کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

طرز تهیه نان موز به عنوان صبحانه یا عصرانه سالم و خوشمزه

برای تهیه نان موز که یکی از نان‌های بسیار پر استفاده و محبوب در بسیاری از کشورها است و به عنوان نان صبحانه یا اسنک استفاده می‌شود مراحلی را که در ادامه می‌آیند دنبال کنید.

طرز تهیه نان موز به عنوان صبحانه یا عصرانه سالم و خوشمزه

نان موز

مواد لازم

۱ عدد تخم مرغ،

۳ عدد موز کاملا رسیده،

یک و یک دوم فنجان آرد،

۱ فنجان شکر،

۱ قاشق چایخوری جوش شیرین

۱ قاشق چایخوری نمک

طرز تهیه نان موز

طرز تهیه نان موز

راز پختن یک نان موز فوق‌العاده آن است که از موزهای کاملا رسیده استفاده کنید. وقتی پوست موزها شروع به خالخالی شدن می‌کند و موز کمی بیش از حد برای خوردن نرم می‌شود، آن وقت زمان استفاده‌ی آن در نان موز است. اگر بگذارید حتی بیشتر هم برسند (تا زمانی که پوست آن‌ها کاملا قهوه‌ای شود)، آن وقت طعم موز در نانی که به دست می‌آید حتی قوی‌تر هم خواهد بود. پوست موزها را بکنید، سپس آن‌ها را در یک کاسه‌ی متوسط بریزید و با چنگال له کنید تا زمانی که به قوام مطلوبی برسد.

طرز تهیه نان موز

دمای فر را روی ۲۰۰ درجه‌ی سانتیگراد بگذارید. تخم مرغ‌ها را در یک کاسه‌ی بزرگ بزنید تا خوب مخلوط شوند. موزها را قاطی آن‌ها کنید. آرد، شکر، جوش شیرین و نمک را در یک کاسه جداگانه ترکیب کنید. آن را به مخلوط موز اضافه کنید؛ با کفگیر خوب هم بزنید تا مواد خشک به صورت یکدست خیس شوند.

خمیر را درون یک ظرف نان‌پزی  ۲۲ در ۱۴ سانتی متری که قبلا با اسپری آشپزی خیس کرده‌اید بریزید. از یک کفگیر برای کندن تمام خمیر از کاسه و ریختن درون ظرف استفاده کنید، سپس روی آن را با کفگیر صاف کنید. به مدت ۵۵ تا یک ساعت و ۵ دقیقه آن را بپزید یا تا زمانی که وقتی خلال دندان را درون مرکز نان فرو می‌کنید و بیرون می‌آورید تمیز و بدون خمیر باشد. زمانی که فر داغ می‌شود، بعد از ۵۰ دقیقه نان موز را چک کنید و سپس، اگر نپخته است، بعد از آن، هر ۵ دقیقه نیز چک کنید.

نان را درون ظرف ۱۰ دقیقه بگذارید تا خنک شود، سپس آن را از ظرف جدا کنید. بگذارید کاملا خنک شود. نان خنک شده را می‌توان در دمای اتاق به شرط آن که رویش کاملا پوشیده شده باشد تا چند روز نیز نگهداری کرد. یا اینکه می‌توانید در فویل بپیچید و به مدت حتی ۳ ماه در فریزر نگهداری کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: kraftcanada

طرز تهیه نان موز به عنوان صبحانه یا عصرانه سالم و خوشمزه


مطالب مرتبط:

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی