کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

طرز تهیه تخم مرغ شکم پر با پنیر صبحانه مخصوص روزهای تعطیل

در ترکیب این تخم مرغ‌های شکم پر تند از سس سیراچا و سس خردل استفاده می‌شود (در صورت نیاز، می‌توانید سس سیراچای بیش‌تری به کار ببرید – طرز تهیه‌ی آن را در ادامه خواهیم گفت) و روی آن را نیز می‌توانید با حلقه‌های فلفل قرمز آب‌نباتی تزیین کنید (طرز تهیه‌ی آن را نیز جلوتر بیان می‌کنیم). سرآشپز دنیله در این مورد می‌گوید، “این تخم مرغ شکم پر با پنیر واقعا لذیذ و جذاب است. تخم مرغ‌های شکم پر جزء ضروری سفره‌ی غذایی خانوادگی‌مان در تعطیلات هستند. ‌امسال تصمیم گرفتم نوع خاصی از این پیش‌غذا را که به تخم مرغ شکم پر سرآشپز جان معروف است، درست کنم.‌”‌

طرز تهیه تخم مرغ شکم پر با پنیر صبحانه مخصوص روزهای تعطیل

طرز تهیه تخم مرغ شکم پر با پنیر تقریبا مشابه‌ی سایر تخم مرغ‌های شکم پر است، با این تفاوت که کمی پنیر خامه‌ای به ترکیب آن اضافه می‌شود. پنیر خامه‌ای، بر خلاف مایونز، پس از سرد شدن کمی سفت می‌شود، و بافت جذاب‌تری را به این پیش‌غذا می‌بخشد.

زمان آماده‌سازی: ۲۰ دقیقه
زمان پخت: ۲۰ دقیقه + ۳۵ دقیقه اضافه
مجموع زمان مورد نیاز: ۱ ساعت و ربع
برای مصرف ۱۲ نفر

مواد مورد نیاز

الف. ۱۲ تخم مرغ بزرگ
ب. ۳ قاشق غذاخوری شکر
پ. ۳ قاشق غذاخوری آب
ت. ۱ عدد فلفل قرمز، خرد شده به صورت حلقه‌ای
ث. ۲ قاشق غذاخوری پنیر خامه‌ای
ج. یک‌سوم فنجان سس مایونز
چ. نصف قاشق چای خوری سس سیراچا
ح. ۲ قاشق چای خوری سس خردل
خ. ۱ قاشق غذاخوری سرکه برنج
د. نمک و فلفل سیاه به مقدار نیاز
ذ. یک‌چهارم فنجان پیازچه خرد شده

دستورالعمل

الف. برای تهیه‌ی سس سیراچا، به ۴۵۰ گرم فلفل قرمز تند، ۱ عدد فلفل دلمه‌ای قرمز متوسط، ۶ حبه سیر، یک‌سوم فنجان سرکه سیب (۸۰ میلی‌لیتر)، یک و نیم قاشق چای خوری نمک، و پس از تخمیر این مواد، به ۲ قاشق غذاخوری سس سویا، ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون، و مقداری شکر (در صورت تمایل) نیاز دارید.

فلفل‌ها را خرد و دانه‌های آن‌‌ها را جدا کنید، و به همراه سیر، سرکه، و نمک داخل دستگاه مخلوط‌کن بریزید تا مواد به شکل پوره در بیایند. این سس را داخل یک شیشه‌ی مربا بریزید و دهانه‌ی آن را با پارچه، کش، و درب فلزی محکم ببندید. آن را به مدت ۴ الی ۷ روز در مکان تاریک و خنکی قرار دهید. سپس، سس را بار دیگر داخل مخلوط‌کن بریزید و روغن زیتون، سس سویا، و شکر را به آن بیفزایید. مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید و در نهایت، آن‌ها را از صافی عبور دهید. آب به دست آمده را می‌توانید مانند یک سس مصرف کنید، ولی آن‌چه از صافی عبور نکرده است، همان سس سیراچا است.

ب. تخم مرغ‌ها را داخل یک قابلمه‌ی بزرگ بگذارید و داخل قابلمه را نیز با آب سرد پر کنید. آب را روی حرارت بالا به جوش بیاورید. ظرف را از روی حرارت بردارید، درب آن را بگذارید و اجازه دهید تخم مرغ‌ها به مدت ۱۷ دقیقه داخل آب جوش بمانند.

پ. شکر و آب را داخل یک تابه‌ی کوچک با هر ترکیب کنید و روی حرارت به جوش بیاورید. شربت گرم را روی حلقه‌های فلفل موجود در یک کاسه‌ی کوچک بریزید. آن‌ها را به هم بزنید و کاسه را کناری بگذارید.

ت. تخم مرغ‌ها را از داخل آب گرم در بیاورید و به ظرفی حاوی آب یخ منتقل کنید. اجازه‌ دهید آن‌ها مدتی در آب سرد بمانند (برای ۱۵ دقیقه) تا بتوانید به راحتی پوست آن‌ها را جدا کنید.

ث. پوست تخم مرغ‌ها را جدا، و آن‌ها را از عرض به دو نیم تقسیم کنید. زرده‌ها را از شکم سفیده‌ها خارج کنید، و تا زمانی که سایر مواد را آماده می‌کنید، روی سفیده‌ها را با یک دستمال تمیز مرطوب بپوشانید.

ج. زرده‌ها، پنیر خامه‌ای، مایونز، سس سیراچا، و سس خردل، را با یک قاشق به خوبی به هم بزنید تا کاملا با یکدیگر ترکیب شوند. سرکه‌ی برنج را نیز به مواد بیفزایید و هم‌چنان هم بزنید تا خمیر نرمی از آن‌ها ایجاد شود. مقداری نمک و فلفل نیز به آن اضافه کنید.

ح. با استفاده از قیف شیرینی‌پزی، ترکیب زرده را روی سفیده‌ها قرار دهید.

خ. روی هر یک از تخم مرغ‌ها را با یک فلفل آب‌نباتی و مقداری پیازچه خرد شده تزیین کنید. پیش از مصرف، آن‌ها را دست‌کم به مدت ۲۰ دقیقه داخل یخچال بگذارید.

ارزش غذایی

به ازای هر یک وعده: ۱۳۸ کالری؛ ۶.۶ گرم پروتئین (۱۳ درصد ارزش روزانه)؛ ۴.۱ گرم کربوهیدرات (۱ درصد ارزش روزانه)؛ ۱۰.۷ گرم چربی (۱۶ درصد ارزش روزانه)؛ ۱۹۱ میلی‌گرم کلسترول (۶۴ درصد ارزش روزانه)؛ ۱۸۰ میلی‌گرم سدیم (۷ درصد ارزش روزانه)


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: allrecipes

طرز تهیه تخم مرغ شکم پر با پنیر صبحانه مخصوص روزهای تعطیل


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی