کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

طرز تهیه نان روتی هندی بسیار خوشمزه و سالم و آسان

نان روتی یکی از نان های قدیمی و اصیل هندوستان است که حالا محبوبیت خود را در سراسر جهان به دست آورده و دستور پخت های مختلفی برای آن آورده میشود. زمان آماده‌سازی نان روتی هندی ۱۵ دقیقه و  زمان پخت آن ۳۰ دقیقه است. این نان مغذی و خوشمزه را در خانه بپزید و لذت فراوان ببرید.

طرز تهیه نان روتی هندی بسیار خوشمزه و سالم و آسان

نان روتی هندی

مواد مورد نیاز

الف. ۵۵ گرم آرد نخودچی
ب. ۱۶۵ گرم آرد گندم کامل
پ. ۱ قاشق چای خوری گشنیز آسیاب شده
ت. ۱ قاشق چای خوری زیره آسیاب شده
ث. مقداری نمک و فلفل سیاه تازه‌ی آسیاب شده
ج. ۱۵۰ گرم اسفناج خرد شده
چ. ۷۵ گرم بروکلی رنده شده
ح. ۱۵۰ گرم عدس پخته شده
خ. ۱۰ گرم زنجبیل رنده شده
د. ۱۲۰ میلی‌لیتر آب
ذ. روغن هسته‌ی انگور

دستورالعمل

الف. همه‌ی مواد را به جز آب داخل یک کاسه‌ی بزرگ بریزید و با دست آن‌قدر به هم بزنید تا به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند. هر بار مقدار کمی آب به مواد اضافه کنید، و هم‌چنان با دست مواد را به هم بزنید و ورز دهید تا مثل خمیر نان، بافت یکدست و نرمی پیدا کند.

ب. تکه‌ای به اندازه‌ی یک توپ گلف را از خمیر جدا کنید، و روی سطحی صاف قرار دهید. مقداری آرد روی سطح و روی خمیر بپاشید و با استفاده از وردنه آن را به شکل یک صفحه‌ی گرد (مانند تورتیلا) در بیاورید.

پ. یک تابه‌ی نچسب را روی حرارت ملایم قرار دهید و خمیر دایره‌ای را به آرامی کف تابه قرار دهید. اجازه دهید یک سمت خمیر آن‌قدر حرارت ببیند تا پف کند، سپس آن را برگردانید و اجازه دهید سمت دیگر آن را نیز بپزد. نان را چند بار دیگر نیز به همین شکل برگردانید و در نهایت، مقداری روغن هسته‌ی انگور را به وسیله‌ی قلم‌مو روی سطح نان بمالید تا نان‌تان نرم بماند. پس از حدود ۳ الی ۵ دقیقه، و ظاهر شدن لکه‌های قهوه‌ای رنگ بر سطح آن، نان روتی آماده می‌شود. باقی‌مانده‌ی خمیر را نیز به همین شکل به نان تبدیل کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: foodnetwork

طرز تهیه نان روتی هندی بسیار خوشمزه و سالم و آسان


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی