کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

طرز تهیه کاسرول سیب زمینی با چیپس ذرت

چیپس ذرت یا همان کورن ‌فلکس این کاسرول را ترد و برشته می‌کند. در تهیه کاسرول سیب زمینی با چیپس ذرت به جای سیب زمینی معمولی می‌توانید از یک صبحانه‌ی ساده و خوشمزه یعنی هش براون نیز استفاده کنید. برای تهیه‌ی هش براون به سادگی می‌توانید سیب زمینی رنده شده را با نمک و فلفل طعم‌دار کنید و داخل روغن داغ تفت دهید.

طرز تهیه کاسرول سیب زمینی با چیپس ذرت

زمان آماده‌سازی: ۲۰ دقیقه
زمان پخت: ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
مجموع زمان مورد نیاز: ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه
برای مصرف ۸ نفر

مواد مورد نیاز

الف. ۶ عدد سیب زمینی متوسط
ب. یک‌چهارم فنجان کره
پ. حدود ۳۱۰ میلی‌لیتر سوپ کرمی قارچ (طرز تهیه‌ی آن را در ادامه توضیح خواهیم داد)
ت. حدود ۴۷۰ میلی‌لیتر خامه ترش
ث. یک‌سوم فنجان پیازچه خرد شده
ج. یک و نیم فنجان پنیر چدار خرد شده
چ. نصف فنجان چیپس ذرت یا کورن فلکس خرد شده
ح. ۲ قاشق غذاخوری کره آب شده

دستورالعمل

الف. برای تهیه‌ی سوپ کرمی قارچ به ۱ قاشق کره، ۲۰۰ گرم قارچ خرد شده، سه‌چهارم فنجان آب مرغ، یک‌چهارم قاشق چای خوری پودر پیاز، یک‌هشتم قاشق چای خوری پودر سیر، نصف فنجان شیر، یک‌چهارم فنجان آرد، و مقداری نمک و فلفل سیاه نیاز داریم. کره را داخل تابه‌ای بزرگ آب کنید. قارچ را داخل کره تفت دهید. آب مرغ، پودر پیاز، و پودر سیر را اضافه کنید تا جوش بیایند. شیر و آرد را با هم ترکیب کنید به سایر مواد بیفزایید، و مواد را به مدت ۱ دقیقه حرارت دهید تا غلیظ شوند. مقداری نمک و فلفل به آن‌ها اضافه کنید.

ب. فر را به دمای ۱۷۵ درجه سانتی‌گراد برسانید. ظرف مخصوص کاسرول را اندکی چرب کنید.

پ. سیب زمینی‌ها را داخل یک قابلمه‌ی بزرگ پر از آب جوش قرار دهید؛ آن‌ها را به مدت ۲۵ الی ۳۰ دقیقه بپزید. سیب زمینی‌ها را از قابلمه خارج کنید و آب را دور بریزید. وقتی سیب زمینی‌ها به اندازه‌ی کافی خنک شدند، پوست‌شان را جدا کنید و سپس آن‌ها را داخل یک کاسه‌ی متوسط رنده کنید.

ت. یک‌چهارم کره را داخل یک تابه‌ی بزرگ روی شعله‌ی متوسط آب کنید. سوپ را داخل تابه بریزید؛ آن را بپزید تا شروع به جوشیدن کند. ظرف را از روی شعله بردارید، و خامه ترش، پیازچه، و پنیر را اضافه کنید. اکنون سیب زمینی‌ها را نیز به مواد بیفزایید. در نهایت، مواد را داخل ظرف کاسرول بریزید.

ث. برگه‌های ذرت را به همراه ۲ قاشق غذاخوری کره‌ی آب شده داخل یک کیسه‌ی زیپ‌دار بریزید و مواد را خوب به هم بزنید. سپس آن‌ها را روی مواد داخل ظرف کاسرول بریزید.

ج. ظرف را به مدت ۴۵ دقیقه داخل فر قرار دهید.

ارزش غذایی

به ازای هر یک وعده: ۴۶۲ کالری؛ ۱۱.۴ گرم پروتئین؛ ۳۸.۶ گرم کربوهیدرات؛ ۳۰.۱ گرم چربی؛ ۷۰.۴ میلی‌گرم کلسترول؛ ۵۱۶.۶ میلی‌گرم


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: allrecipes

طرز تهیه کاسرول سیب زمینی با چیپس ذرت


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی