کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۲ عادت اشتباه درباره زیبایی تان که همین امروز ترک کنید

تغییرات ساده می‌توانند ظاهر شما را بهبود بدهند. پیروی از مراحل قید شده در این نوشتار به بهبود ظاهر شما کمک می‌کنند! پس این شما و این ۱۲ عادت اشتباه درباره زیبایی تان که همین امروز ترک کنید!

عادت اشتباه درباره زیبایی

الف. ترک عادت اشتباه درباره زیبایی صورت

۱. از لمس صورت‌تان خودداری کنید. شما هر روز با استفاده از دستان‌تان چیزهای مختلف را لمس می‌کنید. هر آن‌چه که لمس می‌کنید روی صورت شما هم منتقل می‌شود، بنابراین در صورتی که لازم بود به هر دلیلی صورت‌تان را لمس کنید، حتما دست‌ها را بشویید.

* اگر عادت دارید صورت‌تان را لمس کنید، بکوشید در برابر این وسوسه مقاومت به خرج بدهید. اگر به عنوان مثال خارش دارید، به جای دست‌تان از قسمت داخلی لباس‌تان استفاده کنید – فقط مطمئن باشید که تمیز است!

۲. لب‌های خود را لیس نزنید. خشک شدن بزاق در نهایت باعث ایجاد ترک روی لب‌ها می‌شود. از بوم لب استفاده کنید و به طور منظم آب بنوشید. به این ترتیب ترک لب‌ها از بین خواهد رفت.

* به منظور جلوگیری از لیس زدن لب و ترک خوردن آن‌ها برای همیشه، هر شب قبل از رفتن به رختخواب، لایه ضخیمی از وازلین را روی لب‌های‌تان پخش کنید (وازلین انتخاب خوبی است). این روش واقعا موثر است (به خصوص برای کسانی که شب‌ها دستگاه تهویه‌ی هوا را روشن می‌گذارند) زیرا وازلین رطوبت موجود در لب‌های شما را حبس می‌کند و مانع خشک شدن آن‌ها می‌شود.

* همچنین می‌توانید لب‌های‌تان را لایه‌برداری کنید. هفته‌ای یکبار شکر ریز را با حرکات ملایم و دایره‌ای روی لب‌ها مالش دهید. اجازه بدهید حدود دو دقیقه بماند و بعد آن را بشویید. بهتر است این کار را شب‌ها درست قبل از استفاده از وازلین انجام دهید.

* چشم‌ها را مالش ندهید. پوست اطراف چشم شما بسیار ظریف و نازک است، بنابراین مالیدن چشم ممکن است سبب بروز التهاب شود و در موارد شدید حتی چشم صورتی ایجاد کند. برای تسکین هرگونه سوزش، از یک دستمال کاغذی یا نوک انگشت‌تان استفاده کنید – فقط دقت کنید که دست‌تان کاملا تمیز است.

۴. با جوش‌ها کاری نداشته باشید! جوش‌ها منافذ مسدود‌شده‌ی پر از باکتری هستند، بنابراین تماس با آن‌ها پوست شما را تحریک می‌کند و ممکن است جای زخم روی صورت‌تان باقی بگذارد.

* محصولات بدون نسخه می‌توانند این مشکل را از بین ببرند، اما بهترین راه برای پاکسازی جوش‌ها بدون استفاده از مواد شیمیایی، استفاده از مقدار کمی روغن درخت چای روی جوش‌ها، یک بار در روز است. این روش درمانی می‌تواند التهاب را تا حد زیادی کاهش دهد. بنابراین، جوش‌ها کم‌تر به چشم می‌‌آیند.

ب. ترک عادت اشتباه درباره زیبایی مرتبط با موها

۱. برای بستن موهای‌تان از کش‌هایی که پوشش پارچه‌ای دارند، استفاده کنید. نوارهای لاستیکی ساده موهای‌تان را پاره کرده و می‌شکنند.

۲. از به کار بردن وسایل آرایش موی حرارتی خودداری کنید. استفاده از گرما موهای شما را به شدت خشک می‌کند، و خشک شدن مو در نهایت سبب موخوره و وز شدن موها می‌شود.

موهای خود را هر وقت ممکن است خشک کنید.

قبل از استفاده از هر نوع وسیله‌ی آرایشی گرم، باید سرم ضد گرما روی موهای‌تان بمالید. سرم ضد حرارت، نه تنها از کوتیکول‌های مو در برابر گرما محافظت می‌کند بلکه می‌تواند درخشش زیبا و سالمی نیز به موهای‌تان ببخشد.

۳. موهای‌تان را هر روز نشویید. این یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای درمان خشکی و وز موها است، زیرا شستن موها به طور مکرر، می‌تواند چربی طبیعی آن‌ها را از بین ببرد.

* اگرچه برای افرادی که موهای کوتاه دارند شستن روزانه‌ی موها مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما افراد دارای موهای بلندتر باید دفعات کم‌تری موهای‌شان را بشویند. افرادی که موهای‌شان تا روی شانه است، باید یک روز در میان موهای‌شان را بشویند. افرادی که موهای‌شان بلندتر از شانه است، باید موهای‌شان را دو روز در میان بشویند.

پ. ترک عادت اشتباه درباره زیبایی ناخن‌ها

۱.  از محلول مهارکننده‌ی جویدن ناخن استفاده کنید. دست کم یک بار در روز مقداری از محلول‌ بدمزه‌ی مخصوص ترک جویدن ناخن استفاده کنید.

* حالا وقتی ناخن‌های‌تان را می‌جوید، طعم نامطبوعی دارد و دفعه‌ی بعد برای انجام چنین کاری کمی تردید خواهید داشت. استفاده از این محلول با گذشت زمان، کمک‌تان می‌کند که این عادت را ترک کنید.

* اگر نمی‌خواهید محصول مخصوص ترک جویدن ناخن را استفاده کنید، مقداری ضدعفونی‌کننده یا کرم که مزه‌ی خوبی ندارد، بزنید. با این حال، باید این کار را به طور مکرر انجام بدهید.

۲. ناخن‌های‌تان را بپوشانید. پوشاندن ناخن‌ها می‌تواند یک مانع فیزیکی بین دندان‌ها و نوک انگشتان ایجاد کند و به این ترتیب از جویدن ناخن‌ها جلوگیری می‌شود.

* دستکش بپوشید. اگر هوا سرد است، پوشیدن دستکش راهی عالی برای پنهان کردن ناخن‌ها و در عین حال گرم و شیک ماندن است.

* انگشتان را باندپیچی کنید. اگر ناخن‌های شما به این شیوه پوشانده شوند، دیگر نمی‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید! این یک تکنیک مناسب برای عصرها در خانه یا شب که در تخت‌خواب دراز کشیده‌اید، است.

۳. حواس‌تان را پرت کنید. وقتی احساس می‌کنید عصبی هستید یا حوصله‌تان سر رفته‌است، سعی کنید کاری انجام بدهید که حواس‌تان پرت شود و سراغ جویدن ناخن‌های‌تان نروید، مثلا:

* هر بار که می‌خواهید ناخن‌های‌تان را گاز بگیرید، جویدن آدامس بدون قند را امتحان کنید. این کار باعث می‌شود که دها‌ن‌تان مشغول انجام کار دیگری شود – و تازه، طعم بسیار بهتری هم دارد!

* چیزی مانند سکه یا توپ در دست‌تان نگه دارید که بتوانید مشغول آن شوید – این کار باعث می‌شود دستان‌تان مشغول و دور از دهان‌تان باشد! در دست نگه داشتن چیزی، یک تکنیک خوب برای زمانی است که در ماشین هستید یا تلویزیون تماشا می‌کنید.

* چیزی بخورید یا بنوشید. سعی کنید یک بطری آب یا کمی هویج خردشده با خودتان داشته باشید – سپس هر زمان که احساس کردید لازم است انگشت به دهان ببرید، آب بنوشید یا تکه‌ای هویج بردارید و مشغول آن شوید.

۴. ناخن‌های‌تان را زیبا کنید. راه دیگر برای جلوگیری از جویدن ناخن‌ها این است که آن‌ها را مانیکور کنید – ناخن‌های شما خیلی زیبا به نظر می‌رسند، و احتمالا دل‌تان نمی‌آید با جویدن آن‌ها را خراب کنید!

* رنگ‌های جسورانه مانند صورتی تیره و قرمز را انتخاب کنید، چون در این صورت اگر ناخن‌ها جویده یا تراشیده شوند، بسیار واضح به نظر می‌رسد.

* ناخن مصنوعی بگذارید، یا این‌که در یک سالن حرفه‌ای کاشت ناخن انجام دهید. به این ترتیب ناخن‌های طبیعی شما پوشانده شده و به آن‌ها فرصتی برای رشد داده خواهد شد. به علاوه عادت جویدن نیز از سرتان می‌افتد.

۵. ناخن‌های‌تان را سالم نگه دارید. نگه داشتن ناخن‌ها در شرایط مناسب سبب می‌شود که آن‌ها زیباتر و سالم‌تر دیده شوند و در عین حال کم‌تر در معرض شکستگی و ترک خوردن قرار بگیرند. این نکات را برای داشتن ناخن‌هایی سالم‌تر دنبال کنید:

* یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنید. رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی، ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم و اسیدهای چرب برای ناخن‌ها مفید هستند. تخم‌مرغ‌، ماهی‌های چرب، میوه، سبزیجات برگدار سبز و آجیل را در برنامه‌ی غذایی‌تان قرار بدهید. همچنین می‌توانید از مکمل برای داشتن مو، پوست و ناخن‌های سالم استفاده کنید.

* ناخن‌های خود را کوتاه نگه دارید. کوتاه نگه داشتن ناخن‌ها باعث جلوگیری از شکستن و ضعیف شدن آن‌ها می‌شود. همچنین وسوسه شما را برای جویدن به حداقل می‌رساند. این‌که چند وقت یک بار می‌توانید ناخن‌تان را بگیرید در آدم‌های مختلف متفاوت است، اما برای اکثر آدم‌ها هر یک یا دو هفته یک بار زمان مناسبی برای چیدن ناخن‌ها خواهد بود.

* از کرم‌های ناخن و کوتیکول استفاده کنید. ناخن‌های خشک و کم آب مستعد ترک و شکستگی هستند، بنابراین خوب است که هر شب قبل از خواب مقداری کرم را به نوک انگشتان و روی ناخن‌ها بمالید تا این قسمت هم نرم و مرطوب بماند و از شدت شکنندگی ناخن کم شود. مالیدن مقداری روغن کوتیکول روی کوتیکول‌ها نیز می‌تواند تاثیر شگفت‌آوری داشته باشد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع:wikihow

۱۲ عادت اشتباه درباره زیبایی تان که همین امروز ترک کنید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی