کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

طرز تهیه تخم مرغ شکم پر با سس ترب و فلفل

هیچ وقت نمی‌توان کامل بود! ولی این تخم مرغ شکم پر با سس ترب و فلفل و ووسترشر (که در ادامه، درباره‌ی آن‌ها توضیح خواهیم داد)، مملو از طعم و عطر است! به گفته‌ی یک سرآشپز معروف، “‌حتی می‌توانید با افزودن سس خردل و سایر سس‌های تند، و مقداری جعفری، طعم آن‌ها تندتر و لذیذتر کنید.‌”‌

طرز تهیه تخم مرغ شکم پر با سس ترب و فلفل

“‌فکر می‌کنم از کودکی تا به الان، در بیش‌تر تعطیلات و دورهمی‌ها، این تخم مرغ شکم پر را روی اغلب میز غذاها دیده‌ام. فرزندان‌ام جلوی در یخچال می‌ایستند و اگر جلوی‌شان را نگیرم، تمام این تخم مرغ‌ها را نوش جان می‌کنند.‌”‌

زمان آماده‌سازی: ۱۰ دقیقه
زمان پخت: ۲۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه‌ی اضافه
مجموع زمان مورد نیاز: ۱ ساعت
برای مصرف ۸ نفر

مواد مورد نیاز

الف. ۸ عدد تخم مرغ
ب. یک‌چهارم فنجان مایونز
پ. ۲ قاشق غذاخوری سس ووسترشر  – برای آگاهی از دستور تهیه‌ی سس ووسترشر مقاله‌ی طرز تهیه سالاد سزار با مرغ گریل شده که خوشمزه‌ترین سالاد دنیاست را مطالعه کنید.
ت. ۲ قاشق غذاخوری سس ترب کوهی (طرز تهیه‌ی آن را در ادامه توضیح خواهیم داد.)
ث. ۱ قطره سس فلفل تند
ج. نمک و فلفل به میزان دلخواه
چ. ۱ قاشق چای خوری جعفری خشک شده برای تزیین
ح. ۱ قاشق چای خوری پاپریکا برای تزیین

دستورالعمل

الف. برای تهیه‌ی سس ترب کوهی به نصف فنجان خامه ترش، ۲ قاشق غذاخوری ترب کوهی رنده شده (آب آن باید به خوبی گرفته شود)، ۲ قاشق غذاخوری مایونز، ۱ قاشق چای خوری سرکه سیب، یک‌چهارم قاشق چای خوری نمک، یک‌هشتم قاشق چای خوری فلفل سیاه، و ۱ قاشق غذاخوری پیازچه کاملا خرد شده نیاز است. تمام این مواد را داخل یک کاسه به خوبی با هم ترکیب کنید. باقی‌مانده‌ی این سس را می‌توانید به مدت حدود ۲ هفته در یخچال نگهداری کنید.

ب. تخم مرغ‌ها را داخل یک قابلمه‌ی بزرگ در یک ردیف کنار هم بچینید و تا ارتفاع ۲ الی ۳ سانتی‌متر بالاتر از تخم مرغ‌ها، آب سرد بریزید. درب قابلمه را بگذارید و اجازه دهید آب به جوش بیاید؛ ظرف را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تخم مرغ‌ها به مدت ۱۵ دقیقه داخل آب داغ بمانند. آب داغ را خالی کنید و تخم مرغ‌ها را زیر آب سرد بگیرید تا خنک شوند؛‌ در نهایت، پوست تخم مرغ‌ها را جدا کنید.

پ. تخم مرغ‌ها را از عرض به دو نیم تقسیم کنید. زرده‌ها را از شکم سفیده‌ها خارج کنید و در یک کاسه بریزید. سفیده‌ها را کنار بگذارید. زرده‌ها را با استفاده از یک چنگال پوره کنید؛ سپس، مایونز، سس ووسترشر، سس ترب کوهی، سس تند، نمک، و فلفل را نیز به زرده‌ها اضافه کنید و مواد را به خوبی به هم بزنید – اگر به سس ووسترشر دسترسی نداشتید یا درست کردن آن برای‌تان سخت بود، به سادگی می‌توانید ۱ قاشق چای خوری تمبر هندی، ۱ قاشق چای خوری سس سویا، ۱ قاشق چای خوری سرکه سیب، مقداری سس فلفل تند، و اندکی پیازچه را با هم ترکیب کنید و به جای سس ووسترشر به کار ببرید.

ت. ترکیب زرده را با استفاده از قاشق داخل یک کیسه‌ی فریزر بریزید؛ یکی از گوشه‌های کیسه‌ی فریزر را با قیچی ببرید، و از آن به عنوان قیف استفاده کنید و ترکیب زرده‌ها را روی سفیده‌ها قرار دهید. روی تخم مرغ‌ها را با جعفری و پاپریکا تزیین کنید.

ارزش غذایی

به ازای هر یک وعده: ۱۴۹ کالری؛ ۶.۵ گرم پروتئین (۱۳ درصد ارزش روزانه)؛ ۱.۸ گرم کربوهیدرات (۱ درصد ارزش روزانه)؛ ۱۳ گرم چربی (۲۰ درصد ارزش روزانه)؛ ۱۹۱ میلی‌گرم کلسترول (۶۴ درصد ارزش روزانه)؛ ۱۸۸.۸ میلی‌گرم سدیم (۸ درصد ارزش روزانه)


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: allrecipes

طرز تهیه تخم مرغ شکم پر با سس ترب و فلفل


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی