کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

طلا در آستانه بیانیه فدرال رزرو افت کرد

پس از رسیدن طلا به بالاترین سطح شش هفته اخیر خود در روز گذشته، در معاملات روز چهارشنبه، طلا با اندکی افت مواجه شد. این در حالی است که بازار در انتظار بیانیه نشست سیاست‌گذاری فدرال رزرو بوده و نگرانی‌ها در خصوص خروج بالقوه بریتانیا از اتحادیه اروپا همچنان وجود دارد.

طلا

هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افت نسبت به آخرین جایگاه روز گذشته خود یکهزار و ۲۸۴ دلار و ۵۰ سنت معامله شد. شمش در روز گذشته با ایستادن در پله ۱۲۸۹ دلاری بالاترین سطح خود را از ششم می‌تجربه کرده بود.

انتظار می‌رود بیانیه فدرال‌رزرو پس از نتیجه‌گیری در خصوص نشست دو روزه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) امروز منتشر شود. آمار خرده فروشی امریکا در ماه می‌به شدت رشد داشته که نشان می‌دهد رشد اقتصادی با وجود کندی اشتغالزایی همچنان در حال صعود است.

مدل پیش‌بینی GDP فدرال‌رزرو آتلانتا نشان می‌دهد، اقتصاد امریکا به دنبال ثبت رشد ۲.۸ درصدی در سه‌ماهه دوم است. شواهد نشان می‌دهد که نرخ بهره امریکا همچنان نزدیک به صفر باقی بماند و فدرال‌رزرو در امسال با سرعت کمتری اقدام به افزایش نرخ بهره کند.

نظرسنجی روز ۲۳ ژوئن بریتانیا در خصوص ترک اتحادیه اروپا (برگزیت) می‌‌تواند اروپا را دوباره وارد رکود کرده و فشار بیشتری روی اقتصاد جهانی وارد کند. جفری گندلاخ، مدیر ارشد شرکت دابل‌لاین اعلام کرد، سرمایه‌گذاران در حال از دست دادن دارایی‌ها پرریسک و روی آوردن به سمت طلا و اوراق بهادار امن‌تر نظیر اوراق خزانه‌داری هستند.

در حالی که پوند بریتانیا به پایین‌ترین سطح ۸ هفته‌ای خود در برابر دلار، روز گذشته قیمت طلا به پوند به بالاترین سطح خود از سپتامبر ۲۰۱۳ رسید. دارایی‌ها در SPDR، بزرگترین صندوق معاملاتی طلا با رشد ۰.۲۷ درصدی در روز سه‌شنبه به ۸۹۸.۶۷ تن رسید که بالاترین مقدار از اکتبر ۲۰۱۳ بوده است.

در معاملات روز چهارشنبه سهام آسیایی به پایین‌ترین سطح سه هفته‌ای خود رسید این در حالی بود که دارایی‌های امن نظیر اوراق قرضه امریکا و ین تقاضای زیادی داشتند. همچنین هر دلار با اندکی تغییر ۱۰۵.۶۳ ین معامله شد.


سایت کسب و کار بازده

منبع:اقتصاد نیوز

طلا در آستانه بیانیه فدرال رزرو

افت طلا


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی