کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مایکروسافت: طول عمر باتری لپ تاپ با ویندوز ۱۰ بسیار زیاد می شود

مایکروسافت ادعا کرده که طول عمر باتری لپ تاپ با ویندوز ۱۰ بسیار زیاد می شود. تقریبا یک سال از زمانی که مایکروسافت از برنامه‌های خود برای همکاری و ساخت لپ تاپ‌های ویندوزی بر پایه ARM رونمایی کرد می‌گذرد.

مایکروسافت: طول عمر باتری لپ تاپ با ویندوز ۱۰ بسیار زیاد می شود

این دستگاه‌ها که ظاهرا قرار است از SoC‌های اسنپ دراگون ۸۳۵ کوالکام استفاده کنند قادر خواهند بود با استفاده از یک شبیه ساز در محیط ویندوز به اجرای برنامه‌های واقعی دسکتاپ بپردازند. پیش از این کوالکام نیز از عرضه نخستین سری از لپ تاپ‌های ویندوزی بر پایه ARM تا پایان سال ۲۰۱۷ گفته بود اما هنوز خبری از معرفی این دستگاه‌ها نیست. گفته می‌شود شرکت‌های ایسوس، اچ پی و لنوو در تدارک برنامه هایی برای رونمایی از این محصولات هستند و قرار است همگی بر روی یک ویژگی بارز تمرکز کنند.

در همایش هفته گذشته مایکروسافت و کوالکام که به صورت مشترک در هنگ کنگ برگزار شد این دو کمپانی از برخی ویژگی‌های کلیدی لپ تاپ‌های ویندوزی ARM سخن گفتند. کوالکام به رسانه‌ها تضمین کرده است که نخستین دستگاه‌ها از این سری در دسامبر جاری (تقریبا دو ماه بعد) به صورت رسمی معرفی می‌شوند. اما آنچه از سوی مایکروسافت عنوان شده بسیار هیجان انگیزتر است. به گفته مایکروسافت طول عمر باتری لپ تاپ هایی که از ویندوز ۱۰ و پردازنده‌های اسنپ دراگون ۸۳۵ استفاده می‌کنند “چندین روز” خواهد بود.

یکی از مدیران میانی مایکروسافت در این زمینه توضیح داده است که نتیجه تست‌های انجام شده حتی فراتر از انتظارات مایکروسافت بوده‌اند و از سقف تعیین شده برای توسعه دهندگان نرم افزاری و سخت افزاری نیز فراتر رفته‌اند. همچنین اعلام شده در آزمایشات صورت گرفته لپ تاپ‌ها “هر چند روز یک بار” به شارژ شدن نیاز پیدا می‌کنند و به این ترتیب نیاز به همراه داشتن مداوم شارژر را به کلی برطرف می‌کنند.

به گفته مایکروسافت، عملکرد باتری این دستگاه‌ها به گونه‌ای خواهد بود که می‌توانند تحولی در حوزه لپ تاپ‌ها ایجاد کنند. البته پیش از این مایکروسافت ادعای مشابهی را نیز در زمان معرفی ویندوز RT مطرح کرده بود که به دلیل ناقص بودن این نسخه از ویندوز هرگز موفقیت آمیز نبودند. با این وجود همکاری با شرکتی مانند کوالکام و استفاده از تجربیات آنها می‌تواند مایکروسافت را در بخش تولید پلتفرم‌های لپ تاپ بیش از هر زمانی دست نیافتنی کند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

مایکروسافت: طول عمر باتری لپ تاپ با ویندوز ۱۰ بسیار زیاد می شود


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی