی، من از هدفون‌های ضد سر و صدا استفاده می‌کنم و به هیچ موسیقی با کلامی گوش نمی‌دهم. با حواس پرتی کمتر، متوجه شدم که تمرکزم به طرز عجیبی افزایش پیدا می‌کند، و کارآمدی بیشتری دارم.»

پاتریک ومیتاخ

مطلب مرتبط: ۱۰ نکته در مورد کار گروهی برای رونق کسب و کار

عادت مدیران موفق

۶. زمانی را صبح ها به تنهایی صرف اولویت بندی امور روزانه کنید

«من همیشه صبح‌ها برای تنها وقت گذراندن زمانی پیدا می‌کنم، چه سگم را برای گردش بیرون برده باشم یا موقع صرف صبحانه، برای تعیین اولویت‌هایم، در نتیجه می‌دانم هر روز چه کاری را باید به انجام برسانم. من اطمینان حاصل می‌کنم که نه فقط اولویت‌های شخصی، بلکه اولویت‌های تیمم را نیز لحاظ کنم تا از انجام هر دو مورد مطمئن شوم. به اداره می‌روم، روزم صرف این می‌شود که چطور می‌توانم هر مانعی را از سر راه اعضای تیمم بردارم، تا اینکه بتوانند در بالاترین سطح اولویت‌های کاری‌شان را انجام دهند. من دوست دارم به این کارکردن روی کسب و کار بگویم تا کار کردن در کسب و کار! قدرت بخشی به کارکنان برای آنکه نهایت تلاش‌شان را به خرج بدهند همیشه کلید موفقیت است، همچنین یکی از نشانه‌های یک سازمان با درجه و استاندارد جهانی.»

جیم اسکات

عادت مدیران موفق ۷: برای لذت بردن چیزی بخوانید

«به منظور آنکه هر روز نهایت تلاشم را بکنم، صبح‌ها برای خوردن یک صبحانه‌ی متعادل وقت می‌گذارم و چیزی می‌خوانم که به کار مربوط نمی‌شود. این امر به من کمک می‌کند ذهنم را آرام کنم. تا زمانی که کار را ترک می‌کنم، فعال و آماده‌ی رفتن هستم.»

کارلا فرید

۸. از رفت و آمد به محل کار نهایت استفاده را ببرید

«من سعی می‌کنم با استفاده کردن از زمان رفت و آمد به محل کار برای برنامه‌ ریزی و تفکر از زمانم نهایت استفاده را ببرم. چند روز در هفته پیاده یا با دوچرخه به سر کار می‌روم تا آرامش ذهن پیدا کنم و بتوانم فشارهای مشکلات کاری را کم کنم. تحقیقات نشان داده‌اند که ورزش کردن قدرت حافظه و یادگیری را بهبود می‌بخشد، و من هم دریافته ام که به خلاقیت کمک می‌کند. اغلب ایده‌هایی که در طول رفت و آمد به محل کار به ذهنم خطور می‌کنند بعدا پایه‌ی اقدامات شرکت را که در هفته یا ماه بعد انجام خواهند شد می‌سازند.»

لیزا شیلدز

مطلب مرتبط: ۲۵ چیز که رهبران قدرتمند به کارمندان شان می گویند

۹. هرگز هیچ ایمیلی را نخوانده باقی نگذارید

«در صندوق ورودی من هیچ یا نزدیک به هیچ ایملیی نیست و سال‌های سال است که وضع به همین منوال بوده است. قواعد من این‌ها هستند: اولا، وقتی ایمیلی به دستم می‌رسد، اگر فکر کنم نیاز به جواب من دارد، تا آنجا که ممکن باشد بلافاصله جواب خواهم داد. دوما، اگر باید درباره اش فکر کنم، اکثرا این کار را ظرف ۲۴ ساعت انجام خواهم داد یا اگر قرار است بیشتر طول بکشد به آن اذعان خواهم کرد. سوما، اگر جزو قاعده‌ی اول یا دوم قرار نگیرند، هرگز به آن‌ها پاسخ نخواهم داد. چهارما، برای موضوعاتی که به آن‌ها علاقمند نیستم، برنامه‌ای تنظیم می‌کنم که برای جلوگیری از اتلاف وقتم این پیام‌ها خود به خود حذف شوند. این امر به من کمک می‌کند کارها را سر وقت مقرر انجام دهم و همیشه پرکار و پربازده باشم.

آنانت کیل

۱۰. لبخند بزن و با غریبه ها صحبت کن

«رشد کردن و بزرگ شدن در تگزاس، این رفتار را برایم عادی ساخته بود که توی چشم‌های کسی نگاه کنم و به او لبخند بزنم موقعی که در پیاده رو به سمتم می‌آید. زندگی کردن در بوستون و حالا در سانفرانسیسکو، برایم روشن ساخت که این در هر جای دیگری رفتاری عادی به حساب نمی‌آید. من متوجه شدم که با این آیین سازگارم،  بعد درک کردم که فقط به کسی که در آسانسور می‌بینم «صبح بخیر» می‌گویم یا با راننده‌ی اسنپ چاق سلامتی می‌کنم که به من انرژی می‌دهد بیرون بروم و باقی روز را استراحت کنم. اینکه انرژی صرف کارهای مزخرف روزانه بشود خیلی راحت می‌تواند اتفاق بیفتد اینکه فراموش کنم یک قدم به عقب بردارم و کلی‌تر به مسائل نگاه کنم، و فقط برداشتی سریع از جهان کسی دیگر به من کمک خواهد کرد مجددا تمرکز و آنچه را در دنیای خودم اتفاق می‌افتد اولویت بندی کنم.»

هیلی دایابر

۱۱. به چرخش انداختن زودهنگام کارها

«شروع روزم با یک برنامه ی روتین صبحگاهی حول محور کارآمدی تمرکز دارد که به من کمک می‌کند کارهای زیادی را در طول روز انجام بدهم. یک صبح معمول برای من این شکلی است: موقع خوردن قهوه هر ایمیل مهمی را پاسخ می‌دهم، کمی با شبکه کار می‌کنم و چیزی در حساب لینکدین خود پست می‌کنم، اخبار را می‌خوانم و روی رویدادهای جاری مطالعه می‌کنم، تقویم را بررسی می‌کنم، و هر درخواست یا سوالی را که شب هنگام به ذهنم می‌رسد ارسال می‌کنم. بعد از آن برای کار آماده می‌شوم، و می‌دانم که امور در جریان عادی خود هستند و برای موفقیت آمادگی لازم را دارم.»

تام بویوچی

مطلب مرتبط: ۱۰ ویژگی ضروری برای رهبران امروزی

۱۲. پرهیز از جلسات و مخالفت با نشست‌های خبری

«تعداد جلساتی را که درگیرشان هستم محدود می‌کنم و اجازه نمی‌دهم نشست‌های خبری در جایی که جلسه برگزار می‌شود حکمفرما شود. زودتر از موقع یک به روزرسانی می فرستم تا جلسه را بتوانیم با بحث و چالش شروع کنیم نه با پاورپوینت‌ها! تعداد ساعاتی که صرف زمانبندی، آماده سازی، و نشستن در جلسات می‌شود را در زمان کل لحاظ می‌کنم و همین طور ساعت پذیرایی را که نباید به فکر کردن یا پرداختن به کسب و کار سپری شود.»

برایان مورفی

۱۳. فعالانه خستگی ناشی از تصمیم گیری را مدیریت کنید

«انسان‌ها می‌توانند به طرز حیرت انگیزی در کنترل و شناخت اثرات خستگی تصمیم گیری (تمایل به اخذ بدترین تصمیم پس از جلسات طولانی تصمیم گیری وقتی به لحاظ ذهنی خسته هستند) بد عمل کنند. برای مبارزه با این پدیده، من جلساتی را که بیشترین اولویت را دارند به ظهر انتقال می‌دهد، موقعی که از همیشه هوشیارترم و سعی می‌کنم تعداد تصمیماتی را که بعد از ناهار می‌گیرم به حداقل برسانم. همچنین سعی می‌کنم درگیر یک سری از رفتارهای روتین بشوم، نه اینکه بخواهم آن‌ها را به انتخاب های روزانه تبدیل کنم، مثل زمانی که ورزش می‌کنم یا هر روز در مسیر اداره راه مشخصی را رانندگی می‌کنم. مثال مورد علاقه من باراک اوباما است که لباس‌هایش را شب قبل آماده می‌کرد و هشت سال تمام فقط کت و شلوار خاکستری و آبی می‌پوشید تا تعداد تصمیم گیری‌هایش را به حداقل برساند. اگر می‌خواهید تمام انرژی‌تان را صرف اداره‌ی کسب و کار/خانواده/سازمان بکنید، منابع شناختی محدودتان را بر سر متغییرهایی که یک سر سوزن هم تغییر نمی‌کنند صرف نکنید.»

جرمی کوفمان

۱۴. در جریان آنچه خارج از شما و شرکت‌تان اتفاق می‌افتد قرار بگیرید

«هدف من آن است که هر روز بافتار بیرونی را تشکیل بدهم و بسازم. تعداد راه‌های فراوانی برای انجام این کار وجود دارد. من ۳۰ تا ۴۵ دقیقه از وقتم را صرف آنچیزی می‌کنم که در بیرون از دنیای من اتفاق می‌افتد. وقتی فقط روی آنچه بر شرکت یا صنعت‌تان تاثیر می‌گذارد تمرکز می‌کنید، ممکن است جنگل را به خاطر دیدن درختان از دست بدهید! من سراغ منابع خبری مختلفی می‌روم و روی رویدادهای مهم تمرکز می‌کنم. به علاوه، مطمئن می‌شوم که به طور متوسط یک مشتری، شریک یا رقیب را در روز بررسی کنم، تا اینکه بافتاری ۳۶۰ درجه از کسب و کارم داشته باشم و بتوانم چشم‌اندازه داخلی را نیز تکمیل کنم.»

کریستین هکارت

عادت مدیران موفق

۱۵. هر شب مثل یک خانواده شام بخورید، بدون آنکه هیچ دستگاهی روشن باشد

«من سعی می‌کنم مطمئن شوم که زمان شام با خانواده‌ام خدشه‌ای نبیند و آیینی در اولویت قرار گرفته باشد. ما همه هر شب کنار هم می‌نشینیم و ارتباطی رو در رو داریم. مهم نیست سر کار چه می‌گذرد، من به خوردن شام در خانه متعهد هستم، و ۱۰۰ درصد برای وقت گذراندن با خانواده‌ام آماده‌ام. علم به اینکه آن یک ساعت روز را کنار گذاشته‌ام تا به خانواده‌ام بپردازم به من اجازه می‌دهد در سر کار نیز حضور کامل و بی عیبی داشته باشم.»

– کیم تاباک

۱۶. شب‌ها گوشی تلفن همراه‌تان را روی پیشخوان آشپزخانه بگذارید

«من همیشه با جهان در ارتباط هستم، اما مغذم به اشتراحت کردن و فاصله گرفتن از دلمشغولی‌های امروزی موبایل‌ها نیاز دارد: ایمیلی جدیدی که باید خواند، آتشی که باید خاموش کرد، یا ایده‌ای که باید به آن فکر کرد. برای مبارزه با آن، من هرگز در زمان خواب وقتی به رختخواب می‌روم از گوشی استفاده نمی‌کنم تا به طور حتم و کامل از دنیای دیجیتال دور باشم. زندگی چیزی فراتر از کار است و با داشتن یک خانواده‌ی ۴ نفره، من از زمان و اوقات خودم برای ارتباط برقرار کردن با شوهرم، ارزیابی روز و برنامه‌ریزی برای فردا استفاده می‌کنم. برای آنکه بهترین کاری را که می‌توانم هر روز انجام بدهد× مهم است که هر شب یک استراحت و دوری بازسازی کننده از جهان دیجیتال داشته باشم. نداشتن تلفن وسوسه‌ی ادامه‌ی کار را کاهش می‌دهد و استراحتی را که نیاز دارم برایم فراهم می‌آورد.

– لاورا گولدبرگ


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: businessinsider

۱۶ عادت مدیران موفق که فوق‌العاده مفید و کارساز هستند


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی