کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

طرز تهیه ۳ دسر گلابی که واقعا خوشمزه هستند

گلابی به دلیل داشتن آب و فیبر فراوان، اثری خنک‌کننده دارد، و آن آرامش مورد نیاز را به خصوص برای کودکان فراهم می‌کند. گلابی فیبر فراوانی دارد، و آنتی اکسیدان موجود در آن با تقویت سیستم ایمنی بدن، کمک‌ می‌کند تا با بسیاری از مشکلات سلامتی مبارزه کنید. گلابی این میوه پرخاصیت در بسیاری از دسرها و خوراکی ها و بستنی ها استفاده می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا طرز تهیه ۳ دسر گلابی که واقعا خوشمزه هستند را بدانید.

دسر گلابی

۱. کرامبل گلابی

طرز تهیه کرامبل گلابی یک دسر خوشمره و شیرین

مواد مورد نیاز

الف. دو و نیم قاشق غذاخوری کره بدون نمک
ب. نصف فنجان جو پرک یا بلغور جو دو سر
ت. ۳ قاشق غذاخوری آرد گندم کامل
ث. ۳ قاشق غذاخوری شکر قهوه‌ای
ج. سه‌چهارم قاشق چای خوری دارچین آسیاب شده
چ. یک‌چهارم قاشق چای خوری نمک کوشر
ح. ۲ قاشق غذاخوری روغن کانولا
خ. ۲ عدد (۱۷۰ گرم) گلابی نصف شده – هسته‌های‌شان را نیز جدا کنید
د. ۳ قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک
ذ. یک‌چهارم فنجان ماست ساده‌ی بدون چربی

دستورالعمل

الف. دمای فر را به ۱۷۰ درجه سانتی‌گراد برسانید. کف یک سینی فر بزرگ لبه‌دار را با کاغذ روغنی بپوشانید. یک و نیم قاشق غذاخوری کره را داخل یک کاسه‌ی مخصوص مایکروویو بریزید؛ ظرف را به مدت ۳۰ ثانیه داخل دستگاه قرار دهید تا کره آب شود. جو دو سر، آرد، شکر قهوه‌ای، دارچین، و نمک را در یک کاسه‌ی متوسط با یکدیگر به خوبی مخلوط کنید. روغن و کره‌ی آب شده را نیز به تدریج به مواد اضافه کنید؛ سپس، مواد را به خوبی به هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. این ترکیب را در سطح سینی فر به طور مساوی پخش کنید. مواد را تقریبا به مدت ۲۵ دقیقه داخل فر بپزید تا کاملا قهوه‌ای شوند و بوی آن به مشام‌تان برسد. اجازه دهید مواد داخل سینی فر به مدت ۲۵ دقیقه خنک شوند (در طول این مدت، فر را خاموش نکنید). سپس، مواد را به چندین تکه خرد کنید.

ب. در طول مدتی که مواد یا به اصطلاح، کرامبل، خنک می‌شوند، ۱ قاشق غذاخوری کره‌ی باقی‌مانده را داخل یک تابه‌ی بزرگ قابل استفاده در فر، روش شعله‌ی متوسط، حرارت دهید تا کف کند. گلابی‌ها را داخل کره بگذارید و اجازه دهید به مدت ۴ الی ۵ دقیقه بپزند تا اطراف آن به تدریج قهوه‌ای رنگ شوند. سپس، این تابه را داخل فر بگذارید. گلابی‌ها را به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه داخل فر بپزید تا نرم شوند (مدت زمان مورد نیاز برای نرم شدن گلابی‌ها به میزان رسیده بودن آن‌ها بستگی دارد). ظرف را از فر خارج کنید؛ گلابی‌ها را به یک بشقاب بزرگ منتقل کنید.

پ. تابه را مجددا روی شعله‌ی متوسط بگذارید (دقت کنید؛ دسته‌ی تابه ممکن است بسیار داغ باشد). سرکه بالزامیک را به مواد اضافه کنید، آن را دائما به هم بزنید، حدودا دو دقیقه به این کار ادامه دهید تا وقتی که تقریبا غلیظ شود. سپس، تابه را از روی حرارت بردارید.

ت. ۱ قاشق غذاخوری ماست را روی هر یک از ۴ بشقاب پخش کنید؛ سپس، گلابی‌های نصف شده و تکه‌های کرامبل را داخل بشقاب بگذارید. یک و نیم قاشق چای خوری از سس بالزامیک را روی هر یک از بشقاب‌ها بریزید. نوش جان!

۲. چیزکیک زنجبیل گلابی

این کاپ‌چیز‌کیک‌های زنجبیل-گلابی تمام طعم یک چیزکیک پخته را در یک دسر ۱۰ دقیقه‌ای خام برای شما فراهم می‌آورد.

طرز تهیه دسر

مواد لازم

– ۱ قوطی کمپوت گلابی

– یک چهارم فنجان پنیر خامه‌ای سبک

– ۱ فنجان چاشنی دسر(فقط کافی است ۱۰۰ گرم کره، ۱۰۰ گرم شکر و ۴۰۰ گرم شیر عسلی را در تابه ای بریزید و به مدت نیم ساعت بجوشانید تا کرم غلیظ و شیرینی به دست آید. این کرم برای تهیه انواع دسرها به کارتان می آید.)

طرز تهیه شیرینی

۱. گلابی‌ها را خشک، و در یک چهارم فنجان شربت نگهداری کنید. گلابی‌ها را ببرید؛ و کنار بگذارید. سه چهارم بیسکوییت را به صورت یکدست خرد کنید و داخل ۴ ظرف دسر بریزید.

۲. پنیر خامه‌ای و شربت را در یک کاسه‌ی متوسط مخلوط کنید و تا زمانی که ترکیب شوند خوب بزنید. با چاشنی زده شده مخلوط کنید. با قاشق از آن بردارید و داخل ظرف‌های دسر بریزید.

۳. روی آن را گلابی و از باقیمانده‌ی خرده بیسکوییت‌ّها بریزید.

۳. شیرینی پنیر و گلابی

پانشیتا، گلابی و پکان پاف (پاف گردو)

مواد لازم:

– ۱ برگه خمیر پاف یخ زده، گرم شده

– ۳ قاشق غذاخوری گلابی رسیده‌ی پوست کنده و حسابی ریز شده

– ۱۷۰ گرم پنیر خامه‌ای، نرم شده

– ۲ قاشق غذاخوری عسل

– یک هشتم قاشق چایخوری نمک

– یک هشتم قاشق چایخوری فلفل

– یک چهارم فنجان پنیر بز تازه‌ی تکه تکه شده

– ۲ قاشق غذاخوری گردو سرخ شده

طرز تهیه شیرینی

۱. فر را از قبل روی دمای ۲۰۴ درجه سانتیگراد بگذارید. روی سطحی که کمی آرد پاشیده شده است، خمیر شیرینی را باز کنید. با استفاده از یک کاتر آشپزی گرد خمیر را به ۲۴ حلقه‌ی گرد ببرید. آن را داخل سینی فر که با کاغذ آشپزی پوشیده شده است بگذارید. تا به رنگ قهوه‌ای طلایی در بیاید یعنی ۱۰-۱۲ دقیقه بپزید.

۲. در این حین، پنیر خامه‌ای، عسل، نمک و فلفل را تا زمانی که خوب مخلوط شوند بزنید. پنیر بز، گلابی و گردو را داخل آن بپیچید.

۳. هر خمیر پخته شده را نصف کنید. با قاشق مخلوط پنیر خامه‌ای را روی نیمه‌های خمیر بریزید؛ و روی هر نیمه را بپوشانید. وقتی به دمای اتاق رسید سرو نمایید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: myrecipes

طرز تهیه ۳ دسر گلابی که واقعا خوشمزه هستند


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی